|
Бекітемін: |
|
|||||||||||||||||
|
Оқу ісінің меңгерушісі: |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
18.12.2020 ж. |
|||||||||||||||||
|
Сыныбы: |
2 «б» |
|||||||||||||||||
|
Мұғалімі: |
Құдайберген А |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Несіпбек Айтов. Оқулық. |
|||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
2.1.2.1- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау; 2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау; 2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну; |
|||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады. Көптеген оқушылар: тақырыпты болжайды, өз ойы мен сезімін білдіреді, оқулықтары туралы ақпарат береді, ойын жеткізеді. Кейбір оқушылар: ақын ойын жалғастырады. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Оқулық туралы дұрыс ақпарат бере алуы; Оқулықтағы мәліметтерді дұрыс пайдалана алуы; |
|||||||||||||||||
|
Алдыңғы білімдер: |
||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту: Сыныпты қалыпқа келтіру. Үй жұмысын сұрау. Мәнерлеп оқу. Ой сергек. «Есімнен сөздер құрау». Оқушылар дәптерлеріне өз есімдерін көлденеңнен жазып, оның астына есімдерінде кездесетін әріптерді құрастырып, кез келген сөздерді құрастыру. Мысалы: Дәурен: Дәу, Ер, Нәр, Дән. |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны ажырату Ой қозғау Нақыл сөзді түсіндір: Кітап – білім бұлағы, Білім – өмір шығарағы. Тақырыпты болжау: Сөзжұмбақ арқылы тақырыпты болжату. Сабақтың мақсатымен таныстыру. Мақсатқа сәйкес оқушылармен бірлесе отырып, жетістік критерийін анықтау. Оқылым. Өлеңді түсініп оқы және жаттап ал. Оқулық. Несіпбек Айтов. Автор жайлы әңгімеле. Айтылым. Жұптық жұмыс. Тапсырма. Өлең жолдарындағы тірек сөздерді пайдаланып, анық ойын жалғастырып, өз ойың мен сезіміңді білдір. Жетістік критерийі: тірек сөздер бойынша өз ойы мен сезімін білдіру.
Бағалау. Кез келген оқушы ЖК бойынша бағалайды. Топтық жұмыс. Тапсырма: оқулықтан тірек сөздерді пайдалана отырып, тапсырманы орындап, сызбаны толырыңыз.
Бағалау.
Ой толғаныс. Айтылым. Жеке жұмыс. Тапсырма: сызбадағы тірек сөздерге сүйеніп, оқулығың туралы әңгімеле. Мысалы: «Әдебиеттік оқу» оқулығының авторы .... Ол « ... » баспадан шыққан. Оқулықтың редакторы ... Суретшісі ... |
Оқулық
Электронды оқулық
Жазушының суреті
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма: үйде өзіңе ұнайтын басқа қандай оқулықтар бар? Солар жайлы қызықты деректер жинап келіңіз. Кері байланыс: ауызша оқушыларға кері байланыс беру. Рефлексия. Бүгін мен ... білдім. Мен ... тапсырмаларын орындадым. |
|
||||||||||||||||
|
Дифференциация - қабілеті жоғары оқушыларға қолдау көрсету. Ақын ойын біліп, сезімін білдіру.
|
Бағалау – жетістік критерийі арқылы
|
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу пәнінен жаңартылған оқу бағдарламасына сай ҚМЖ "Несіпбек Айтов. Оқулық"
Әдебиеттік оқу пәнінен жаңартылған оқу бағдарламасына сай ҚМЖ "Несіпбек Айтов. Оқулық"
|
Бекітемін: |
|
|||||||||||||||||
|
Оқу ісінің меңгерушісі: |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
18.12.2020 ж. |
|||||||||||||||||
|
Сыныбы: |
2 «б» |
|||||||||||||||||
|
Мұғалімі: |
Құдайберген А |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Несіпбек Айтов. Оқулық. |
|||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
2.1.2.1- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау; 2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау; 2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну; |
|||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады. Көптеген оқушылар: тақырыпты болжайды, өз ойы мен сезімін білдіреді, оқулықтары туралы ақпарат береді, ойын жеткізеді. Кейбір оқушылар: ақын ойын жалғастырады. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Оқулық туралы дұрыс ақпарат бере алуы; Оқулықтағы мәліметтерді дұрыс пайдалана алуы; |
|||||||||||||||||
|
Алдыңғы білімдер: |
||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту: Сыныпты қалыпқа келтіру. Үй жұмысын сұрау. Мәнерлеп оқу. Ой сергек. «Есімнен сөздер құрау». Оқушылар дәптерлеріне өз есімдерін көлденеңнен жазып, оның астына есімдерінде кездесетін әріптерді құрастырып, кез келген сөздерді құрастыру. Мысалы: Дәурен: Дәу, Ер, Нәр, Дән. |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны ажырату Ой қозғау Нақыл сөзді түсіндір: Кітап – білім бұлағы, Білім – өмір шығарағы. Тақырыпты болжау: Сөзжұмбақ арқылы тақырыпты болжату. Сабақтың мақсатымен таныстыру. Мақсатқа сәйкес оқушылармен бірлесе отырып, жетістік критерийін анықтау. Оқылым. Өлеңді түсініп оқы және жаттап ал. Оқулық. Несіпбек Айтов. Автор жайлы әңгімеле. Айтылым. Жұптық жұмыс. Тапсырма. Өлең жолдарындағы тірек сөздерді пайдаланып, анық ойын жалғастырып, өз ойың мен сезіміңді білдір. Жетістік критерийі: тірек сөздер бойынша өз ойы мен сезімін білдіру.
Бағалау. Кез келген оқушы ЖК бойынша бағалайды. Топтық жұмыс. Тапсырма: оқулықтан тірек сөздерді пайдалана отырып, тапсырманы орындап, сызбаны толырыңыз.
Бағалау.
Ой толғаныс. Айтылым. Жеке жұмыс. Тапсырма: сызбадағы тірек сөздерге сүйеніп, оқулығың туралы әңгімеле. Мысалы: «Әдебиеттік оқу» оқулығының авторы .... Ол « ... » баспадан шыққан. Оқулықтың редакторы ... Суретшісі ... |
Оқулық
Электронды оқулық
Жазушының суреті
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма: үйде өзіңе ұнайтын басқа қандай оқулықтар бар? Солар жайлы қызықты деректер жинап келіңіз. Кері байланыс: ауызша оқушыларға кері байланыс беру. Рефлексия. Бүгін мен ... білдім. Мен ... тапсырмаларын орындадым. |
|
||||||||||||||||
|
Дифференциация - қабілеті жоғары оқушыларға қолдау көрсету. Ақын ойын біліп, сезімін білдіру.
|
Бағалау – жетістік критерийі арқылы
|
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













