Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«әл-Фараби атындағы орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар Әдебиеттік оқу 19-сабақk
|
Бөлім: |
Менің Отаным– Қазақстан |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абильдинова С.К. |
|
|
Күні: |
14.10.22 ж. |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақыл-жастан |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен табады, салыстырып бағалайды |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
І кіріспе кезеңі Сабақтың басы Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 15 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын жасату. Асан бақша жақтан. Ақ сабақ асқабақ әкелді, Басқа жақтан. Басқарақ асқабақ әкелді «Таңдау» әдісімен алманың сорттарымен 4 топқа бірігеді. -Алманың тағы қандай сорттарын білесіңдер? Саралаудың жіктеу тәсілі арқылы талаптары әртүрлі деңгейдегі оқушылар топтастырылады. Ж.Ж. «Жүзіп шығу» әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу және бүгінгі оқу материалын жариялау. -Ертегі түрлері туралы не білесіңдер? -«Ғажайып бақ» ертегінің қай түріне жатады? -Ертегінің кейіпкерлерін атаңдар. -Қасеннің досына жылап келуінің себебі не? -Асан мен Қасеннің қандай қасиеттері ұнады? -Қасеннің орнында болсаң не істер едіңдер? -Мәтіндегі негізгі ой қандай? -Осы ертегі қандай құндылықтарға дәріптеп тұр? -Осы ертегі қалай аяқталады деп ойлайсыңдар? -Олай болса, бүгінгі сабақта «Ғажайып бақ ертегісін жалғасын оқып, оқиғаның қалай аяқталғанын білетін боламыз. |
Жаңылтпаш айтып, тіл ұстарту жұмысын жүргізу. Топқа бірігеді. Жаратылыстанудан алған білімдерімен ұштастырады. Сұрақтарға жауап беріп, жаңа тақырыпты ашады. Болжайды. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! ҚБ: 1 ұпай |
https://www.google.com/url |
||||||||||
|
ІІ негізгі кезеңі Сабақтың ортасы Жаңа білім 23 мин 2 мин |
(Ұ) «Аудио тыңдалым» әдісі арқылы «Ғажайып бақ» ертегісін оқыған балалардың пікірін тыңдаңдар. (Ұ) Оқылым. «Түсініп оқу» әдісі А) Оқулықтағы «Ғажайып бақ» ертегісінің жалғасын дауыстап, түсініп, қатесіз оқыңдар. Ә) Сөздікпен жұмыс. Байлам-шешім Қабақтарында кірбің бар-ренішті Жұпыны-жүдеу, ескі Жүгіну-даудың немесе мәселенің шешіміне ақыл сұрау ЕББҚ (үлгерімі төмен оқушыға) Сөздік жұмысын көшіріп жазады «Бір сұрақ» әдісі арқылы мәтінді талдау.
Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға:-Өзіңнің келешекте қоғамға қандай пайдаң тиеді деп ойлайсың? ЕББҚ (үлгерімі төмен оқушыға) Мәтелді көшіріп жазады, жаттайды. Сергіту сәтінде «Алма әні» әнін айтып, билейді (Т)Топтармен жұмыс 1-топ «Егжей-тегжейлі баяндау» әдісі арқылы ертегіні талдайық.
Саралаудын тәсілі: Диалог және қолдау. ( кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек көрсетемін) 2-топ «Әріптестер» -Алғашқы екі шәкірттің сөзін оқып, баға беріңдер. -Үшінші шәкіртке қандай сұрақ қояр едіңдер? -Неліктен қарияға үш шәкірітінің сөзі ұнамады? 3-топ «Ғажайып бақ» кластер құрастыру 4-топ «Коллаж жасау» әдісі берілген суреттерден коллаж жасап, мәтінмен байланыстырып айтады. Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Өзіңнің келешекте қоғамға қандай пайдаң тиеді деп ойлайсың? |
Аудио жазбаны тыңдайды. Дауыстап, түсініп, сауатты оқиды. Сөздіктерді жаттап алады.
