|
Білім беру ұйымының атауы |
54 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дулатбекова А |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.11.23 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 -Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№33. Кітап-асыл қазына.Ертегі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.3.1 шығарманың тақырыбы
және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның
себебін түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың оқиғасын болжауды, оқиғаның маңызды тұстарын талдауды үйренеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: ұлттық тарихымызды сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 25 минут Сабақтың соңы 5 минут Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру: Ал, балалар кәне халық ауыз әдебиеті туралы білімімізді ортаға салайық.
1 Халық ауыз
әдебиеті деген не?
Ал, балалар
енді бүгінгі сабағымыз ертегілерді қайталау. Соның ішінде «Алтын
сақа» ертегісі. «Алтын сақа» ертегісінің мазмұнын айтып беру. Ертегіде кездесетін кейбір сөздердің
мағынасымен таныстыру. Тақырыпты ашу Жұмбақ шешу ,жауаптарынан мақал құрау
Бір сандық бар өзгеше, Қасыңа алып жүресің. Ішін ашып ақтарсаң, Өмір сынын білесің. Ол не? /Кітап/ 2-топқа
Зәулім көктей шынары. Биігіне бойлаған Қанбайды адам құмары. Ол не? /Білім/ 3-топқа
Биіктен сырғиды. Ән салып былдырлап, Іздейді ылдиды. Ол не? /Бұлақ/ Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс « Ертегі» Оқулықта берілген Олас Сүлейменовтың «Ертегі » өлеңімен танысады. -Тізбектеп оқиды. Сөздікпен жұмыс Күзге қалу- үлгірімінің нашарлауына байланысты келесі сыныпқа көшіру үшін қайта емтихан тапсыру. Меймаза – мазасыз, тынышсыз Жас кейіпкер қандай бала? «ПОПС» формуласы арқылы жеке жұмыс Бірінші сөйлем:«Менің ойымша ... » Екінші сөйлем: «Себебі , мен оны былай түсіндіремін ... » Үшінші сөйлем : «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын ... » Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытындыға келдім... » Топтық жұмыс ББЖМ-ға дайындық тесті «Түртіп ал!» әдісі. ( тест құрау керек) «Кітапханада қандай кітаптардың болғанын қалайсыңдар» неге? Постермен жұмыс І топқа Ертегі кітаптар-неге? ІІ топқа Әдеби кітаптар-неге? ІІІ топ Ғылыми кітаптар-неге? ФС тапсырмасы «Екі шындық, бір өтірік» әдісі. (Тақырыпқа байланысты оқушылар екі шын мәлімет айтады, және бір жалған мәлімет береді. Топ мүшелері жалған мәліметті анықтайды.) ЕБҚ және ЕҚБ Кестемен жұмыс
ҚЖ: «Төрт бұрыш »әдісі 1 .Кітап оқығанды ұнатасың ? 2. Мен үшін кітап маңызды. Интернет тек көмекші құрал. 3. Мен жылына 5 көркем шығарма оқимын.
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
54
Пәні:
Әдебиеттік
оқу
Бөлім:
Мәдени
мұра
Педагогтің
аты-жөні:
Дулатбекова
А
Күні:
24.11.23
Сынып: 4
-Б
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
№33. Кітап-асыл
қазына.Ертегі
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
4.1.3.1 шығарманың тақырыбы
және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның
себебін түсіндіру
Сабақтың
мақсаты
Шығарманың оқиғасын
болжауды, оқиғаның маңызды тұстарын талдауды
үйренеді
Құндылықтар
Ұлттық мүдде: ұлттық
тарихымызды сақтау
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі//уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың
басы 5
минут Өткен білімді еске
түсіру 5
минут Жаңа
білім 25
минут Сабақтың
соңы 5
минут
Кері
байланыс Сабаққа
дайындық
Психологиялық
ахуал қалыптастыру:
Ал, балалар кәне халық ауыз
әдебиеті туралы білімімізді ортаға
салайық.
1 Халық ауыз
әдебиеті деген не?
Ал, балалар
енді бүгінгі сабағымыз ертегілерді қайталау. Соның ішінде «Алтын
сақа» ертегісі. «Алтын сақа» ертегісінің
мазмұнын айтып беру. Ертегіде кездесетін кейбір сөздердің
мағынасымен таныстыру.
Тақырыпты
ашу
Жұмбақ шешу ,жауаптарынан
мақал құрау
1
топқа
Бір сандық бар
өзгеше,
Қасыңа алып
жүресің.
Ішін ашып
ақтарсаң,
Өмір сынын
білесің.
Ол
не?
/Кітап/
2-топқа
Ақыл – ойдың
шырағы,
Зәулім көктей
шынары.
Биігіне
бойлаған
Қанбайды адам
құмары.
Ол
не?
/Білім/
3-топқа
Сынаптай
жылтырап,
Биіктен
сырғиды.
Ән салып
былдырлап,
Іздейді
ылдиды.
Ол
не?
/Бұлақ/ Жаңа
тақырып Оқулықпен жұмыс «
Ертегі» Оқулықта
берілген Олас Сүлейменовтың «Ертегі »
өлеңімен танысады. -Тізбектеп
оқиды. Сөздікпен
жұмыс Күзге
қалу- үлгірімінің нашарлауына
байланысты келесі сыныпқа көшіру үшін қайта емтихан
тапсыру. Меймаза – мазасыз,
тынышсыз Жас кейіпкер қандай
бала? «ПОПС» формуласы арқылы
жеке жұмыс Бірінші
сөйлем:«Менің ойымша ...
» Екінші
сөйлем: «Себебі , мен оны былай
түсіндіремін ... » Үшінші сөйлем
: «Оны мен мына фактілермен,
мысалдармен дәлелдей аламын ...
» Соңғы
сөйлем: «Осыған байланысты мен
мынадай қорытындыға келдім...
»
Топтық
жұмыс
ББЖМ-ға дайындық
тесті «Түртіп ал!»
әдісі. ( тест құрау
керек)
«Кітапханада қандай
кітаптардың болғанын қалайсыңдар» неге? Постермен
жұмыс
І
топқа
Ертегі
кітаптар-неге?
ІІ
топқа
Әдеби
кітаптар-неге?
ІІІ
топ
Ғылыми
кітаптар-неге? ФС
тапсырмасы
«Екі шындық,
бір өтірік» әдісі. (Тақырыпқа байланысты оқушылар
екі шын мәлімет айтады, және бір жалған мәлімет береді. Топ
мүшелері жалған мәліметті
анықтайды.) ЕБҚ және
ЕҚБ Кестемен
жұмыс
ҚЖ:
«Төрт бұрыш
»әдісі
1
.Кітап оқығанды ұнатасың
?
2. Мен үшін кітап
маңызды. Интернет тек көмекші
құрал.
3. Мен жылына 5
көркем шығарма оқимын.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














