|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№78 сабақ. Жазғытұры |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.2.1*- мұғалім көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңдегі көркемсөздердің мағынасын түсіндіреді Көркемсөздерді қолданады |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару Психологиялық ахуал жасау. Үй тапсырмасын тексеру 3 тоқсанда өткенді қайталау. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды
|
ҚБ: «Сиқырлы пенал» Дескриптор: Үй тапсырмасын айтады-1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырмасы
1-тапсырма Жазғытұры
Жазғытұры калмайды қыстың сызы,
Түйе боздап, қой қоздап - қора да
шу,
Кемпір-шал шуақ іздеп, бала
шулар, Масаты-жұмсақ,түкті жібек мата 2-тапсырма ЕҚБ тапсырма «ойна да,ойла» айдары Өлеңде қандай жыл мезгілі суреттелген? Ақын табиғаттағы өзгерістер туралы не дейді?
Көктемнің келуіне кімдер,нелер қуанды? Ақын Күннің жылуын кімге теңеген? 3-тапсырма ЕБҚ Суреттегі жыл мезгілін сипаттап айт.
Көркем сөздер: түрлі,боялады,көгорай шалғын,самал жел,қызу еңбек. 4-тапсырма Дәптермен жұмыс Жазғытұры өлеңіндегі ақын қолданған көркемсөзді тап. Масатыдай құлпырар жердің жүзі. Ата-анадай елжірер күннің көзі. Гүл мен ағаш майысып қарағанда, Сылдыр қағып,сылаңдап ағады су. |
Есінде сақтайды Өлеңді оқиды Мәнерлеп оқиды Сұраққа жауап береді Сурет бойынша көркем сөздерді пайдаланып,әңгіме құрайды
Тапсырманы орындайды |
Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б Тізбектей, мәнерлеп оқиды-1б Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Табиғат туралы айтылған өзгерісті табады-1б ҚБ: «Сиқырлы пенал» Дескриптор: Сурет бойынша әңгіме құрайды-1б Әңгіме мағыналық байланысқа түскен-1б ҚБ: «Сиқырлы пенал» Дескриптор: Өлеңдегі көркем сөзді табады-1б Көркем жазады-1б |
Ақын портреті Оқулық Сөздік жазылған қағаз
Кесте
|
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Бекіту. 5-тапсырма Сәйкестендір.
Үй тапсырмасы 6-тапсырма 3-тапсырмадағы сурет бойынша әңгімеңді толықтыр. Ақын сөздерін қолдан. Өлеңді жаттап ал. Кері байланыс
|
Сәйксетендіреді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Сиқырлы пенал» Дескриптор: Тапсырманы сәйкестендіреді-1б «смс» әдісі арқылы кері байланыс жасайды |
Суреттер Кері байла ныс парақта ры |
|
||
<
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқудан 78-80 сабақтар
Әдебиеттік оқудан 78-80 сабақтар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№78 сабақ. Жазғытұры |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.2.1*- мұғалім көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңдегі көркемсөздердің мағынасын түсіндіреді Көркемсөздерді қолданады |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару Психологиялық ахуал жасау. Үй тапсырмасын тексеру 3 тоқсанда өткенді қайталау. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды
|
ҚБ: «Сиқырлы пенал» Дескриптор: Үй тапсырмасын айтады-1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырмасы
1-тапсырма Жазғытұры
Жазғытұры калмайды қыстың сызы,
Түйе боздап, қой қоздап - қора да
шу,
Кемпір-шал шуақ іздеп, бала
шулар, Масаты-жұмсақ,түкті жібек мата 2-тапсырма ЕҚБ тапсырма «ойна да,ойла» айдары Өлеңде қандай жыл мезгілі суреттелген? Ақын табиғаттағы өзгерістер туралы не дейді?
Көктемнің келуіне кімдер,нелер қуанды? Ақын Күннің жылуын кімге теңеген? 3-тапсырма ЕБҚ Суреттегі жыл мезгілін сипаттап айт.
Көркем сөздер: түрлі,боялады,көгорай шалғын,самал жел,қызу еңбек. 4-тапсырма Дәптермен жұмыс Жазғытұры өлеңіндегі ақын қолданған көркемсөзді тап. Масатыдай құлпырар жердің жүзі. Ата-анадай елжірер күннің көзі. Гүл мен ағаш майысып қарағанда, Сылдыр қағып,сылаңдап ағады су. |
Есінде сақтайды Өлеңді оқиды Мәнерлеп оқиды Сұраққа жауап береді Сурет бойынша көркем сөздерді пайдаланып,әңгіме құрайды
Тапсырманы орындайды |
Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б Тізбектей, мәнерлеп оқиды-1б Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Табиғат туралы айтылған өзгерісті табады-1б ҚБ: «Сиқырлы пенал» Дескриптор: Сурет бойынша әңгіме құрайды-1б Әңгіме мағыналық байланысқа түскен-1б ҚБ: «Сиқырлы пенал» Дескриптор: Өлеңдегі көркем сөзді табады-1б Көркем жазады-1б |
Ақын портреті Оқулық Сөздік жазылған қағаз
Кесте
|
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Бекіту. 5-тапсырма Сәйкестендір.
Үй тапсырмасы 6-тапсырма 3-тапсырмадағы сурет бойынша әңгімеңді толықтыр. Ақын сөздерін қолдан. Өлеңді жаттап ал. Кері байланыс
|
Сәйксетендіреді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Сиқырлы пенал» Дескриптор: Тапсырманы сәйкестендіреді-1б «смс» әдісі арқылы кері байланыс жасайды |
Суреттер Кері байла ныс парақта ры |
|
||
<
шағым қалдыра аласыз



















