|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Габдуллина Д.С |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№72 сабақ. Ботақан |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.9.1 – сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан табу және ақпаратты берілген үлгі бойынша кестеге салу |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Төрт түлік жырларын таба алады. Өлеңді түсініп, қажетті мәліметтерді теріп оқиды. Өлеңдегі теңеу сөздерді таба алады. |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы Сабақ тың ортасы Сабақты қорыту Кері байла ныс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру «Талпақ танау тарғылым» Өлеңді мәнерлеп оқы, мазмұнын өз сөзіңмен айт Жаңа тақырып 1-тапсырма ФС тапсырмасы Жұмбақты шеш Кезекті бір жануар, Үстінде екі тауы бар. Мойны ұзын, көзі үлкен, Бұл не, өзің тауып ал! ФС ақпарат Көшпелі қазақ шаруасының сүйікті малы-түйе. Түйенің жүні мен терісі-киім, сүті-сусын, еті-ас. Әсіресе, түйе көш көлігі ретінде бағалы. Қыста суыққа, жазда ыстыққа төзімді, әсіресе шөлге, аштыққа шыдамды. Түйе алпыс күн аштыққа, отыз күн аштыққа шыдайды. 2-тапсырма Оқулықпен жұмыс «Ботақан» өлеңі -өлеңді мәнерлеп оқы -тізбектей оқу -өлеңнен ботақанға қатысты теңеулерді теріп оқы және жаз Бұлтақандай, аққудай,баладай,жібектей, желектей. ЕБҚ Өлеңді мәнерлеп оқиды. Сөздік жұмыс Бұлтақандай-томпиған Бұйдасы-мұрындыққа байланатын жіп. Желектей-желбіреп тұр деген мағынада. 3-тапсырма Дәптермен жұмыс Саралау тапсырмасы Өлеңдегі теңеу сөздерді ботақанды пайдаланып сипаттап жаз. 4-тапсырма Жұптық жұмыс Кестемен жұмыс
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Түйенің пайдасы туралы ізденіп, тапқан мәліметіңді кестеге түсір
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді
Үзіндіні жатқа айту
Жұмбақтың жауабын айтады.
Ақпаратпен танысады
Мәтінмен жұмыс жүргізеді.
Жеке жұмыс жүргізеді
Ботақанды сипаттап жазады.
Кестені толтырады.
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мадақтау
Қб « Бас бармақ»
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқы, мазмұнын өз сөзіңмен айтады-1б
Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады-1б
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Өлеңнен ботақанға қатысты теңеулерді теріп жазады-1б
Дескриптор: Өлеңдегі теңеу сөздерді ботақанды пайдаланып сипаттап жазады-1б
Дескриптор: Кестені толтырады-1б
Дескриптор: Түйенің пайдасы туралы ізденіп, тапқан мәліметіңді кестеге түсіреді-1б
«Білім желкені» әдісі |
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кес те
Оқулық
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу "Ботақан"
Әдебиеттік оқу "Ботақан"
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Габдуллина Д.С |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№72 сабақ. Ботақан |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.9.1 – сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан табу және ақпаратты берілген үлгі бойынша кестеге салу |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Төрт түлік жырларын таба алады. Өлеңді түсініп, қажетті мәліметтерді теріп оқиды. Өлеңдегі теңеу сөздерді таба алады. |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы Сабақ тың ортасы Сабақты қорыту Кері байла ныс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру «Талпақ танау тарғылым» Өлеңді мәнерлеп оқы, мазмұнын өз сөзіңмен айт Жаңа тақырып 1-тапсырма ФС тапсырмасы Жұмбақты шеш Кезекті бір жануар, Үстінде екі тауы бар. Мойны ұзын, көзі үлкен, Бұл не, өзің тауып ал! ФС ақпарат Көшпелі қазақ шаруасының сүйікті малы-түйе. Түйенің жүні мен терісі-киім, сүті-сусын, еті-ас. Әсіресе, түйе көш көлігі ретінде бағалы. Қыста суыққа, жазда ыстыққа төзімді, әсіресе шөлге, аштыққа шыдамды. Түйе алпыс күн аштыққа, отыз күн аштыққа шыдайды. 2-тапсырма Оқулықпен жұмыс «Ботақан» өлеңі -өлеңді мәнерлеп оқы -тізбектей оқу -өлеңнен ботақанға қатысты теңеулерді теріп оқы және жаз Бұлтақандай, аққудай,баладай,жібектей, желектей. ЕБҚ Өлеңді мәнерлеп оқиды. Сөздік жұмыс Бұлтақандай-томпиған Бұйдасы-мұрындыққа байланатын жіп. Желектей-желбіреп тұр деген мағынада. 3-тапсырма Дәптермен жұмыс Саралау тапсырмасы Өлеңдегі теңеу сөздерді ботақанды пайдаланып сипаттап жаз. 4-тапсырма Жұптық жұмыс Кестемен жұмыс
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Түйенің пайдасы туралы ізденіп, тапқан мәліметіңді кестеге түсір
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді
Үзіндіні жатқа айту
Жұмбақтың жауабын айтады.
Ақпаратпен танысады
Мәтінмен жұмыс жүргізеді.
Жеке жұмыс жүргізеді
Ботақанды сипаттап жазады.
Кестені толтырады.
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мадақтау
Қб « Бас бармақ»
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқы, мазмұнын өз сөзіңмен айтады-1б
Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады-1б
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Өлеңнен ботақанға қатысты теңеулерді теріп жазады-1б
Дескриптор: Өлеңдегі теңеу сөздерді ботақанды пайдаланып сипаттап жазады-1б
Дескриптор: Кестені толтырады-1б
Дескриптор: Түйенің пайдасы туралы ізденіп, тапқан мәліметіңді кестеге түсіреді-1б
«Білім желкені» әдісі |
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кес те
Оқулық
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||



шағым қалдыра аласыз

















