|
Білім беру ұйымының атауы: «Ал-Фараби атындағы мектебі» ЖШС |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әжіханова А.Т. |
||||
|
Күні: |
11.10.2023ж |
||||
|
Сынып: |
3 «В» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№18. Адамдық – борышың. Шәкәрім Құдайбердіұлы |
||||
|
Оқубағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжайды |
||||
|
Құндылықтар |
Ар-ұят: кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтыңкезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақтың ортасы 25 мин
Сергіту сәті 2 мин
Сабақты қорыту 6минут
|
Ұйымдастыру кезеңі Сабаққа психологиялық дайындық «Жылы лебіз» әдісі
Үй тапсырмасын тексеру «Бәйтерек» әдісі Жақсыдан үйрен.Малды пайдаға жарату. Ыбырай Алтынсарин Оқу Жаңа тақырып «Белгілер сөйлейді» әдісі арқылы сабақтың тақырыбы жариялау 1-тапсырма. Үлгі бойынша сөйлеуге жаттық. Борышым сөзін парызым, міндетім деп айтып көр. 2-тапсырма Өлеңді түсініп оқы. Адамдық – борышың Адамдық – борышың: Халқыңа еңбек қыл. Ақжолдан айнымай, Ар сақта, оны бiл. Талаптан да, бiлiм мен өнер үйрен, Бiлiмсiз, өнерсiз Болады ақыл тұл. Шәкәрiм Құдайбердiұлы Сергіту сәті: «Пазл» әдісі
ЕБҚ 3-тапсырма Өлеңге сүйеніп, кестені толтыруды жалғастыр. 4-тапсырма. Түсініп оқы, өлеңнің авторы туралы әңгімеле. Шәкәрім Құдайбердіұлы (1858–1931) Семей өңірінде туған. Ол өз бетінше оқып, араб, парсы, орыс тілдерін жетік меңгереді. Шәкәрімнің әдеби мұралары қазақ әдебиеті үшін асыл қазына болып есептеледі. 6-тапсырма. 5 мысал ойластыр.
|
Жылы лебіздер айтады
Оқушылар бір-біріне тілек айтады Өткен тақырыпты пысықтайды. Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар белгілер арқылы жаңа тақырыпты табады Мәтінді оқиды, жазады.
Кітаппен жұмыс Оқушылар пазл құрастырады, өлең жолын тыңдайды. Топтық жұмыс Тапсырманы орындайды Суретке қарап мысал ойластырады |
ҚБ «Шапалақ»
Үлгі бойынша сөйлеуге жаттықтырады-1б ҚБ «Шапалақ» Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б Шәкәрiм Құдайбердiұлы Туралы айтады-1б
Мәтіндегі мәліметтерді пайдаланып, постер жазады-1б Топтық жұмыс жасайды-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Қорытынды лап айтады-1б
|
Музыка Қозғалыстар Қима парақ
бәйтерек оқулық
оқулық Маркер
Суреттер
Заттардың суреттері Оқулық Маркер
Суреттер
Заттардың суреттері оқулық |
|
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: 5-тапсырма. Ақын өсиетін жаттап ал. |
Кері байланыс береді |
«Кубок» әдісі |
Кері байланыс парақшалары, қима қағаздары |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу. Адамдық – борышың. Шәкәрім Құдайбердіұлы
Әдебиеттік оқу. Адамдық – борышың. Шәкәрім Құдайбердіұлы
|
Білім беру ұйымының атауы: «Ал-Фараби атындағы мектебі» ЖШС |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әжіханова А.Т. |
||||
|
Күні: |
11.10.2023ж |
||||
|
Сынып: |
3 «В» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№18. Адамдық – борышың. Шәкәрім Құдайбердіұлы |
||||
|
Оқубағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжайды |
||||
|
Құндылықтар |
Ар-ұят: кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтыңкезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақтың ортасы 25 мин
Сергіту сәті 2 мин
Сабақты қорыту 6минут
|
Ұйымдастыру кезеңі Сабаққа психологиялық дайындық «Жылы лебіз» әдісі
Үй тапсырмасын тексеру «Бәйтерек» әдісі Жақсыдан үйрен.Малды пайдаға жарату. Ыбырай Алтынсарин Оқу Жаңа тақырып «Белгілер сөйлейді» әдісі арқылы сабақтың тақырыбы жариялау 1-тапсырма. Үлгі бойынша сөйлеуге жаттық. Борышым сөзін парызым, міндетім деп айтып көр. 2-тапсырма Өлеңді түсініп оқы. Адамдық – борышың Адамдық – борышың: Халқыңа еңбек қыл. Ақжолдан айнымай, Ар сақта, оны бiл. Талаптан да, бiлiм мен өнер үйрен, Бiлiмсiз, өнерсiз Болады ақыл тұл. Шәкәрiм Құдайбердiұлы Сергіту сәті: «Пазл» әдісі
ЕБҚ 3-тапсырма Өлеңге сүйеніп, кестені толтыруды жалғастыр. 4-тапсырма. Түсініп оқы, өлеңнің авторы туралы әңгімеле. Шәкәрім Құдайбердіұлы (1858–1931) Семей өңірінде туған. Ол өз бетінше оқып, араб, парсы, орыс тілдерін жетік меңгереді. Шәкәрімнің әдеби мұралары қазақ әдебиеті үшін асыл қазына болып есептеледі. 6-тапсырма. 5 мысал ойластыр.
|
Жылы лебіздер айтады
Оқушылар бір-біріне тілек айтады Өткен тақырыпты пысықтайды. Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар белгілер арқылы жаңа тақырыпты табады Мәтінді оқиды, жазады.
Кітаппен жұмыс Оқушылар пазл құрастырады, өлең жолын тыңдайды. Топтық жұмыс Тапсырманы орындайды Суретке қарап мысал ойластырады |
ҚБ «Шапалақ»
Үлгі бойынша сөйлеуге жаттықтырады-1б ҚБ «Шапалақ» Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б Шәкәрiм Құдайбердiұлы Туралы айтады-1б
Мәтіндегі мәліметтерді пайдаланып, постер жазады-1б Топтық жұмыс жасайды-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Қорытынды лап айтады-1б
|
Музыка Қозғалыстар Қима парақ
бәйтерек оқулық
оқулық Маркер
Суреттер
Заттардың суреттері Оқулық Маркер
Суреттер
Заттардың суреттері оқулық |
|
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: 5-тапсырма. Ақын өсиетін жаттап ал. |
Кері байланыс береді |
«Кубок» әдісі |
Кері байланыс парақшалары, қима қағаздары |
|
шағым қалдыра аласыз

















