Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Әдебиеттік оқу Сәулет өнері Керемет күмбез
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пән: Әдебиеттік оқу Орта мерзімді жоспар бөлімі: Сәулет өнері Күні:06.12.19ж Сынып: 3«Е»сынып |
Мектеп:11 Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: 24 Қатыспағандар саны: Тусупова Дина |
||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Керемет күмбез |
||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3 Шығармадағы оқиғаны болжау. 3.1.3.1 – шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау. |
||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады. Көптеген оқушылар: шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды. Кейбір оқушылар: берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. |
||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу. Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық. |
||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, қазақ тілі. |
||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
||||||||||||||
Ресурстар |
Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б |
||||||||||||||
Бастапқы білім |
Уақыт бөлімінде өтілген тақырыптарды еске түсіріеді. |
||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||
Сабақтың басы 5- минут |
Жаңа топ құру Психологиялық ахуал қалыптастыру. Өсеміз біз күліп –ойнап Он саусақтың саласындай Өсеміз біз күліп – ойнап Бір адамның баласындай. Топтың ережесі: Тыныштықты сақтаймыз Ұстазды біз сыйлаймыз Досым сабақ айтқанда Сөзді бөлмей тыңдаймыз Бағалау парақшасымен таныстыру Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Үй тапсырмасы: Нені үйрендім?«Бақыт құсы» тақырыбына өз ойыңа жазылған ойларын тыңдап, үй тапсырмасын қорыту. Дискриптор: «Бақыт құсы» кейіпкеріне қатысты дәлелді пікір айтады. Өз ойына дәлелді келтіреді. «Шаңырақ» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау. ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау |
1-топ Бәйтерек 2-топ Хан шатыр 3-топ Бейбітшілік және келісім сарайы Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмала ры |
|||||||||||||
Сабақтың ортасы 10-15 мин |
Ой қозғау. Сәулет өнері туралы сұрақтар қою. -Сәулетші деген кім? -Бұрынғы заман мен қазіргі кездегі сәулет өнерінің айырмашылығы бар ма? Сабақтың тақырыбын айту. Бағалау критерийімен таныстыру. Ширату тапсырмасы. Сөзжұмбақты шеш. Ол үшін берілген мақал- мәтелдегі көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қой. Балалар,сөзжұмбақ шешіп көрелік
Жақсы – ортақ. 2.Жақсылардың ... –үлгісі - Жанып тұрған шамдай. 3.Ырыс алды – ынтымақ. 4.Әдепті бала-арлы бала. 5.Еріншектің ертеңі бітпес. 6.Жүз теңгең болғанша, жүз досың болсын.
Мағынаны ажырату Қандай сөз шықты? Олай болса,біздің жаңа тақырыбымыз .Керемет күмбез деп аталады екен. (Б)«Смайлик»әдісі арқылы бағалау Білу 2.Тыңдалым Қожа Ахмет Ясауи туралы аңызды тыңдау Түсіну 3.Оқылым. «Дауыстап ойлау» әдісі Оқулықпен жұмыс.Мәтінді оқып көрелік. Тізбектей оқып шығады. Қожа Ахмет Ясауи омібаянымен таныстыру. Қожа Ахмет Ясауи (1093-1166)-қазақ халқының байырғы мәдениетінің тарихында айрықша орны бар ұлы ақын,сопылық поэзияның негізін салушы, күллі күншығыс мұсылмандарының рухани ұстазы болған ұлы ойшыл,діни қайраткер. Өз аты Ахмет, есімінің алдындағы «қожа »мұсылман дінін таратып, уағыздаушылық қызметіне орай берілген атау, ал соңындағы«Ясауи»ақынның қай жерден шыққандығын көрсетеді. Дескриптор:
Оқи отырып көптеген мағлұмат алдық . ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. Қазақстанда тағы қандай сәулетті ғимараттар бар? Ой бөліс. Дәптермен жұмыс. Дәптерімді ашамыз Қолға қалам алайық Жазуымыз әдемі Маржандай қылып жазайық Топтық жұмыс I-топ :5 жолды өлең құрастыру(Күмбез) Бағалау:Қошеметтеу II-топ: Топтастыру » әдісі (Қожа Ахмет Ясауи) Бағалау: «Бағдаршам» әдісі III-топ: Егер мен сәулеші болсам Бағалау: «Бас барақ |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Белсенді оқу тапсырмалары. Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Белсенді оқу тапсырмала ры слайд интербелсенді тақта |
|||||||||||||
Сабақтың соңы |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану. Қалыптастырушы бағалау:
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. «Ойлан, Жұптас, Пікірлес» (ҚБ) “Екі жұлдыз, бір тілек” әдісі. Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Кері байланыс.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |