|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№47 сабақ. Еңбекке жастан, өнерге бастан. «Алтын балта» (Ертегі) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтін бойынша жоспар құрады |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма «Салыстыру картасы» Үлгі: Өлең авторлары Тақырыбы Өлеңге тақырып қой (өзің қалай атар едің?) Өлеңдегі негізгі ойды жаз Он саусақ туралы тіркестер жаз Өлеңнің әр шумағына ат қой Өлеңде аталған адам еңбегінің түрлерін жаз Көркем сөздерді теріп жаз Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Құндылық мақсаты:Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Жалғасын тап. Ортақ тақырып ойластыр. 1. Еңбек етсең, … . 2. Еңбегі аздың … ... . 3. Еңбек етсең ерінбей, … ... ... . 4. Еңбектің наны … . 5. Еңбек, еңбек бәрін … . Жауабы: 1.Емерсің 2.Өнбегі аз 3.Тояды қарының тіленбей 4.Тәтті 5.Жеңбек 2-тапсырма Тыңдалым Ертегіні тыңда. Мазмұнын айт 3-тапсырма Кестені толтыр Мәтіннен үзінді: 1. Дүниеқоңыз емес, ақпейіл, адал, құлшына еңбек етеді, еңбегімен күнелткен. 2. Құлқыны тоймаған, көре алмайды, күндейді, берекесі кеткен. Жауабы: Кімнің мінездемесі? 1.Кедей 2.Бай Сергіту сәті
4-тапсырма Жоғарыдағы мақал-мәтелдерден осы ертегінің негізгі ойына сәйкес келетіндерін ата. Ертегіден көңіліңе не түйдің? 1.Еңбегі аздың,өнбегі аз. 2. Еңбек етсең ерінбей,тояды қарының тіленбей. 5-тапсырма Ертегіні бөліктерге бөліп, оларға ат қой. 1.Балтаның сынып қалуы. 2.Кедейдің алтын балталы болуы. 3.Байдың айласы. 6-тапсырма Суретке зер сал. Ертегінің қай бөлігіне сәйкес келеді? Әңгімеле Жауап: үшінші бөлімге сәйкес кеп тұр. 8-тапсырма Ойыңды жаз Алтын балта сенің қолыңа түссе, не істер едің? Не тілер едің? Үй тапсырмасы 7-тапсырма Балта сөзі көзіңе нені елестетеді? 5 сөз жаз Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Жалғасын табады Жауабын жазады Ертегіні тыңдайды Кестені толтырады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Суретпен жұмыс жасайды Өз ойын жазады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Банкомат » әдісі
Дескриптор: Өлеңдегі негізгі ойды жазады-1б Өлеңде аталған адам еңбегінің түрлерін жазады-1б Тамаша!
Дескриптор: Мақалдардың жалғасын табады-1б Ортақ тақырып ойластырады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Ертегіні тыңдап, мазмұнын айтады-б Керемет! Дескриптор: Кестені толтырады-1б Кімнің мінездемесі екенін табады-1б Тамаша!
Керемет екен! Дескриптор: Мақал-мәтелдерден осы ертегінің негізгі ойына сәйкес келетіндерін атайды-1б Тамаша! ДескриптоР: Ертегіні бөліктерге бөліп, оларға ат қояды-1б Тамаша! Дескриптор: Суретке қарап әңгімелейді-1б Дескриптор: Өз ойын жазады-1б
«Білім қоржыны» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Оқулық Кесте Қимылдар Суреттер Сызба Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№48 сабақ. Нені үйрендім? Жазба жұмысы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өтілген тақырыптарды пысыөқтайды Жазба жұмысын орындайды |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Балта сөзі көзіңе нені елестетеді? 5 сөз жаз Үлгі: шабу, ағаш, сермеу, құрал, пайдалы. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты: Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу 1-тапсырма Шетелдік қонақтарға Астананы таныстыру мәтінін құрастыр. Тақырыбы: Менің Астанам. Жоспары: 1. Астананың тарихы. 2. Құлпырған Астанам. 3. Бас қаламмен мақтанамын. Берілген суреттерді жазба жұмысыңда пайдалан.
