Материалдар / Әдістемелік әзірлеме Тақырыб Сауда автоматтары пән КТЖжеЕҚ

Әдістемелік әзірлеме Тақырыб Сауда автоматтары пән КТЖжеЕҚ

Материал туралы қысқаша түсінік
Экономика пәнінің оқытушыларына керек жоспар, әдістемелік құжат
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
604
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ЖАМБЫЛ ОБЛЫСЫ ӘКІМДІГІНІҢ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫНЫҢ

«ЖАМБЫЛ ҚАЗАҚ-ТҮРІК ЕСЕП-ЭКОНОМИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ»

МЕМЛЕКЕТТІК КОММУНАЛДЫҚ ҚАЗЫНАЛЫҚ КӘСІПОРНЫ






БЕКIТЕМIН

Директордың оқу ісі

жөніндегі орынбасары

______С.С.Құрманбекова

« »_____ 20 ж.







«Сауда автоматтары және олардың техникалық сипаттамасы»

тақырыбындағы ашық сабаққа

әдістемелік әзірлеме









«Экономикалық пәндер» ЦӘК отырысында

қарастырылды.

«_____» ___________ 2015ж.

Колледж әдіскері: Тубаева Р.С_________

ЦӘК төрайымы:_________ Тоқтар Н.А

Орындаған: Тоқтар Н.А







Тараз 2015 ж.



Сынып: 2 А

Өткізу мерзімі: 14.10.2015ж Өткізу орыны: 2 А

Сабақ түрі: Жаңа білімді игерту

Сабақтың типі: Өндірістік модельді құру сабағы

Пән: «Кәсіпорынды техникалық жабдықтау және еңбекті қорғау»

Тақырыбы: «Сауда автоматтары және олардың техникалық сипаттамасы»

Сабақ мақсаты:

Білімділік: Сауда автоматтарының мақсатын, түрлерін, маңыздылығын түсіндіру, қызықты ақпараттармен таныстыру, банкомат картасын сауатты қолдану жайында айту.

Тәрбиелік: Білім алушыларды дұрыс шешім табуға үйрету, дербестікпен жауапкершілікке, адамгершілікке тәрбиелеу.

Дамытушылық: Пәнге деген қызығушылығын арттыру, тұжырымдау, логикалық сұрақтар арқылы ой - өрісін, дүниетанымын кеңейту, есте сақтау қабілетін дамыту, білімгерлерді өздігінен білім алу дағдыларын, аналитикалық қасиеттерін дамыту.

Қолданылатын көрнекі және оқытудың техникалық құралдары:слайдтар, бейне материалдар, плакаттар.

Таратылатын материалдар: кеспе қағаздар, қосымшалар

Сабақ әдісі: - Сұрақ-жауап, топтастыру, түсіндіру




р/с

Сабақ барысы

Уақыт

1

Ұйымдастыру кезеңі:

10 мин


1.Студенттердің сабаққа қатысуын қадағалау, зейінін сабаққа аудару



2.Аудиторияның жаңа сабаққа дайындығын тексеру


2

Өткен тақырыпты жалпылама қайталау немесе үй тапсырмасын сұрау

Тақырыбы: Кәсіпорындағы тоңазытқыштарға жалпы сипаттама беру

(слайд немесе бейнематериал даярлау)

15 мин

3

Сабақ барысы: Слайд арқылы жаңа тақырыпты баяндау

І. Ой тастау.

Дәстүрлі емес көтерме және бөлшек сауданы дамыту жолдары туралы қандай хабарларыңыз бар?

- Бүгінгі таңда сауданы тәулік бойы жүргізуге мүмкіндік беретін сауда автоматтары кең дамыған. Олар ірі дүкендерде, бензин құю стансаларында, темір жолдағы мейрамхана вагондарда орналасады. .

ІІ. Дәріс презентациясы (слайд)
Дәріс жоспары:

  1. Сауда автоматтары түсінігі және сипаттамасы

  2. Сауда автоматтарының даму тарихы

  3. Сауда автоматтарының түрлері және орналасу ерекшеліктері


ІІІ. Сергіту сәті. Топ аралық жарыс

Білім алушыларды шағын топтарға бөлу арқылы топ аралық жарыс өткізу.

І – кезеңде: «Қызықты ақпараттар айдары» тақырыбында тақырыпқа байланысты ақпараттар ұсыну (1 топқа берілетін тапсырма)

ІІ - кезеңде: Ситуациялық жағдайға аналитикалық талдау жасау. (2 топқа берілетін тапсырма)

Бұл кезеңде, көтерме және бөлшек сауданы дамыту барысында сауда автоматтарын пайдаланудың артықшылықтары мен кемшіліктерін сипаттау негізінде SWOT талдау жүргізуі қажет.

ІІІ-кезеңде: «635» тәсілі арқылы ұсыныстар мен идеяларды генерациялау.

(Бұл кезеңде, сауда автоматтарының пайдалану тиімділігін арттыру бойынша ұсыныс жасауы қажет.)

Яғни, бұл әдістің атауы мынадан шыққан:

  • 6 қатысушы

  • 3 идея

  • 5 минут.

Дөңгелене отырған әрбір қатысушы қағаз бетіне 3 идеядан жазады

да келесі топқа береді, сөйтіп толық айналым біткенше жүріп өтеді. Соңынан әр қатысушы өз идеяларын қорғайды.

Ескерту!!! Қорғаушы білім алушы регламент сақтауы маңызды және де ұсыныстарын аргументтер арқылы негіздеуі қажет.

ІV. Сабақты бекіту.

- Сабақ барысын тұжырымдай келе, әр топтың және жеке білімалушылардың теориялық материалды меңгеру деңгейін, аналитикалық ойлау қабілетін қорытындылау

55 мин

Сабақты бағалау: Білімалушылардың үй тапсырмасын және сабаққа қатысу белсенділігін бағалау

10 мин

Үй тапсырмасы:

Тәжірибелік тапсырма тақырыбы: «Кәсіпорындағы сауда автоматтарының немесе қызмет көрсету терминалдарына жалпы сипаттама беру»

  • Тақырыпқа байланысты слайд немесе бейне материал даярлау

5 мин





Әдебиет

        1. ҚР «Еңбекті қорғау жөнендегі»22.01.93 ж. №1914

        2. ҚР «Еңбек туралы» заңы 10.12.99 ж. №493-1

        3. Техникалы жабдықтау және еңбекті қорғау. Қазақ-Түрік колледжі. Тараз қ.

        4. Архипов Н.А.., «Сауда қуралдары».М.,Экономика,1990 ж.

        5. Скала В.И., «ҚР тәжірибелі іс әрекеттегі қауіпсіздік техникасы және еңбекті қорғау» Алматы: «LEM», 2002 ж.

        6. Лессовой Н.Ф., «Мемлекеттік саудадағы еңбекті корғау», -М., Экономика 1985 ж.

        7. Парфентьева Т.Р.,Миронова Н.Б., «Сауда кәсіпорындарының құралдары»,М., «Академия», 2002 ж.

Қосымша әдебиеттер:

  1. Еңбек туралы жаңа нормативті актілер.Жинақ . -Алматы ЮРИСТ, 2002

  2. Марчук Ф.Л., «Саудадығы техникалық прогресс». -М.,Экономика, 2003

  3. www.salyk.kz

  4. www.halyk.kz


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