|
Бөлім: |
Дені саудың – жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каирова М. |
|||||
|
Күні: |
17.02.2025 |
|||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№65 «Тұсаукесер » жыры/Тұсаукесер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру 2.2.2.1 – мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қояды және оның жауабын шығармадан таба біледі |
|||||
|
|
|
|||||
|
Құндылықтар |
жаңа идеяларды қалыптастыру, мәселелердің стандартты емес шешімдерін көру және оларды іс жүзінде қолдана алу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 м Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Тілек айту.
Үй тапсырмасын сұрау Өткенді пысықтау Сабаққа кіріспе «Ой қозғау»әдісі 1. Сурет бойынша әңгімеле. Қазақ халқының балаға байланысты салтжорасының бірі – тұсау кесу. Бұл – бала сүрінбей, батыл жүрсін, болашағы жарқын болсын деген тілекпен жасалатын дәстүр Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық әділдік және жауапкершілік: жаңа идеяларды қалыптастыру, мәселелердің стандартты емес шешімдерін көру және оларды іс жүзінде қолдана алу; Жаңа сабақ.ЖЖ «Микрофон» әдісі 2. Алдымен, содан кейін, содан соң деген тіркестерді пайдаланып, «Тұсаукесер» рәсімі туралы айт. Әңгімелеушіге өзіңді қызықтырған сұрақтарды қой. Автормен танысу ақын Жарасқан Әбдіраш туралы мәліметтерді оқып, таныс «Мәнерлеп оқы» әдісі 3.Өлеңді мәнерлеп оқы
Тұсаукесер ЕБҚ оқиды Тапсырманы орындауда қолдау көрсету
Сергіту сәті
4. Атасы немересіне қандай жақсы тілектер айтты? 5. Атасының батаға лайық сөздерін көшіріп жаз. үлгі: сүрінбе, күлімде, ... Қорытындыла 6. Өлең жолдарындағы «тұзағың шешілді» деген сөз тіркесінің мәнін қалай түсінесің? Бұл жерде «тұзағың шешілді» деген сөз тұсаудың кесілгенін айтып тұр. Яғни, бала аяғын нық басып, емін-еркін жүріп кетеді деген сенім білдіріледі. ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Үй тапсырма. Өлеңді жаттап ал. Кері байланыс
|
Балалардың барлығы орындарынан тұрып, қимыл-қозғалыс жаттығуын жасайды. Психологиялық ахуал қалыптастыру Үй тапсырмасын айтады Әңгімелейді Өлеңді оқиды Сергіту сәтін жасайды. Тапсырманы орындайды Кері байланыс |
Көңіл күйлерін көтеріп, жаттығып алады. Тамаша!
ҚБ-10б
Дескриптор: Сурет бойынша әңгімелейді-1б Алдымен, содан кейін, содан соң деген тіркестерді пайдаланып, «Тұсаукесер» рәсімі туралы айт.ады-1б Әңгімелеушіге өзін қызықтырған сұрақтарды қояды-1б Автормен танысады-1б Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Дескриптор Атасының батаға лайық сөздерін көшіріп жазады-2б Өлең жолдарындағы «тұзағың шешілді» деген сөз тіркесінің мәнін түсіндіреді-3б
ҚБ—10б
Кері байланыс |
Қимыл-қозғалыстар смайликтер Оқулық Жұмыс дәптері Оқушы жұмысы Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу."Тұсаукесер" жыры. 2 сынып
Әдебиеттік оқу."Тұсаукесер" жыры. 2 сынып
|
Бөлім: |
Дені саудың – жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каирова М. |
|||||
|
Күні: |
17.02.2025 |
|||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№65 «Тұсаукесер » жыры/Тұсаукесер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру 2.2.2.1 – мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қояды және оның жауабын шығармадан таба біледі |
|||||
|
|
|
|||||
|
Құндылықтар |
жаңа идеяларды қалыптастыру, мәселелердің стандартты емес шешімдерін көру және оларды іс жүзінде қолдана алу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 м Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Тілек айту.
Үй тапсырмасын сұрау Өткенді пысықтау Сабаққа кіріспе «Ой қозғау»әдісі 1. Сурет бойынша әңгімеле. Қазақ халқының балаға байланысты салтжорасының бірі – тұсау кесу. Бұл – бала сүрінбей, батыл жүрсін, болашағы жарқын болсын деген тілекпен жасалатын дәстүр Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық әділдік және жауапкершілік: жаңа идеяларды қалыптастыру, мәселелердің стандартты емес шешімдерін көру және оларды іс жүзінде қолдана алу; Жаңа сабақ.ЖЖ «Микрофон» әдісі 2. Алдымен, содан кейін, содан соң деген тіркестерді пайдаланып, «Тұсаукесер» рәсімі туралы айт. Әңгімелеушіге өзіңді қызықтырған сұрақтарды қой. Автормен танысу ақын Жарасқан Әбдіраш туралы мәліметтерді оқып, таныс «Мәнерлеп оқы» әдісі 3.Өлеңді мәнерлеп оқы
Тұсаукесер ЕБҚ оқиды Тапсырманы орындауда қолдау көрсету
Сергіту сәті
4. Атасы немересіне қандай жақсы тілектер айтты? 5. Атасының батаға лайық сөздерін көшіріп жаз. үлгі: сүрінбе, күлімде, ... Қорытындыла 6. Өлең жолдарындағы «тұзағың шешілді» деген сөз тіркесінің мәнін қалай түсінесің? Бұл жерде «тұзағың шешілді» деген сөз тұсаудың кесілгенін айтып тұр. Яғни, бала аяғын нық басып, емін-еркін жүріп кетеді деген сенім білдіріледі. ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Үй тапсырма. Өлеңді жаттап ал. Кері байланыс
|
Балалардың барлығы орындарынан тұрып, қимыл-қозғалыс жаттығуын жасайды. Психологиялық ахуал қалыптастыру Үй тапсырмасын айтады Әңгімелейді Өлеңді оқиды Сергіту сәтін жасайды. Тапсырманы орындайды Кері байланыс |
Көңіл күйлерін көтеріп, жаттығып алады. Тамаша!
ҚБ-10б
Дескриптор: Сурет бойынша әңгімелейді-1б Алдымен, содан кейін, содан соң деген тіркестерді пайдаланып, «Тұсаукесер» рәсімі туралы айт.ады-1б Әңгімелеушіге өзін қызықтырған сұрақтарды қояды-1б Автормен танысады-1б Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Дескриптор Атасының батаға лайық сөздерін көшіріп жазады-2б Өлең жолдарындағы «тұзағың шешілді» деген сөз тіркесінің мәнін түсіндіреді-3б
ҚБ—10б
Кері байланыс |
Қимыл-қозғалыстар смайликтер Оқулық Жұмыс дәптері Оқушы жұмысы Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||

шағым қалдыра аласыз


















