Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 19-сабақ
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өнерлінің қолы алтын. Он саусақ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.4.1өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау 3.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарманы рөлге бөліп оқиды, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтай алады. Көптеген оқушылар: шығарманы түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқиды Кейбір оқушылар: берілген тақырыпқа сай мақал-мәтелдердің мағынасын ашады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын ҰЖ : «Миға шабуыл» Білім,өнер – құпия, тұнып тұрған қазына. Жұмбақ шешу Дескрипторы: Жұмбақ шешу арқылы қызығушылығы артады. Жауабын үш тілде атайды Жеке ж : Үй жұмысын тексеру «Алтын мүйізді киік» шығармасының үзіндісін мазмұндау. - «Өнерлінің қолы алтын» дегенді қалай түсінесіңдер? -Олай болса, бүгінгі сабақта осы сұраққа жауап іздей отырып, өнер тақырыбындағы шығармаларды оқитын боламыз. |
Жаттығу жасайды. Жұмбақты шешеді. Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі А) «Он саусақ» өлеңдерін мәнерлеп, тізбектей, дауыстап оқу -Өлеңдерден қандай ақпарат алдыңдар? Б) Автор туралы видеоүзінді көрсетілім Мәтін авторы- М.Әлімбай, Ш.Смаханұлы Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Тақырыпқа сай мақал-мәтелдер айт. Нейрогимнастикалық жаттығу Жаңылтпаш айту іс -қимылы Досым тойға араласты, Көшім қойға араласты. Қойға араласқан бала Қойшыға қой қораласты (Ж) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. А) Сұрақ-жауап: - Өлеңдерде адам еңбегінің қандай түрлері әңгімеленеді? - Өлеңдердің әрбір шумағына ат қой. - Өзің қандай мамандықты ұнатасың? Ә) Кестемен жұмыс. Мәтіндерді салыстыр.
Топтық жұмыс 1 топ- Суретөнері. Өлеңнің қай шумақтары саған әсер етті? шумақтар бойынша қандай суреттер салар едің?(кеме,пойыз,телефон,газ,ұшақ) ІІ топ-Өнер тапқыштық. Ата-анаңның атқарып жүрген жұмыстарын есіңе түсір.Олардың еңбегін жеңілдету үшін не ойлап табар едің? ІII топ- Театрөнері.Көрініс көрсету «Әке мен бала» Ы.Алтынсарин ҮІ топ – Сөз өнері. мақал жазылған жолақша беріледі. Солардың ішінен тақырыпқа сай мақалды тауып, мазмұнын түсіндіреді. |
- Мәтінді оқиды. - Сұраққа жауап береді. Автор туралы әңгімелейді.
- Сұрақтарға жауап береді. Кестені толтырады. суреттер салады (кеме,пойыз,телефон,газ,ұшақ) тақырыпқа сай мақалды тауып, мазмұнын түсіндіреді. |
Дескриптор: - Өлеңді мәнерлеп оқиды-2балл. - Автор туралы әңгімелейді-2 балл. Дескриптор: Өлеңдерде аталған адам еңбегінің түрлері жайлы әңгімелейді-2балл. Өлеңдердің әрбір шумағына ат қойып, өзі қалайтын мамандық жайлы пікірлерін білдіреді-2балл. - Мәтіндерді салыстырады-2балл. |
Оқулық, Оқулық, дәптер |
|
Кері байланыс 5 мин |
Рефлексия: 3 минут «Қаламсап» арқылы Ұнады:Тік көтеру Ұнамаған түсініксіз тұсы бар: Көлденең ұстау Үйге тапсырма: «Өнерлінің қолы алтын» сөзінің мағынасын ашатын екі оқиға ойластырып айту |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу тақырыбы: "Өнерлінің қолы алтын. Он саусақ"
Әдебиеттік оқу тақырыбы: "Өнерлінің қолы алтын. Он саусақ"
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 19-сабақ
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өнерлінің қолы алтын. Он саусақ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.4.1өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау 3.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарманы рөлге бөліп оқиды, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтай алады. Көптеген оқушылар: шығарманы түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқиды Кейбір оқушылар: берілген тақырыпқа сай мақал-мәтелдердің мағынасын ашады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын ҰЖ : «Миға шабуыл» Білім,өнер – құпия, тұнып тұрған қазына. Жұмбақ шешу Дескрипторы: Жұмбақ шешу арқылы қызығушылығы артады. Жауабын үш тілде атайды Жеке ж : Үй жұмысын тексеру «Алтын мүйізді киік» шығармасының үзіндісін мазмұндау. - «Өнерлінің қолы алтын» дегенді қалай түсінесіңдер? -Олай болса, бүгінгі сабақта осы сұраққа жауап іздей отырып, өнер тақырыбындағы шығармаларды оқитын боламыз. |
Жаттығу жасайды. Жұмбақты шешеді. Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі А) «Он саусақ» өлеңдерін мәнерлеп, тізбектей, дауыстап оқу -Өлеңдерден қандай ақпарат алдыңдар? Б) Автор туралы видеоүзінді көрсетілім Мәтін авторы- М.Әлімбай, Ш.Смаханұлы Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Тақырыпқа сай мақал-мәтелдер айт. Нейрогимнастикалық жаттығу Жаңылтпаш айту іс -қимылы Досым тойға араласты, Көшім қойға араласты. Қойға араласқан бала Қойшыға қой қораласты (Ж) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. А) Сұрақ-жауап: - Өлеңдерде адам еңбегінің қандай түрлері әңгімеленеді? - Өлеңдердің әрбір шумағына ат қой. - Өзің қандай мамандықты ұнатасың? Ә) Кестемен жұмыс. Мәтіндерді салыстыр.
Топтық жұмыс 1 топ- Суретөнері. Өлеңнің қай шумақтары саған әсер етті? шумақтар бойынша қандай суреттер салар едің?(кеме,пойыз,телефон,газ,ұшақ) ІІ топ-Өнер тапқыштық. Ата-анаңның атқарып жүрген жұмыстарын есіңе түсір.Олардың еңбегін жеңілдету үшін не ойлап табар едің? ІII топ- Театрөнері.Көрініс көрсету «Әке мен бала» Ы.Алтынсарин ҮІ топ – Сөз өнері. мақал жазылған жолақша беріледі. Солардың ішінен тақырыпқа сай мақалды тауып, мазмұнын түсіндіреді. |
- Мәтінді оқиды. - Сұраққа жауап береді. Автор туралы әңгімелейді.
- Сұрақтарға жауап береді. Кестені толтырады. суреттер салады (кеме,пойыз,телефон,газ,ұшақ) тақырыпқа сай мақалды тауып, мазмұнын түсіндіреді. |
Дескриптор: - Өлеңді мәнерлеп оқиды-2балл. - Автор туралы әңгімелейді-2 балл. Дескриптор: Өлеңдерде аталған адам еңбегінің түрлері жайлы әңгімелейді-2балл. Өлеңдердің әрбір шумағына ат қойып, өзі қалайтын мамандық жайлы пікірлерін білдіреді-2балл. - Мәтіндерді салыстырады-2балл. |
Оқулық, Оқулық, дәптер |
|
Кері байланыс 5 мин |
Рефлексия: 3 минут «Қаламсап» арқылы Ұнады:Тік көтеру Ұнамаған түсініксіз тұсы бар: Көлденең ұстау Үйге тапсырма: «Өнерлінің қолы алтын» сөзінің мағынасын ашатын екі оқиға ойластырып айту |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз














