Материалдар / Ағаш отырғызамыз

Ағаш отырғызамыз

Материал туралы қысқаша түсінік
Орыс сыныбындағы қазақ тілінен "Ағаш отырғызамыз" атты тақырыпқа арналған сабақ жоспары
ЖИ арқылы жасау
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Shape2

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бөлім

Туған өлкем

Педагогтың аты-жөні

Мұхамедяр Аяжан Даниярқызы

Мерзімі

Сынып:

Қатысқан оқушылар саны:

Келмеген оқушылар саны:

Сабақ тақырыбы

Ағаш отырғызамыз

Оқу мақсатына арналған сілтеме (оқу бағдарламасы)

2.2.2.1 Сюжетті сурет негізінде сөйлеу (2-3 сөйлем)

2.1.3.1 Тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оған сәйкес фото/сюжетті суреттер/сызбалар таңдау/ сипаттау

2.2.3.1.Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу.                                                      

2.3.4.1.Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қоя білу.

2.5.1.5.МК сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру.


Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады: ағаш,үлкен сөздерін қолдана алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: не? деген сұрақ қоя алады,

Кейбір оқушылар орындай алады: ағашты сипаттауда басқа да сөздер қатарын орынды қолдана алады.


Құндылықтар

Туған тіл мен ынтымақ-бірлік — басты құндылықтарды қолдана отырып, сабақ өту

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылар іс-әрекеті

Ресурстар

Сабақ басы

10 мин

Жоспарланған жұмыс Сәлемдесу. Кезекшімен сөйлесу.

Психологиялық дайындық.Ортадағы шеңберге жиналу.

Қайырлы күн, әлем!         

Қайырлы күн, аспан!

Қайырлы күн, сен!

Қайырлы күн, мен!

Қайырлы күн, мұғалім!

Оқушылардың  сабаққа дайындығын тексеру.



Оқулық, суреттер,

 жұмыс дәптері,

слайд,асықтар


Сабақ ортасы

  1. мин

Сабақтың тақырыбы мен  мақсатын  таныстыру.

Сөздікпен жұмыс жасау:ағаш,отырғызамыз,суғарамыз.

(МК, Ұ) Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы

1-тапсырмада берілген сөйлеу үлгісіне аударады Берілген үлгі бойынша оқушылар әдемі сөзін еске түсіріп,түстер сөздерін қайталау.Сондай-ақ  аталған сөздерді байланыстыра қолдануға жаттығады. (МК, Ұ)

 2-тапсырмадағы кесте арқылы оқушылар аула қандай екені туралы (бар/жоқ екенін) айтуды үйренеді. Мысалы: Аулада біз ағаш отырғызамыз.Ағаштарды суғарамыз.Ағаш әдемі,үлкен болып өседі.

Бұл тапсырма арқылы оқушылар тағы бір рет әдемі,үлкен,шағын сөздерін қайталайды, жаттығады.

(МК, Ұ) 3-тапсырмада оқушылар әдемі,үлкен,шағын сөздерін байланыстыра қолдануды бекіте түседі. Олар алдыңғы сабақта салған отбасы суретін пайдалана алады. Сол сурет бойынша өз оқу құралдарын және олардың қандай екенін айта алады (МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындайды.

(Ж) 4-тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді. Берілген үлгі бойынша оқушылар ағаштар туралы сөйлеседі.

- Бұл не?

- Бұл – аула

- Аула қандай?

-Аула үлкен,әдемі.

-Аулада не отырғызамыз?

-Аулада ағаштарды отырғызамыз.

-Содан кейін не істейсіңдер?

-Содан кейін суғарамыз.

-Ағаштар әдемі,үлкен болып өседі.

Ағаштың суретін салу,сурет дәптерлеріне салу.

Тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. (Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.



Рефлексия: «Қол сигналдары»

Оқушылар түсінгендерінің деңгейін білдіру үшін

сұрақтарға жауап ретінде қолдарымен сигналдар көрсетеді.

Мысалы: Мен түсіндім және оны түсіндіріп бере

аламын (мысалы, бас бармақты жоғары қарату). Әлі

түсіне алмадым (мысалы, бас бармақты төмен қарату).

Толықтай сенімді емеспін (мысалы, қолын бұлғайды

Оқушылармен кері байланыс жасау

Нені біледі,нені білгісі келеді екенін айтып,сабақта не ұнағанын айту,әңгімелеу. (МК)

+ Мен ................   үйрендім.

- Маған ..............   қиын.













Жұмыс дәптері №1

Сурет дәптері,

 

қарындаштар

 

 

әріптерге арналған бейне материал

 



















































Сабақ соңы

5 мин

(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылармен кері байланыс жасаймын. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой- пікірлерін  білдіре алады.

 

Критерий

  1. Сурет арқылы атауы және көрсетуі

  2. Білуі,түсінуі,көрсетуі

  3. Сұрақтарға дұрыс жауап беруі, дұрыс сөйлем құрастыруы

Дескриптор

  1.Сурет арқылы атап көрсете алады                                                1 жұлдызша

2. Біледі,түсіндіреді,көрсетеді                                                             1 жұлдызша

3. Сұрақтарға дұрыс жауап береді,дұрыс сөйлем құрастыруы   1 жұлдызша                                                                

 

 Үй жұмысы: 5-тапсырма 121-бет,сөздер






ЖИ арқылы жасау
06 Қаңтар 2025
171
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі