Материалдар / Әдебиеттік оқу пәнінен қысқа мерзімді жоспар
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Әдебиеттік оқу пәнінен қысқа мерзімді жоспар

Материал туралы қысқаша түсінік
3-сынып оқушыларына арналған тақырыптың жоспар. Бастауыш сынып мұғалімдеріне арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
31 Наурыз 2022
415
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқамерзімді жоспар

Бөлім:

Менің мектебім

Машықкердің аты-жөні:

Мавленова Диляра

Күні:


Сыныбы: 2 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Мектепке барып келемін. Міржақып Дулатов.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.1.3.1 шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжай алады.

Көптеген оқушылар: Берілген екі өлеңді салыстыра отырып, өлеңдердегі негізгі ойды анықтай алады.

Кейбір оқушылар: Өлеңдердің тәрбиелік мәнін анықтап, жеке сыни көзқарасын білдіре алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


І. Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Тақырыпалды жұмыс: Жұмбақты шеш!

  1. Сағат сайын қағылады,
    Тек мектептен табылады.

(Қоңырау)













Сабақтың ортасы









  1. Оқу-бiлiм аспабы,
    Қоймасының бас қабы.
    Бөлмесi де бiрнешеу,
    Тиегi бар ашпалы.

(Сөмке)

  1. Білімнен мол сый-асы

Оқушы мен ұстаздың ұясы

(Мектеп)


1-тапсырма. «Ақынмен танысу»

Шарты: Оқушыларға мұғалім ақын Міржақып Дулатовпен берілген сызба арқылы таныстырады. Оқушылармен дәптермен жұмыс жүргізеді.




2-тапсырма. «Мен мұғаліммін»

Шарты: Ақынның өмірбаяны мен шығармаларымен сызба арқылы танысқан оқушылар мұғалімнің орнына тұрып, ақын туралы сызбаны пайдалана әңгімелейді.











Дескриптор:

  1. Оқушылар Міржақып Дулатовтың кім екенін біледі.

  2. Ақынның дүниеге келген жерін біледі.

  3. Ақынның қандай шығармалары бар, және сабақта танысатын өлең атауларын тақырыпалды жұмыста шешкен жұмбақ жауаптарымен болжау жасап, анықтайды.


Дескриптор:

  1. Оқушылар сызбаны пайдалана отырып, ақын туралы әңгімелейді;

  2. Әңгімелеу барысында мазмұнды, жүйелі сөйлейді.

  3. Сызбада берілген барлық мәліметтерді қамтып әңгімелейді.


Әр оқушыға баға жинаушы карточкалар таратылады. Тапсырма деңгейі мен дұрыс орындалуына қарай фишкалар таратылып отырады. Оқушылар сабақ аяғында жиналған фишка баллына қарай бағаланады.


«10-9»- 5;

«8-6»- 4;

«5-3»- 3.






2-тапсырма: 2 балл










2-сынып Әдебиеттік оқу, 1-бөлім оқулығы: 91 б










2-сынып Әдебиеттік оқу, 1-бөлім оқулығы: 91 б

















































3-тапсырма. «Сәйкестендір»

Шарты: Оқушылар «Мектепке», «Мектептен» өлеңдерімен танысқаннан соң, тақтада тұрған сұрақтарға, суреттерді жауап ретінде сәйкестендіреді.

Сұрақтар:

  • Өлеңдерде ақын жылдың қай мезгілін сипаттайды?

  • Өлеңдердегі кейіпкерлерді ата.

  • Өлеңдерде қандай іс-әрекеттер сипатталып жазылған?


Сергіту сәті: «Шатаспа» ойыны

Шарты: Оқушыларға «балалар» сөзін қосып іс-әрекет айтатын болсам орындайды. Айтпайтын болсам орындамайды. Орындап қойса, ойыннан шығады.


4-тапсырма. Кестені толтыр.

Шарты: Оқушылар алдына кесте беріледі. Оқушылар берген жауаптарын өлең жолдарымен дәлелдейді.


Өлең қалай аталады?

Авторы кім?

Жылдың қай мезгілі туралы айтылған?

Оны неден аңғардың? Сол өлең жолдарын жаз.

1.


2.



1.Таңертеңгі аяз.

  1. .....

  2. .....

1.Үй алдында Майлыаяқ жатыр еді суықтап.

2. ......

3. .......


5-тапсырма. «Жағдаятты шешу»

Шарты: «Попс формуласын» пайдалана отырып, жағдаятты шешу.

Жағдаят: Сабақтан кейін ата-анаңды тосып жүр едің. Әдемі көлікпен келген бейтаныс адам саған:

  • Мені сенің әкең жіберді. Жүр, үйіңе апарып тастайын,-деді.

Сен не істейсің?


Дескриптор:

  1. Оқушылар Міржақып Дулатовтың «Мектептен», «Мектепке» өлеңдерімен танысады;

  2. Тақтада берілген сұрақтарға өлеңнің мазмұнына сай жүйелі жауап береді;

  3. Берген жауаптарын сипаттай алатын суретті анықтап, өлеңге сәкестендіреді.











Дескриптор:

  1. Оқушылар кестені өлеңді түсіне отырып, толтырады;

  2. Кестені толтыру барысында жауаптарын қатесіз жазады;

  3. Берген жауаптарын өлең жолдарымен дәлелдейді.

.











Попс формуласы:

  1. Менің ойымша, ...

  2. Себебі, ...

  3. Мысалы, ...

  4. Қорыта айтқанда, ...

Дескриптор:

  1. Оқушылар берілген жағдаятты оқиды.

  2. Жағдаятта қойылған сұраққа «Попс формуласын» пайдалана мазмұнды жауап береді.

3-тапсырма:

1 балл























4-тапсырма:

3 балл

















5-тапсырма: 4 балл











2-сынып Әдебиеттік оқу, 1-бөлім оқулығы: 92 б Таратпа карточка.












2-сынып Әдебиеттік оқу, 1-бөлім оқулығы: 92 б

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

7 мин.


ІІІ. Қорытынды.

Үй жұмысы: 92 бет 4-тапсырма.

Рефлексия. «SMS» әдісі.




770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!