Жазба жұмысын орында Жауабы: Астана-ұлан ғайыр еліміздің бас қаласы, әлем таныған жас қала. Біздің дәуіріміздің ХІ-ХІІІ ғасырларында Арқада қыпшақ тайпалары көшіп - қонып жүрген. өткен ғасырда археологтар Ақмола жерінен көне қаланың орнын тапты. Бозақ-қазіргі Астанадан небәрі 15 шақырым жерде. Қалашық Х-ХІІІ ғасырларда гүлденіп, Жібек жолы бойындағы сауда орталықтарының біріне айналған. Сондай-ақ Бозақ қыпшақ билеушілерінің елордасы болған. Демек, Елбасымыздың Астана орнын Арқа төсіне таңдауы кездейсоқтық емес, тарихты болжап, болашақты түйген көрегендік. 1996 жылы Ақмола қаласын астана жасаймыз дегенде қоғамның басым бөлігі күмәнмен қарады. Алайда 1998 жылдың 10 маусым күні тәуелсіз Қазақстан жаңа да жас қала-Астананың атын бүкіл әлемге паш етті. Үй тапсырмасы Бөлімнің тақырыптарын пысықтап кел. Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Жаттығу жасайды Жазба жұмысын орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Өзін өзі бағалау » әдісі
Дескриптор: Балта туралы бес сөз жазады-1б Тамаша! Шығарма Дескриптор: Астана қаласы туралы білімі жақсы-1Б Астана қаласы туралы әңгімелей алады-1Б Шығарма жазу жолдарын біледі-1Б Жоспарды өзі құруға талпынады-1Б Шығарманы өз ойымен жазады-1Б Сөз саптауын дұрыс жаза біледі-1Б Шығарма жазу барысында нақыл сөздерді пайдаланады-1Б Шығарма жазу барысында бөлімге бөлуді қолданады-1Б Әр бөлімнің талабына назар аударады-1Б Шығарманы қорытындалай алады-1Б
«WhatsApp» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу жоспарлар
Әдебиеттік оқу жоспарлар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№47 сабақ. Еңбекке жастан, өнерге бастан. «Алтын балта» (Ертегі) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтін бойынша жоспар құрады |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма «Салыстыру картасы» Үлгі: Өлең авторлары Тақырыбы Өлеңге тақырып қой (өзің қалай атар едің?) Өлеңдегі негізгі ойды жаз Он саусақ туралы тіркестер жаз Өлеңнің әр шумағына ат қой Өлеңде аталған адам еңбегінің түрлерін жаз Көркем сөздерді теріп жаз Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Құндылық мақсаты:Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Жалғасын тап. Ортақ тақырып ойластыр. 1. Еңбек етсең, … . 2. Еңбегі аздың … ... . 3. Еңбек етсең ерінбей, … ... ... . 4. Еңбектің наны … . 5. Еңбек, еңбек бәрін … . Жауабы: 1.Емерсің 2.Өнбегі аз 3.Тояды қарының тіленбей 4.Тәтті 5.Жеңбек 2-тапсырма Тыңдалым Ертегіні тыңда. Мазмұнын айт 3-тапсырма Кестені толтыр Мәтіннен үзінді: 1. Дүниеқоңыз емес, ақпейіл, адал, құлшына еңбек етеді, еңбегімен күнелткен. 2. Құлқыны тоймаған, көре алмайды, күндейді, берекесі кеткен. Жауабы: Кімнің мінездемесі? 1.Кедей 2.Бай Сергіту сәті
4-тапсырма Жоғарыдағы мақал-мәтелдерден осы ертегінің негізгі ойына сәйкес келетіндерін ата. Ертегіден көңіліңе не түйдің? 1.Еңбегі аздың,өнбегі аз. 2. Еңбек етсең ерінбей,тояды қарының тіленбей. 5-тапсырма Ертегіні бөліктерге бөліп, оларға ат қой. 1.Балтаның сынып қалуы. 2.Кедейдің алтын балталы болуы. 3.Байдың айласы. 6-тапсырма Суретке зер сал. Ертегінің қай бөлігіне сәйкес келеді? Әңгімеле Жауап: үшінші бөлімге сәйкес кеп тұр. 8-тапсырма Ойыңды жаз Алтын балта сенің қолыңа түссе, не істер едің? Не тілер едің? Үй тапсырмасы 7-тапсырма Балта сөзі көзіңе нені елестетеді? 5 сөз жаз Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Жалғасын табады Жауабын жазады Ертегіні тыңдайды Кестені толтырады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Суретпен жұмыс жасайды Өз ойын жазады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Банкомат » әдісі
Дескриптор: Өлеңдегі негізгі ойды жазады-1б Өлеңде аталған адам еңбегінің түрлерін жазады-1б Тамаша!
