ҚАРАСАЙ АУДАНЫ БІЛІМ БӨЛІМІ
ШАЛҚАР ОРТА МЕКТЕБІ КММ
Бекітемін
мектеп директоры
Б.М.Аманова
_____________________
Ашық сабақ “Тұсаукесер”

Сынып: 2 «Г»
Пән: әдебиеттік оқу
Сынып жетекшісі: Асқарова Б.Т.
2024-2025 оқу жылы
|
Білім беру ұйымының атауы |
Шалқар орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Асқарова Б.Т. |
|||||
|
Күні: |
14.02.2025 |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№65 сабақ. «Тұсаукесер» жыры. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1.шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру 2.2.2.1.мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңнің мазмұны бойынша сұраққа жауап береді Сұрақтардың жауабын мәтіннен табады |
|||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптейді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі ( 2 минут) Өткен білімді еске түсіру 3 минут Жаңа сабақ 30 минут Сергіту сәті. 2 минут. Сабақты қорытындылау. 3 минут. Кері байланыс 5 минут Үй тапсырмасы |
Сабаққа дайындық. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық ахуал. Геймификация ойыны. Топтық жұмыс. Үй тапсырмасын сұрау. Әңгімені мазмұнын сұрау. Жеке жұмыс.
Жаңа тақырып 1-тапсырма Сурет бойынша әңгімеле. «Киіз үйге саяхат» әдісі (киіз үй сыртынан)
Алдымен, содан кейін, содан соң деген тіркестерді пайдаланып, «Тұсаукесер» рәсімі туралы айтады. Топтық жұмыс. Функционалдық сауаттылық. Сенің тұсауды кесті ме? Сол кезде қандай ырымдар жасалды? «Білгенің жөн» айдары. «Киіз үйге саяхат» әдісі ( киіз үйдің есігі) QR –кодпен «Тұсаукесер» рәсімі туралы тыңдату.
Бейнежазба көрсетіледі. «Киіз үйге саяхат» әдісі (киіз үйдің іші) Автор туралы мәлімет беру. «Киіз үйге саяхат» әдісі (киіз үйдің шаңырағы)
«Тұсаукесер» биі 3-тапсырма. Оқулықпен жұмыс. Өлеңді мәнерлеп оқы. – Тұсауың кесілді, Сүрінбе! – деді атам. – Тұзағың шешілді, Күлімде! – деді атам. – Тұсауың кесілді, Түс жолға! – деді атам, – Тұзағың шешілді, Ұш, самға! – деді атам. – Тұсауың кесілді, Тұлпар бол! – деді атам, – Тұзағың шешілді, Сұңқар бол! – деді атам. Дәптермен жұмыс. Атасының батаға лайық сөздерін көшіріп жазу. «Киіз үйге саяхат» әдісі.( киіз үйдің түндігі) Блиц сұрақтарға жауап береді. « Тайм- Раунд- Робин» жұптық жұмыс. 8-тапсырма Өлеңді жаттап ал. |
Оқу құралдарын түгендейді. Киіз үйді қимыл-қозғалыспен топтасып жасап көрсетеді. Сурет бойынша әңгіме құрастырады. Сурет бойынша тірек сөздерді пайдаланып, «Тұсаукесер» рәсімі туралы айтады Жеке жұмыс жасайды Тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді. Тұсаукесер туралы бейнежазбаны көреді. Автор туралы тыңдау. «Тұсаукесер» әніне қимыл-козғалыс жасап сергу. Өлеңді мәнерлеп оқу. Тізбектей оқу. Сұрақтарға жауап беру. Батаға лайық сөздерді көшіріп жазу. Жұбына «Не түсіндім? Не білдім?» деген сұраққа жауап айтып, бір-бірімен бөліседі. Кері байланыс жасайды Үй тапсырмасын алады |
Формативті бағалау Дескриптор: Қимыл-қозғалыспен көрсетеді-1б Дескриптор Сурет бойынша әңгімелейді-1б Ойын жүйелі жеткізеді-1б Дескриптор: Тірек сөздерді пайдаланып, «Тұсаукесер» рәсімі туралы айтады-1б Дескриптор Сұрақтарға жауап береді- 1 б Дескриптор: Тізбектеп оқиды -1б Сұрақтарға жауап береді- 1б Батаға лайықты сөздерді көшіріп жазады- 2б |
Суреттер Суреттер Колонка Интерактивті тақта Интерактивті тақта Оқулық |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу пәнінен "Тұсаукесер" тақырыбында ашық сабақ
Әдебиеттік оқу пәнінен "Тұсаукесер" тақырыбында ашық сабақ
ҚАРАСАЙ АУДАНЫ БІЛІМ БӨЛІМІ
ШАЛҚАР ОРТА МЕКТЕБІ КММ
Бекітемін
мектеп директоры
Б.М.Аманова
_____________________
Ашық сабақ “Тұсаукесер”

Сынып: 2 «Г»
Пән: әдебиеттік оқу
Сынып жетекшісі: Асқарова Б.Т.
