|
Бөлім |
Сөз және оның мағынасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ағайынбыз бәріміз Сөз және оның мағынасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңде не туралы айтылғанын анықтау Берілген сөздерге мағынасы жуық сөздерді табу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Р.Л Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин)
10 мин |
«Ойымды тап» ойыны Достық туралы қандай мақал –мәтел білесіңдер? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Баттл» әдісі Өлеңді оқы. Дос, ағайын сөздеріне мағынасы жақын сөздерді тап. «Дауыстап ойлау» әдісі -Өлең не туралы?
ЕББҚ Өлең не туралы?
Талқылау сұрақтары: 1.Сөздер неден құралады? |
Достық туралы мақал –мәтел айтады
1. өлең мазмұнын әңгімелейді 2.дос сөзіне мағынасы жақын сөзді табады 3.ағайын сөзіне мағынасы жақын сөзді табады
Сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын!
1000 тг купьюралар
Дескриптор: -өлең мазмұнын әңгімелейді -дос сөзіне мағынасы жақын сөзді табады -ағайын сөзіне мағынасы жақын сөзді табады
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 1 –жаттығу 79 –бет
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин
Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі 1) Б әрпіне басталатын сөздерді айт және көркем жаз. 2-жаттығу а)Көп нүктенің орына берілген сөзге мағынасы жақын сөз тауып жаз.
ЕББҚ Сөздерді көшіріп жаз. Қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары: 1.Қай сөздерге мағынасы жақын сөз табу қиын болды?
«Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады 2. бірінші қатардағы сөздерге мағынасы жақын сөз жазады 3.екінші қатардағы сөздерге мағынасы жақын сөз жазады
Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім Сөз және оның
мағынасы Пәні: Ана
тілі Күні: Педагогтің
аты-жөні: Сынып:
1
«» Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы Ағайынбыз
бәріміз Сөз және оның
мағынасы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен
мәтінде кім (не) туралы айтылғанын
анықтау; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы
бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы
жазу Сабақтың
мақсаты Өлеңде не туралы айтылғанын
анықтау
Берілген сөздерге
мағынасы жуық сөздерді табу Р.Л Сабақ
барысы Сабақтың кезеңі/уақыты Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурс тар Сабақтың басы (3
мин) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық
ахуал орнату.
«Қалай
сөйлейді?»
ойыны
1.Басымыз қалай
сөйлейді?
2.Иығымыз қалай
сөйлейді?
3.Қолымыз қалай
сөйлейді?
4.Аяғымыз қалай
сөйлейді?
Оқушылар сабаққа
назар аударады.
1.Иә,
иә
Жоқ, жоқ (басты
иеді, шайқайды)
2.Білмеймін,
білмеймін
(иықты
көтереді)
3.сәлем, сәлем
(бұлғайды)
Сау, бол!, сау
бол!
Бері кел, бері
кел 4.Топ – топ, топ –топ
(топылдатады) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Сабақтың
ортасы (5
мин) 10
мин «Ойымды тап»
ойыны
Достық туралы қандай
мақал –мәтел білесіңдер?
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма
ФС
Ұжымдық
жұмыс
«Баттл»
әдісі
Өлеңді
оқы.
Дос, ағайын
сөздеріне мағынасы жақын сөздерді
тап.
«Дауыстап ойлау»
әдісі
-Өлең не
туралы?
ЕББҚ Өлең не
туралы? Талқылау
сұрақтары: 1.Сөздер неден
құралады? Достық туралы мақал –мәтел
айтады
1. өлең мазмұнын
әңгімелейді
2.дос сөзіне
мағынасы жақын сөзді табады
3.ағайын сөзіне
мағынасы жақын сөзді табады
Сұраққа жауап
береді Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг
купьюралар Дескриптор:
-өлең мазмұнын
әңгімелейді
-дос сөзіне мағынасы
жақын сөзді табады
-ағайын сөзіне
мағынасы жақын сөзді табады
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап
береді Оқулық 1
–жаттығу 79
–бет 10
мин Сергіту
сәті 2
минут 2-
тапсырма Жеке
жұмыс «Көркем жаз»
әдісі 1) Б әрпіне басталатын
сөздерді айт және көркем
жаз. 2-жаттығу а)Көп нүктенің орына берілген
сөзге мағынасы жақын сөз тауып
жаз. ЕББҚ Сөздерді көшіріп
жаз. Қолдау
көрсету Талқылау
сұрақтары: 1.Қай сөздерге мағынасы жақын
сөз табу қиын болды? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына
арналған қимылдар жаса 1.
әріптердің бір-бірімен
байланысын көркем жазу талаптарына сай
жазады 2. бірінші қатардағы сөздерге
мағынасы жақын сөз жазады 3.екінші қатардағы сөздерге
мағынасы жақын сөз жазады Сұраққа жауап
береді
Әуенге сәйкес қол
жаттығуларын жасайды «Комментарий»
арқылы Жұлдызшалар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