Дескриптор: Мақалдардың жалғасын табады-1б Ортақ тақырып ойластырады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Ертегіні тыңдап, мазмұнын айтады-б Керемет! Дескриптор: Кестені толтырады-1б Кімнің мінездемесі екенін табады-1б Тамаша!
Керемет екен! Дескриптор: Мақал-мәтелдерден осы ертегінің негізгі ойына сәйкес келетіндерін атайды-1б Тамаша! ДескриптоР: Ертегіні бөліктерге бөліп, оларға ат қояды-1б Тамаша! Дескриптор: Суретке қарап әңгімелейді-1б Дескриптор: Өз ойын жазады-1б
«Білім қоржыны» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Оқулық Кесте Қимылдар Суреттер Сызба Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№48 сабақ. Нені үйрендім? Жазба жұмысы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өтілген тақырыптарды пысыөқтайды Жазба жұмысын орындайды |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Балта сөзі көзіңе нені елестетеді? 5 сөз жаз Үлгі: шабу, ағаш, сермеу, құрал, пайдалы. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты: Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу 1-тапсырма Шетелдік қонақтарға Астананы таныстыру мәтінін құрастыр. Тақырыбы: Менің Астанам. Жоспары: 1. Астананың тарихы. 2. Құлпырған Астанам. 3. Бас қаламмен мақтанамын. Берілген суреттерді жазба жұмысыңда пайдалан.
Жазба жұмысын орында Жауабы: Астана-ұлан ғайыр еліміздің бас қаласы, әлем таныған жас қала. Біздің дәуіріміздің ХІ-ХІІІ ғасырларында Арқада қыпшақ тайпалары көшіп - қонып жүрген. өткен ғасырда археологтар Ақмола жерінен көне қаланың орнын тапты. Бозақ-қазіргі Астанадан небәрі 15 шақырым жерде. Қалашық Х-ХІІІ ғасырларда гүлденіп, Жібек жолы бойындағы сауда орталықтарының біріне айналған. Сондай-ақ Бозақ қыпшақ билеушілерінің елордасы болған. Демек, Елбасымыздың Астана орнын Арқа төсіне таңдауы кездейсоқтық емес, тарихты болжап, болашақты түйген көрегендік. 1996 жылы Ақмола қаласын астана жасаймыз дегенде қоғамның басым бөлігі күмәнмен қарады. Алайда 1998 жылдың 10 маусым күні тәуелсіз Қазақстан жаңа да жас қала-Астананың атын бүкіл әлемге паш етті. Үй тапсырмасы Бөлімнің тақырыптарын пысықтап кел. Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Жаттығу жасайды Жазба жұмысын орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Өзін өзі бағалау » әдісі
Дескриптор: Балта туралы бес сөз жазады-1б Тамаша! Шығарма Дескриптор: Астана қаласы туралы білімі жақсы-1Б Астана қаласы туралы әңгімелей алады-1Б Шығарма жазу жолдарын біледі-1Б Жоспарды өзі құруға талпынады-1Б Шығарманы өз ойымен жазады-1Б Сөз саптауын дұрыс жаза біледі-1Б Шығарма жазу барысында нақыл сөздерді пайдаланады-1Б Шығарма жазу барысында бөлімге бөлуді қолданады-1Б Әр бөлімнің талабына назар аударады-1Б Шығарманы қорытындалай алады-1Б
«WhatsApp» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
![]()
шағым қалдыра аласыз























