Қысқа мерзімді жоспар
| 
 Пән: Шетел тілін оқыту әдістемесі Топ:  | 
 Оқытушы:Бегазова М.Ж.  | 
||||||
| 
 Күні:  | 
 
  | 
||||||
| 
 Сабақтың тақырыбы: Ағылшын тілі сабағында оқушылардың білімін бақылау,бағалау  | 
 Қатысқандар: Қатыспағандар саны::  | 
 
  | 
|||||
| 
 Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты  | 
 Білім алушыларға оқушылардың білімін бақылау және бағалауы туралы ақпарт беру. Сабақты ұйымдастыру барысында білім алушылардың тақырыпқа деген ойларын нақтылау. Білім алушылардың білімі мен дағдыларын бақылау мен бағалаудың маңызы мен міндеттерін анықтау.Білім алушыларға педагогикалық жалпы тұжырымдамаларын айта отырып мамандықтарына деген қызығушылықтарын қалыптастыру.  | 
||||||
| 
 Сабақ мақсаттары  | 
 Барлық білім алушылар орындай алады: 
 Білім алушылардың көпшілігі орындай алады: 
 Кейбір білім алушылар орындай алады: 
  | 
||||||
| 
 Бағалау критерилері  | 
  | 
||||||
| 
 Сөздік қор 
  | 
 Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Педагогика, бақылау.  | 
||||||
| 
 Құндылықтарды дарыту  | 
 Жағымды қарым-қатынас орнатуға,өз еркімен ойын анық жеткізуге, өзінің әрекетін басқара алуға, түсінгенін практикалық түрде дәлелдей алуға, әр технологияны жетік меңгеруге, жетістікке жету жолын қадағалай алуға, , өзін-өзі бағалай алуға, өзінің іс-әрекеті мен оның қорытынды нәтижелерін бағалауды жүзеге асыруға іштей дайын болу.  | 
||||||
| 
 Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы  | 
  | 
||||||
| 
 Пәнаралық байланыстар  | 
 Тәрбие жұмысының әдістемесі, педагогика,шетел тілі  | 
||||||
| 
 АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз)  | 
 Тақырыптық презентация, «PowerPoint2013» 
  | 
||||||
| 
 Алдыңғы меңгерілген білім  | 
 
  | 
||||||
| 
 
 
 Сабақ барысы  | 
|||||||
| 
 Сабақтың жоспарланған кезеңдері  | 
 Сабақта жоспарланған іс-әрекет  | 
 Ресурстар  | 
|||||
| 
 Сабақтың басы 
  | 
 Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Білімалушыларды түгендеу Сабаққа дайындығын анықтау Түймедақ гүлі арқылы топқа бөлу 
 «Ассоциативті қатар» Тақтаға сабақтың тақырыбын жазады. Оқушылар бір бетке тақтаға жазылған сөзден пайда болған пікірлерін жазуды ұсынады. Сабақ тақырыбына қатысты ассоциация-сөздерді бір қатарға жазып шығу керек. Оқушылар сөздерді оқып,сабақ тақырыбын тұжырымдайды. қалыптастырушы бағалау Балл Бақылау Бағалау Ағылшын тілі сабағында оқушылардың білімін бақылау,бағалау Тақырып ашылғаннан кейін әр топқа сабақ бойынша мәлімет таратылады. Жаңа сабақты интербелсенді тақта бойынша слайд арқылы сабақты жүйелі әрі нақты түсіндіру. Жоспар: 
 қолданудың тиімділігі 
 