2024-2025 оқу жылы
|
Білім беру ұйымының атауы |
Шалқар орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Асқарова Б.Т. |
|||||
|
Күні: |
14.02.2025 |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№65 сабақ. «Тұсаукесер» жыры. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1.шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру 2.2.2.1.мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңнің мазмұны бойынша сұраққа жауап береді Сұрақтардың жауабын мәтіннен табады |
|||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптейді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі ( 2 минут) Өткен білімді еске түсіру 3 минут Жаңа сабақ 30 минут Сергіту сәті. 2 минут. Сабақты қорытындылау. 3 минут. Кері байланыс 5 минут Үй тапсырмасы |
Сабаққа дайындық. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық ахуал. Геймификация ойыны. Топтық жұмыс. Үй тапсырмасын сұрау. Әңгімені мазмұнын сұрау. Жеке жұмыс.
Жаңа тақырып 1-тапсырма Сурет бойынша әңгімеле. «Киіз үйге саяхат» әдісі (киіз үй сыртынан)
Алдымен, содан кейін, содан соң деген тіркестерді пайдаланып, «Тұсаукесер» рәсімі туралы айтады. Топтық жұмыс. Функционалдық сауаттылық. Сенің тұсауды кесті ме? Сол кезде қандай ырымдар жасалды? «Білгенің жөн» айдары. «Киіз үйге саяхат» әдісі ( киіз үйдің есігі) QR –кодпен «Тұсаукесер» рәсімі туралы тыңдату.
Бейнежазба көрсетіледі. «Киіз үйге саяхат» әдісі (киіз үйдің іші) Автор туралы мәлімет беру. «Киіз үйге саяхат» әдісі (киіз үйдің шаңырағы)
«Тұсаукесер» биі 3-тапсырма. Оқулықпен жұмыс. Өлеңді мәнерлеп оқы. – Тұсауың кесілді, Сүрінбе! – деді атам. – Тұзағың шешілді, Күлімде! – деді атам. – Тұсауың кесілді, Түс жолға! – деді атам, – Тұзағың шешілді, Ұш, самға! – деді атам. – Тұсауың кесілді, Тұлпар бол! – деді атам, – Тұзағың шешілді, Сұңқар бол! – деді атам. Дәптермен жұмыс. Атасының батаға лайық сөздерін көшіріп жазу. «Киіз үйге саяхат» әдісі.( киіз үйдің түндігі) Блиц сұрақтарға жауап береді. « Тайм- Раунд- Робин» жұптық жұмыс. 8-тапсырма Өлеңді жаттап ал. |
Оқу құралдарын түгендейді. Киіз үйді қимыл-қозғалыспен топтасып жасап көрсетеді. Сурет бойынша әңгіме құрастырады. Сурет бойынша тірек сөздерді пайдаланып, «Тұсаукесер» рәсімі туралы айтады Жеке жұмыс жасайды Тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді. Тұсаукесер туралы бейнежазбаны көреді. Автор туралы тыңдау. «Тұсаукесер» әніне қимыл-козғалыс жасап сергу. Өлеңді мәнерлеп оқу. Тізбектей оқу. Сұрақтарға жауап беру. Батаға лайық сөздерді көшіріп жазу. Жұбына «Не түсіндім? Не білдім?» деген сұраққа жауап айтып, бір-бірімен бөліседі. Кері байланыс жасайды Үй тапсырмасын алады |
Формативті бағалау Дескриптор: Қимыл-қозғалыспен көрсетеді-1б Дескриптор Сурет бойынша әңгімелейді-1б Ойын жүйелі жеткізеді-1б Дескриптор: Тірек сөздерді пайдаланып, «Тұсаукесер» рәсімі туралы айтады-1б Дескриптор Сұрақтарға жауап береді- 1 б Дескриптор: Тізбектеп оқиды -1б Сұрақтарға жауап береді- 1б Батаға лайықты сөздерді көшіріп жазады- 2б |
Суреттер Суреттер Колонка Интерактивті тақта Интерактивті тақта Оқулық |
||
шағым қалдыра аласыз

















