|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№81 сабақ. Туған күн. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.6.1 кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау 2.2.1.2 шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: отбасын,достарын сыйлайды |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын сұрау Суретті басшылыққа ала отырып, мәтіндегі оқиғаның соңын аяқтайды. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Оқиғаның соңын болжайды-1б |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма «Не бар,не жоқ?» ақынға ілесе жауап беріп көр. Текені ал, Биені ал, Онда тек- Онда тек- Сақал бар, Жалы бар Мұрты жоқ. Мүйізі жоқ. Түйені ал, Қойды ал, Онда тек- Онда тек- Өркеші бар, Тоны бар, Асығы жоқ. Жоны жоқ Сиырды ал, Онда тек – Құйрығы бар, Жалы жоқ. 2-тапсырма Тыңдалым және оқылым Аудиожазбадан тыңдайды. Өлеңді тізбектей,мәнерлеп оқиды Сиыр
– Жылқы
мен Қой әкелді
– Жылқы әкелді
– Сиырға оны
сыйлады, Ешкі әкелді
–
Сиырдың туған күніне қандай жануарлар келді? Түйе сыйлыққа не берді? 3-тапсырма Мәтінге сүйеніп, суретті әңгімеле. Айтылым. 4-тапсырма «Таныдыңба» айдары
Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар стансысында дүниеге келген. Халықаралық «Алаш»
әдеби сыйлығының иегері. «Ескен Елубай – қырықтан астам кітаптың авторы.
Оның қай кітабынан да балаға деген нұрлы махаббат, шұғылалы
жүректің сөзін тыңдайсың». Тұманбай Молдағалиев Сұрақтар Туған күн өлеңінің авторы кім? Ескен Елубай туралы кім жазды? Қосымша тапсырма Мүшел жас – қазақ халқының адам жасын есептеу үлгісі. Дәстүрлі қазақ қоғамында баланың 13 жасқа толуы алғашқы мүшелі делінеді. Одан кейінгі мүшел жасы әр 12 жыл қайталанған сайын есептеліп отырады. Өз отбасыңдағы адамдардың мүшел жастарын үлгі ретінде берілген диаграммаға сай анықта. |
Не бар,не жоқ? екенін табады Өлеңді тыңдайды Сурет бойынша әңгімелейді Автормен танысады Отбасы мүшелерінің жастарын диаграммаға сай анықтайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Не бар,не жоқ? табады-1б Өлеңді оқиды-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Өлеңді тізбектей,мәнерлеп оқиды-1б Сұраққа жауап береді-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сурет бойынша әңгімелейді-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Автормен танысады-1б Сұраққа жауап береді-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Отбасы мүшелерінің жастарын диаграммаға сай анықтайды-1б |
Суреттер оқулық Оқулық
Автор суреті
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Бекіту. 5-тапсырма Келгендерге сиырдың атынан алғыс білдіре сөйлеп, қойылым көрсетіңдер. Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру ұйымының
атауы
Пәні:
Әдебиеттік оқу
Атамұра
Бөлім:
Қоршаған
орта
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
2
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы: №81 сабақ. Туған
күн.
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаты: 2.2.6.1
кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін
бағалау 2.2.1.2
шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп
оқу
Сабақтың
мақсаты кейіпкердің сыртқы келбетін
сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін
бағалау шығарманы іштей оқып, ондағы
қажетті ақпараттарды белгілеп
оқу
Құндылықтар
Талап:
отбасын,достарын сыйлайды
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңдері
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың басы
10 мин Ұйымдастыру
кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа
аудару Үй тапсырмасын
сұрау
Суретті басшылыққа
ала отырып, мәтіндегі оқиғаның соңын
аяқтайды. Оқушылардың назарын сабаққа
аудару Үй
тапсырмасын Оқиды ҚБ: 1-10
балл Дескриптор: Оқиғаның соңын
болжайды-1б Сабақтың ортасы
25мин Жаңа
сабақ ФС
тапсырма 1-тапсырма «Не
бар,не жоқ?» ақынға ілесе жауап беріп көр. Текені
ал, Биені ал, Онда
тек- Онда тек- Сақал
бар, Жалы бар Мұрты
жоқ. Мүйізі жоқ. Түйені
ал, Қойды ал, Онда
тек- Онда тек- Өркеші
бар, Тоны бар, Асығы
жоқ. Жоны жоқ Сиырды
ал, Онда
тек – Құйрығы
бар, Жалы
жоқ. 2-тапсырма Тыңдалым және оқылым Аудиожазбадан тыңдайды. Өлеңді
тізбектей,мәнерлеп оқиды Сиыр
– Жылқы
мен Қой әкелді
– Жылқы әкелді
– Сиырға оны
сыйлады, Ешкі әкелді
– Сиырдың
туған күніне қандай жануарлар келді? Түйе
сыйлыққа не берді? 3-тапсырма Мәтінге сүйеніп, суретті
әңгімеле. Айтылым. 4-тапсырма «Таныдыңба» айдары Жамбыл облысы
Қордай ауданы Отар стансысында дүниеге
келген. Халықаралық «Алаш»
әдеби сыйлығының иегері. «Ескен Елубай – қырықтан астам кітаптың авторы.
Оның қай кітабынан да балаға деген нұрлы махаббат, шұғылалы
жүректің сөзін тыңдайсың». Тұманбай
Молдағалиев Сұрақтар Туған күн өлеңінің авторы кім?
Ескен Елубай туралы кім жазды?
Қосымша
тапсырма Мүшел жас – қазақ халқының адам жасын есептеу
үлгісі. Дәстүрлі қазақ қоғамында баланың 13 жасқа толуы алғашқы
мүшелі делінеді. Одан кейінгі мүшел жасы әр 12 жыл қайталанған
сайын есептеліп отырады. Өз отбасыңдағы адамдардың мүшел жастарын үлгі
ретінде берілген диаграммаға сай анықта. Не бар,не жоқ? екенін
табады Өлеңді
тыңдайды Сурет бойынша
әңгімелейді Автормен
танысады
Отбасы мүшелерінің жастарын
диаграммаға сай
анықтайды ҚБ: 1-10
балл Дескриптор: Не бар,не жоқ?
табады-1б Өлеңді
оқиды-1б ҚБ: 1-10
балл Дескриптор: Өлеңді тізбектей,мәнерлеп
оқиды-1б Сұраққа жауап
береді-1б ҚБ: 1-10
балл Дескриптор: Сурет бойынша
әңгімелейді-1б ҚБ: 1-10
балл Дескриптор: Автормен
танысады-1б Сұраққа жауап
береді-1б ҚБ: 1-10
балл Дескриптор: Отбасы мүшелерінің жастарын
диаграммаға сай
анықтайды-1б Суреттер оқулық Оқулық Автор суреті
Сабақтың
соңы
10
мин Бекіту. 5-тапсырма Келгендерге сиырдың атынан
алғыс білдіре сөйлеп, қойылым
көрсетіңдер. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