  | 
 
 
 Топқа бөлу 
 
 
 Слайд 
  | 
|||||
| 
 1-тапсырма: Білім алушыларға не білгендігі туралы пікір алмасуды және топ бойынша үш сұрақтан дайындауын тапсырады. Содан кейін әрбір топ кезектесіп сұрақ қояды, ол сұраққа жауапты басқа топ білім алушылары береді. 2-тапсырма: «Бағалау түрлері» тақырыбына постер қорғауға беріледі. Постерге сурет салуға немесе кесте түрінде жазуға болатынын, және бүгінгі тақырыпқа қатысты болуын ескерту! Топ бойынша қорғалады.Топта Барлық оқушылар қатысу міндетті. 3-тапсырма Жұптасып – ойлан– бөліс әдісі арқылы білім алушыларға сұрақ қойылады. Білім алушылар әр қайсы жеке жауап жазады. Жұптарға бөлініп өздерінің ең үздік деген сұрақтарын біріктіреді. Оқушылар өздерінің жаңа жақсартылған жауаптарымен сыныппен бөліседі  | 
 «Ой қозғау» әдісі арқылы білім алушылар сабақтан не түсінгендерін талқылап, қарама-қарсы топтарға сұрақтар қояды. 
 
 
 А3 түрлі түсті карандаш 
 
 
 
 
 
 
 
 
  | 
||||||
| 
 Сабақтың соңы  | 
 Сабақты қорыты. «Бес саусақ»әдісі арқылы 
 Үйге тапсырма 
  | 
 Пайдаланылған әдебиеттер: 1 Бордовская Н.В., Реан А.А. Педагогика, СПб: Издательство «Питер», 2000. – 304 с. 2 Зязюн И.А. и др. Основы педагогического мастерства. – М.: Просвещение, 1989. – 303 с. 3 Морева Н.А. Основы педагогического мастерства: учеб. Пособие для вузов/ Н.А. Морева. – М.: Просвещение, 2006. 4 Практическая психология для преподавателей/ Под ред. Тутушкиной М.К. -М.: Информационно-издательский центр «Филинъ», 1997. – 325 с. 5 Основы педагогического мастерства. Упражнения. Тесты. Советы начинающему педагогу/ Сост. Смолькина Т.П. - Караганда: Болашак-Баспа, 2002  | 
|||||
| 
 Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?  | 
 Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?  | 
 Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы  | 
|||||
| 
 Барлық тапсырма ортақ. Алайда, қабілеті жоғары оқушы тапсырманы жан-жақты жоғары деңгейде орындайды.  | 
 «Түймедақ гүлі» 
  | 
 
  | 
|||||
| 
 
  | 
 | 
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ағылшын тілі сабағында оқушылардың білімін бақылау,бағалау
Ағылшын тілі сабағында оқушылардың білімін бақылау,бағалау
Қысқа мерзімді жоспар
| 
 Пән: Шетел тілін оқыту әдістемесі Топ:  | 
 Оқытушы:Бегазова М.Ж.  | 
||||||
| 
 Күні:  | 
 
  | 
||||||
| 
 Сабақтың тақырыбы: Ағылшын тілі сабағында оқушылардың білімін бақылау,бағалау  | 
 Қатысқандар: Қатыспағандар саны::  | 
 
  | 
|||||
| 
 Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты  | 
 Білім алушыларға оқушылардың білімін бақылау және бағалауы туралы ақпарт беру. Сабақты ұйымдастыру барысында білім алушылардың тақырыпқа деген ойларын нақтылау. Білім алушылардың білімі мен дағдыларын бақылау мен бағалаудың маңызы мен міндеттерін анықтау.Білім алушыларға педагогикалық жалпы тұжырымдамаларын айта отырып мамандықтарына деген қызығушылықтарын қалыптастыру.  | 
||||||
| 
 Сабақ мақсаттары  | 
 Барлық білім алушылар орындай алады: 
 Білім алушылардың көпшілігі орындай алады: 
 Кейбір білім алушылар орындай алады: 
  | 
||||||
| 
 Бағалау критерилері  | 
  | 
||||||
| 
 Сөздік қор 
  | 
 Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Педагогика, бақылау.  | 
||||||
| 
 Құндылықтарды дарыту  | 
 Жағымды қарым-қатынас орнатуға,өз еркімен ойын анық жеткізуге, өзінің әрекетін басқара алуға, түсінгенін практикалық түрде дәлелдей алуға, әр технологияны жетік меңгеруге, жетістікке жету жолын қадағалай алуға, , өзін-өзі бағалай алуға, өзінің іс-әрекеті мен оның қорытынды нәтижелерін бағалауды жүзеге асыруға іштей дайын болу.  | 
||||||
| 
 Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы  | 
  | 
||||||
| 
 Пәнаралық байланыстар  | 
 Тәрбие жұмысының әдістемесі, педагогика,шетел тілі  | 
||||||
| 
 АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз)  | 
 Тақырыптық презентация, «PowerPoint2013» 
  | 
||||||
| 
 Алдыңғы меңгерілген білім  | 
 