ЕББҚ оқушы сөздік жұмысты қатесіз, көркем көшіріп жазады.
Сұрақтардың жауабын іздеп табады, талдайды.
Болжайды.
Пікір білдіреді
ЕББҚ оқушы мәтелді қатесіз, көркем көшіріп жазады.Мәтелді жатқа айтады. Ән айтып, билейді. -Тапсырманы орындап, бәрі бірігіп кезектесіп баяндап шығады және өз пікірлерін білдіреді.
Әр сұрақты жауабымен сәйкестендіреді, талдау жасайды. Көркемсөздерді қолданады. Коллаж жасайды, Мәтінмен байланыстырып айтады. Болжайды |
Дескриптор: - мәтінді дауыстап оқиды-1балл. -сөздікті жаттайды-1балл. ЕББҚ оқушы сөздік жұмысты қатесіз, көркем көшіріп жазады.-2балл Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді-1балл. - Бесінші шәкірт болса,не айтатынын болжайды -1балл. - Мәтел кіші шәкірттің сипатын білдіретінін анықтайды-1балл. Пікір білдіреді-1 балл ЕББҚ оқушы мәтелді қатесіз, көркем көшіріп жазады-2 балл Мәтелді жатқа айтады-2 балл Дескриптор: Әр сөз тіркесін толықтырып баяндайды-1 балл Дескриптор: -Сұрақты жауабымен сәйкестендіріп, талдайды-1балл -Бақты суреттейтін көркемсөздермен кластер құрастырады-1балл -коллаж жасап, әңгімелейді-1балл Болжайды-1балл |
«Әде- биеттік оқу» оқулығы 4 сынып 2019ж (66-68беттер) https://youtu.be/g-8vvEE7VeQ |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиетттік оқу:Ақыл-жастан 4 сынып
Әдебиетттік оқу:Ақыл-жастан 4 сынып
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«әл-Фараби атындағы орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар Әдебиеттік оқу 19-сабақk
|
Бөлім: |
Менің Отаным– Қазақстан |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абильдинова С.К. |
|
|
Күні: |
14.10.22 ж. |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақыл-жастан |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен табады, салыстырып бағалайды |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
І кіріспе кезеңі Сабақтың басы Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 15 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын жасату. Асан бақша жақтан. Ақ сабақ асқабақ әкелді, Басқа жақтан. Басқарақ асқабақ әкелді «Таңдау» әдісімен алманың сорттарымен 4 топқа бірігеді. -Алманың тағы қандай сорттарын білесіңдер? Саралаудың жіктеу тәсілі арқылы талаптары әртүрлі деңгейдегі оқушылар топтастырылады. Ж.Ж. «Жүзіп шығу» әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу және бүгінгі оқу материалын жариялау. -Ертегі түрлері туралы не білесіңдер? -«Ғажайып бақ» ертегінің қай түріне жатады? -Ертегінің кейіпкерлерін атаңдар. -Қасеннің досына жылап келуінің себебі не? -Асан мен Қасеннің қандай қасиеттері ұнады? -Қасеннің орнында болсаң не істер едіңдер? -Мәтіндегі негізгі ой қандай? -Осы ертегі қандай құндылықтарға дәріптеп тұр? -Осы ертегі қалай аяқталады деп ойлайсыңдар? -Олай болса, бүгінгі сабақта «Ғажайып бақ ертегісін жалғасын оқып, оқиғаның қалай аяқталғанын білетін боламыз. |
Жаңылтпаш айтып, тіл ұстарту жұмысын жүргізу. Топқа бірігеді. Жаратылыстанудан алған білімдерімен ұштастырады. Сұрақтарға жауап беріп, жаңа тақырыпты ашады. Болжайды. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! ҚБ: 1 ұпай |
https://www.google.com/url |
||||||||||
|
ІІ негізгі кезеңі Сабақтың ортасы Жаңа білім 23 мин 2 мин |
(Ұ) «Аудио тыңдалым» әдісі арқылы «Ғажайып бақ» ертегісін оқыған балалардың пікірін тыңдаңдар. (Ұ) Оқылым. «Түсініп оқу» әдісі А) Оқулықтағы «Ғажайып бақ» ертегісінің жалғасын дауыстап, түсініп, қатесіз оқыңдар. Ә) Сөздікпен жұмыс. Байлам-шешім Қабақтарында кірбің бар-ренішті Жұпыны-жүдеу, ескі Жүгіну-даудың немесе мәселенің шешіміне ақыл сұрау ЕББҚ (үлгерімі төмен оқушыға) Сөздік жұмысын көшіріп жазады «Бір сұрақ» әдісі арқылы мәтінді талдау.
Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға:-Өзіңнің келешекте қоғамға қандай пайдаң тиеді деп ойлайсың? ЕББҚ (үлгерімі төмен оқушыға) Мәтелді көшіріп жазады, жаттайды. Сергіту сәтінде «Алма әні» әнін айтып, билейді (Т)Топтармен жұмыс 1-топ «Егжей-тегжейлі баяндау» әдісі арқылы ертегіні талдайық.
Саралаудын тәсілі: Диалог және қолдау. ( кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек көрсетемін) 2-топ «Әріптестер» -Алғашқы екі шәкірттің сөзін оқып, баға беріңдер. -Үшінші шәкіртке қандай сұрақ қояр едіңдер? -Неліктен қарияға үш шәкірітінің сөзі ұнамады? 3-топ «Ғажайып бақ» кластер құрастыру 4-топ «Коллаж жасау» әдісі берілген суреттерден коллаж жасап, мәтінмен байланыстырып айтады. Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Өзіңнің келешекте қоғамға қандай пайдаң тиеді деп ойлайсың? |
Аудио жазбаны тыңдайды. Дауыстап, түсініп, сауатты оқиды. Сөздіктерді жаттап алады.
ЕББҚ оқушы сөздік жұмысты қатесіз, көркем көшіріп жазады.
Сұрақтардың жауабын іздеп табады, талдайды.
Болжайды.
Пікір білдіреді
ЕББҚ оқушы мәтелді қатесіз, көркем көшіріп жазады.Мәтелді жатқа айтады. Ән айтып, билейді. -Тапсырманы орындап, бәрі бірігіп кезектесіп баяндап шығады және өз пікірлерін білдіреді.
Әр сұрақты жауабымен сәйкестендіреді, талдау жасайды. Көркемсөздерді қолданады. Коллаж жасайды, Мәтінмен байланыстырып айтады. Болжайды |
Дескриптор: - мәтінді дауыстап оқиды-1балл. -сөздікті жаттайды-1балл. ЕББҚ оқушы сөздік жұмысты қатесіз, көркем көшіріп жазады.-2балл Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді-1балл. - Бесінші шәкірт болса,не айтатынын болжайды -1балл. - Мәтел кіші шәкірттің сипатын білдіретінін анықтайды-1балл. Пікір білдіреді-1 балл ЕББҚ оқушы мәтелді қатесіз, көркем көшіріп жазады-2 балл Мәтелді жатқа айтады-2 балл Дескриптор: Әр сөз тіркесін толықтырып баяндайды-1 балл Дескриптор: -Сұрақты жауабымен сәйкестендіріп, талдайды-1балл -Бақты суреттейтін көркемсөздермен кластер құрастырады-1балл -коллаж жасап, әңгімелейді-1балл Болжайды-1балл |
«Әде- биеттік оқу» оқулығы 4 сынып 2019ж (66-68беттер) https://youtu.be/g-8vvEE7VeQ |
шағым қалдыра аласыз













