|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
|
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№79 сабақ. Көктем келді. Жазғытұры |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.2.1*- мұғалім көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
мұғалім көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру тірек сөздерді пайдаланып ойын жеткізу өлеңнен қажетті ақпаратты тауып оқу. |
|
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару Психологиялық ахуал жасау. Үй тапсырмасын тексеру 3 тоқсанда өткенді қайталау. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды
|
ҚБ: «Сиқырлы пенал» Дескриптор: Үй тапсырмасын айтады-1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырмасы 1-тапсырма Әрбір сөйлемге Не істеді? Қайтті? Деген сұраққа жауап беретін сөзді қосып оқы. Алақай,көктем келді! Өзендерде мұз еріді. Су ақты. Жылы жақтан құстар ұшып келді. Құстар ұя салды. Төрт түлік төлдеді. Ауыл адамдары жер жыртып,егін еге бестады.
2-тапсырма Жазғытұры
Жазғытұры калмайды қыстың сызы,
Түйе боздап, қой қоздап - қора да
шу,
Кемпір-шал шуақ іздеп, бала
шулар,
3-тапсырма ЕҚБ тапсырма «ойна да,ойла» айдары Көктемнің келуіне кімдер,нелер қуанды? Ақын Күннің жылуын кімге теңеген? 4-тапсырма ЕБҚ Өлеңнен көбелек пен гүл сипатталған шумақты тауып оқы. 5-тапсырма Жыл мезгілдерін сай келетін түспен боя. Ойыңды ортаға сал.
|
Сөйлемдегі сөздерді табады Өлеңді оқиды Мәнерлеп оқиды Сұраққа жауап береді Өлеңнен керекті шумақты табады
Тапсырманы орындайды |
Дескриптор: Сұраққа жауап беретін сөздерді табады-1б, Сөйлемді оқиды-1б
Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б Тізбектей, мәнерлеп оқиды-1б
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Дескриптор: Өлеңнен керекті шумақты табады-1б Дескриптор: Жыл мезгілдерін бояйды-1б Ойын айтады-1б |
Ақын портреті Оқулық Сөздік жазылған қағаз Кесте |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Бекіту. 6-тапсырма Көктемнің келгеніне жан-жануар мен адамзат неліктен қуанады? Үй тапсырмасы «Жазғытұры» өлеңіндегі табиғатты сурет арқылы бейнеле. Өлеңді жаттап ал. Кері байланыс
|
Сұраққа жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Сиқырлы пенал» Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б «смс» әдісі арқылы кері байланыс жасайды |
Суреттер Кері байланыс парақтары |
|
||

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Әдебиеттік оқу
Алматыкітап Бөлім: Қоршаған
орта Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 2 Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: №79 сабақ.
Көктем келді.
Жазғытұры Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 2.3.2.1*- мұғалім көмегімен
үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын
ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар
құрастыру Сабақтың мақсаты
мұғалім көмегімен үлгі бойынша
шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып
шумақтар мен санамақтар
құрастыру
тірек сөздерді пайдаланып ойын
жеткізу
өлеңнен қажетті ақпаратты
тауып оқу. Құндылықтар Талап: қоршаған орта тазалығын
сақтайды Сабақтың барысы Сабақтың
кезеңдері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың
басы
10
мин
Ұйымдастыру
кезеңі
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Психологиялық ахуал
жасау.
Үй тапсырмасын
тексеру 3 тоқсанда өткенді
қайталау.
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырмасын
Оқиды
ҚБ: «Сиқырлы пенал» Дескриптор: Үй тапсырмасын
айтады-1б
Сабақтың
ортасы 25мин
Жаңа сабақ
ФС
тапсырмасы
1-тапсырма
Әрбір сөйлемге Не
істеді? Қайтті? Деген сұраққа жауап беретін сөзді қосып
оқы.
Алақай,көктем келді!
Өзендерде мұз еріді. Су ақты. Жылы жақтан құстар ұшып келді. Құстар
ұя салды. Төрт түлік төлдеді. Ауыл адамдары жер жыртып,егін еге
бестады.
2-тапсырма Жазғытұры
Жазғытұры калмайды қыстың сызы,
Түйе боздап, қой қоздап - қора да
шу,
Кемпір-шал шуақ іздеп, бала
шулар,
3-тапсырма
ЕҚБ
тапсырма
«ойна да,ойла»
айдары
Көктемнің келуіне кімдер,нелер
қуанды?
Ақын Күннің жылуын кімге
теңеген?
4-тапсырма
ЕБҚ
Өлеңнен көбелек пен
гүл сипатталған шумақты тауып
оқы.
5-тапсырма
Жыл мезгілдерін сай
келетін түспен боя. Ойыңды ортаға
сал. Сөйлемдегі
сөздерді табады Өлеңді оқиды Мәнерлеп оқиды
Сұраққа жауап
береді
Өлеңнен керекті
шумақты табады
Тапсырманы
орындайды Дескриптор: Сұраққа
жауап беретін сөздерді табады-1б, Сөйлемді
оқиды-1б Дескриптор: Өлеңді
түсініп оқиды-1б Тізбектей,
мәнерлеп оқиды-1б Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Дескриптор: Өлеңнен керекті шумақты
табады-1б Дескриптор: Жыл мезгілдерін
бояйды-1б Ойын айтады-1б
Ақын
портреті
Оқулық
Сөздік жазылған
қағаз
Кесте
Сабақтың
соңы 10
мин
Бекіту.
6-тапсырма
Көктемнің келгеніне
жан-жануар мен адамзат неліктен
қуанады?
Үй
тапсырмасы
«Жазғытұры»
өлеңіндегі табиғатты сурет арқылы
бейнеле.
Өлеңді жаттап
ал.
Кері
байланыс
Сұраққа жауап
береді
Үй тапсырмасын
алады Кері байланыс
жасайды ҚБ: «Сиқырлы пенал» Дескриптор:
Сұраққа жауап
береді-1б
«смс» әдісі арқылы
кері байланыс жасайды
Суреттер Кері байланыс
парақтары Білім беру
ұйымының атауы Пәні: Әдебиеттік оқу
Алматыкітап Бөлім: Қоршаған
орта | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















