|
Бөлім |
Тіл және сөйлеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.02.2023 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аханова Р |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:1 «В» |
Қатысқандар саны: 24 Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Аға ақылы Қайталау сабағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңді мәнерлеп оқу Сөздерді жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды топқа буын арқылы бөлу. 1 топ: 1 буынды. 2 топ 2 буынды 3 топ 3 буынды 4 топ 4 буынды Психологиялық ахуал орнату.
Тамаша балалар!
Біз қандаймыз, қандаймыз.
Бір бірімізді
Пікіріміз
Қателесуге
Өткен сабаққа шолу «Құпияны ашайын, Жауабын айтайын» әдісі
Қандай сөздерді болмайды? тасмалдауға
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Сыңғырлады қоңырау Біз сабақты бастаймыз. Партамызға отырып Өзара көз тастаймыз Жаңа білім алуға Алға қадам жасаймыз.
Шұғылалы таңдаймыз.
Қолдаймыз
Құнды
Қорқпаймыз.
Сұрақтарға жауап береді 1.Ұс-таз,пар-та. 2.Сөз буынға бөлінеді. Сөзде қанша дауысты дыбыс болса сонша буын болады. 3. Дауысты дыбысқа байланысты.
4.Жазу жолына сыймаған сөз буынға бөліп тасымалданады .Сөздердің тасымалданбаған бөлігінен соң сызықша (дефис) қойылады. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
А4 робт Сыпайы лық әдебі бейнеленген суретА4 Суреттер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Гүл жинау» әдісі 1.Дыбыс нешеге бөлінеді? 2.Дауысты дыбыс нешеге бөлінеді? 3. Жуан дауысты дыбысты ата? 4.Жіңішке дауысты дыбысты ата? Тыңдалым «Ойлан, ой бөліс» Аға мен іні жайлы ғибрат тамашалайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Оқылым 1-тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Аға ақылы. Өлеңді түсініп оқы. Жаман сөзге ермеші, Намысыңды бермеші. Ел сенімін ақташы, Абыройды сақташы. Әкім Ысқақ Тақтамен жұмыс Сенім, абырой сөздеріндегі дауысты, дауыссыз дыбыстарды ата. «Серпілген сауал» -Өлең не туралы? -Өлең неліктен «Аға ақылы» деп аталған? -Сөздің жуан не жіңішке айтылғанын қалай білеміз? |
1.Екіге бөлінеді 2.Екіге бөлінеді 3. Жуан дауысты дыбысты гүлге жинайды 4. Жіңішке дауысты дыбысты жинайды.
Аға мен іні жайлы ғибрат туралы айтады.
1. өлеңді тұтас оқиды 2. өлеңнің мазмұнын әңгімелейді
3.сенім, абырой сөздеріне дыбыстық талдау жасайды 4.сұрақтарға жауап береді
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: - Аға мен іні жайлы ғибрат тамашалайды -тәрбиелік мәнін ұғады. Дескриптор: -өлеңді тұтас оқиды -өлеңнің мазмұнын әңгімелейді -сенім, абырой сөздеріне дыбыстық талдау жасайды
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім Тіл және
сөйлеу Пәні: Ана
тілі Күні: 24.02.2023 Педагогтің
аты-жөні: Аханова
Р Сынып:1
«В» Қатысқандар саны: 24
Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы
Аға
ақылы Қайталау
сабағы Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары
1.2.1.2 оқу түрлерін
(тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу)
қолдану; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы
бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы
жазу; Сабақтың
мақсаты
Өлеңді мәнерлеп оқу Сөздерді
жазу Сабақ
барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау
Ресурс тар
Сабақтыңбасы (3мин) Ұйымдастыру
кезеңі: Оқушыларды топқа
буын арқылы бөлу. 1 топ: 1
буынды. 2 топ 2
буынды 3 топ 3
буынды 4 топ 4
буынды
Психологиялық ахуал
орнату.
Тамаша балалар!
Біз қандаймыз, қандаймыз.
Бір бірімізді
Пікіріміз
Қателесуге
Өткен сабаққа шолу
«Құпияны ашайын,
Жауабын айтайын» әдісі
Екі буынды сөз айт.
Буын дегеніміз не?
Үш буынды сөз айт.
Сөздегі буын саны неге байланысты
болады?
Тасымал дегеніміз не?
Қандай сөздерді болмайды?
тасмалдауға
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Сыңғырлады қоңырау
Біз сабақты
бастаймыз.
Партамызға отырып
Өзара көз тастаймыз
Жаңа білім алуға
Алға қадам жасаймыз.
Шұғылалы таңдаймыз.
Қолдаймыз
Құнды
Қорқпаймыз.
Сұрақтарға жауап береді
1.Ұс-таз,пар-та.
2.Сөз буынға бөлінеді. Сөзде қанша дауысты дыбыс болса
сонша буын болады.
3. Дауысты дыбысқа
байланысты.
4.Жазу жолына сыймаған
сөз буынға бөліп тасымалданады .Сөздердің тасымалданбаған бөлігінен
соң сызықша (дефис) қойылады.
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы! Талпын!
А4 робт
Сыпайы
лық әдебі бейнеленген
суретА4 Суреттер
Сабақтың
ортасы
(5
мин) 10
мин
«Гүл жинау» әдісі
1.Дыбыс нешеге бөлінеді?
2.Дауысты дыбыс нешеге
бөлінеді?
3. Жуан дауысты дыбысты
ата?
4.Жіңішке дауысты дыбысты
ата?
Тыңдалым
«Ойлан, ой бөліс»
Аға мен іні жайлы ғибрат
тамашалайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
Оқылым
1-тапсырма
«Біліміңді қолдан» әдісі Аға ақылы.
Өлеңді
түсініп оқы.
Жаман сөзге ермеші,
Намысыңды бермеші.
Ел сенімін ақташы,
Абыройды сақташы.
Әкім Ысқақ
Тақтамен жұмыс
Сенім, абырой сөздеріндегі дауысты,
дауыссыз дыбыстарды ата.
«Серпілген
сауал»
-Өлең не туралы?
-Өлең неліктен «Аға ақылы» деп
аталған? -Сөздің жуан не жіңішке
айтылғанын қалай білеміз? 1.Екіге
бөлінеді 2.Екіге
бөлінеді 3. Жуан дауысты дыбысты
гүлге жинайды
4. Жіңішке дауысты дыбысты
жинайды.
Аға мен іні жайлы ғибрат туралы
айтады.
1. өлеңді тұтас
оқиды
2. өлеңнің мазмұнын
әңгімелейді
3.сенім, абырой сөздеріне дыбыстық талдау
жасайды
4.сұрақтарға жауап береді
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын! Дескриптор:
- Аға мен іні жайлы
ғибрат тамашалайды
-тәрбиелік мәнін ұғады. Дескриптор:
-өлеңді тұтас оқиды
-өлеңнің мазмұнын
әңгімелейді
-сенім, абырой сөздеріне дыбыстық талдау
жасайды
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













