|
Күні |
5.01.2024ж |
||
|
Класы, жетекші |
8 «А», Джанзакова А.Д |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтың, зорлық-зомбылықтың, қорлаудың ,қудалаудың балалар ортасында мектептегі атыстардың алдын-алу. |
||
|
Мақсаты |
Кәмелеттік жасқа толмаған балалар арасында құқықбұзушылық және қараусыздықтың алдын алу бойынша жұмысты ұйымдастыру. |
||
|
Күтілетін нәтижелер |
кәмелеттік жасқа толмағандардың заңды ой-пікірлерін және құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету |
||
|
Керекті жабдықтар |
нақыл сөзбен жазылған плакаттар,бейнеролик. |
||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
жаңа білімді меңгерту, ой бөлісу. |
||
|
Құндылықтар |
Әдеп нормаларын ұстану;Дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
||
|
Сабақ барысы: |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
|
Кіріспе (5мин) Тұсаукесер (10мин.) |
Оқушылармен амандасу. Бүгінгі күнге сәттілік тілеміз бір-бірімізге. Қазақстан дербес тәуелсіз
мемлекет болды. Жаңа қоғамды ұйымдастыруға бағытталған қызметтер
атқарушы – Президент Әкімшілігі. Парламент, Үкімет, Конституция
Кеңес т.б. құрылды. 1995 жылы тамыз айында бүкілхалықтық дауыс беру
нәтижесінде қабылданған жаңа конституция жаңа мемлекеттік органдары
заңдастырып қана қоймай, сонымен бірге әрбір жеке адам мен
азаматтық кең көлемде демократиялық құқықтары мен бостандықтарын
баянды етті. Сонымен қатар азаматтың міндеттері де айтылды. Біздің
өз мемлекетімізді, оның құрылымын білу өзіміздің қандай мемлекетте
тұратынымызды, ол мемлекет алдында қандай мақсаттар мен міндеттер
қоятынын, кімге қалай қызмет ететінін айқын түсінуіміз үшін
қажет. |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
|
|
|
Негізгі бөлім (15мин) |
«Тікелей сұрақ» Суретті баптар |
Оқушыларға «Тәуелсіздік»жетістіктері туралы бейнематериал көрсетіледі -Тәуелсіздік -Оқушылар тақпақтарын айтады |
|
|
Қорытынды (10мин.) |
Қорытындылау. Қорытындылай келе,
сіздердің келешекте өз білімдеріңізді шыңдай, рухани жан дүниеңізді
байыта отырып, өз құқықтарыңызды жете меңгеріп, еліміздің жақсы
азаматы болуларыңызға сенім артамыз. |
Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
әДЕП
әДЕП
|
Күні |
5.01.2024ж |
||
|
Класы, жетекші |
8 «А», Джанзакова А.Д |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтың, зорлық-зомбылықтың, қорлаудың ,қудалаудың балалар ортасында мектептегі атыстардың алдын-алу. |
||
|
Мақсаты |
Кәмелеттік жасқа толмаған балалар арасында құқықбұзушылық және қараусыздықтың алдын алу бойынша жұмысты ұйымдастыру. |
||
|
Күтілетін нәтижелер |
кәмелеттік жасқа толмағандардың заңды ой-пікірлерін және құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету |
||
|
Керекті жабдықтар |
нақыл сөзбен жазылған плакаттар,бейнеролик. |
||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
жаңа білімді меңгерту, ой бөлісу. |
||
|
Құндылықтар |
Әдеп нормаларын ұстану;Дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
||
|
Сабақ барысы: |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
|
Кіріспе (5мин) Тұсаукесер (10мин.) |
Оқушылармен амандасу. Бүгінгі күнге сәттілік тілеміз бір-бірімізге. Қазақстан дербес тәуелсіз
мемлекет болды. Жаңа қоғамды ұйымдастыруға бағытталған қызметтер
атқарушы – Президент Әкімшілігі. Парламент, Үкімет, Конституция
Кеңес т.б. құрылды. 1995 жылы тамыз айында бүкілхалықтық дауыс беру
нәтижесінде қабылданған жаңа конституция жаңа мемлекеттік органдары
заңдастырып қана қоймай, сонымен бірге әрбір жеке адам мен
азаматтық кең көлемде демократиялық құқықтары мен бостандықтарын
баянды етті. Сонымен қатар азаматтың міндеттері де айтылды. Біздің
өз мемлекетімізді, оның құрылымын білу өзіміздің қандай мемлекетте
тұратынымызды, ол мемлекет алдында қандай мақсаттар мен міндеттер
қоятынын, кімге қалай қызмет ететінін айқын түсінуіміз үшін
қажет. |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
|
|
|
Негізгі бөлім (15мин) |
«Тікелей сұрақ» Суретті баптар |
Оқушыларға «Тәуелсіздік»жетістіктері туралы бейнематериал көрсетіледі -Тәуелсіздік -Оқушылар тақпақтарын айтады |
|
|
Қорытынды (10мин.) |
Қорытындылау. Қорытындылай келе,
сіздердің келешекте өз білімдеріңізді шыңдай, рухани жан дүниеңізді
байыта отырып, өз құқықтарыңызды жете меңгеріп, еліміздің жақсы
азаматы болуларыңызға сенім артамыз. |
Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.
|
|
шағым қалдыра аласыз