  | 
||||||
| 
 
 
 Сабақ барысы  | 
|||||||
| 
 Сабақтың жоспарланған кезеңдері  | 
 Сабақта жоспарланған іс-әрекет  | 
 Ресурстар  | 
|||||
| 
 Сабақтың басы 
  | 
 Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Білімалушыларды түгендеу Сабаққа дайындығын анықтау Түймедақ гүлі арқылы топқа бөлу 
 «Ассоциативті қатар» Тақтаға сабақтың тақырыбын жазады. Оқушылар бір бетке тақтаға жазылған сөзден пайда болған пікірлерін жазуды ұсынады. Сабақ тақырыбына қатысты ассоциация-сөздерді бір қатарға жазып шығу керек. Оқушылар сөздерді оқып,сабақ тақырыбын тұжырымдайды. қалыптастырушы бағалау Балл Бақылау Бағалау Ағылшын тілі сабағында оқушылардың білімін бақылау,бағалау Тақырып ашылғаннан кейін әр топқа сабақ бойынша мәлімет таратылады. Жаңа сабақты интербелсенді тақта бойынша слайд арқылы сабақты жүйелі әрі нақты түсіндіру. Жоспар: 
 қолданудың тиімділігі 
 
  | 
 
 
 Топқа бөлу 
 
 
 Слайд 
  | 
|||||
| 
 1-тапсырма: Білім алушыларға не білгендігі туралы пікір алмасуды және топ бойынша үш сұрақтан дайындауын тапсырады. Содан кейін әрбір топ кезектесіп сұрақ қояды, ол сұраққа жауапты басқа топ білім алушылары береді. 2-тапсырма: «Бағалау түрлері» тақырыбына постер қорғауға беріледі. Постерге сурет салуға немесе кесте түрінде жазуға болатынын, және бүгінгі тақырыпқа қатысты болуын ескерту! Топ бойынша қорғалады.Топта Барлық оқушылар қатысу міндетті. 3-тапсырма Жұптасып – ойлан– бөліс әдісі арқылы білім алушыларға сұрақ қойылады. Білім алушылар әр қайсы жеке жауап жазады. Жұптарға бөлініп өздерінің ең үздік деген сұрақтарын біріктіреді. Оқушылар өздерінің жаңа жақсартылған жауаптарымен сыныппен бөліседі  | 
 «Ой қозғау» әдісі арқылы білім алушылар сабақтан не түсінгендерін талқылап, қарама-қарсы топтарға сұрақтар қояды. 
 
 
 А3 түрлі түсті карандаш 
 
 
 
 
 
 
 
 
  | 
||||||
| 
 Сабақтың соңы  | 
 Сабақты қорыты. «Бес саусақ»әдісі арқылы 
 Үйге тапсырма 
  | 
 Пайдаланылған әдебиеттер: 1 Бордовская Н.В., Реан А.А. Педагогика, СПб: Издательство «Питер», 2000. – 304 с. 2 Зязюн И.А. и др. Основы педагогического мастерства. – М.: Просвещение, 1989. – 303 с. 3 Морева Н.А. Основы педагогического мастерства: учеб. Пособие для вузов/ Н.А. Морева. – М.: Просвещение, 2006. 4 Практическая психология для преподавателей/ Под ред. Тутушкиной М.К. -М.: Информационно-издательский центр «Филинъ», 1997. – 325 с. 5 Основы педагогического мастерства. Упражнения. Тесты. Советы начинающему педагогу/ Сост. Смолькина Т.П. - Караганда: Болашак-Баспа, 2002  | 
|||||
| 
 Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?  | 
 Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?  | 
 Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы  | 
|||||
| 
 Барлық тапсырма ортақ. Алайда, қабілеті жоғары оқушы тапсырманы жан-жақты жоғары деңгейде орындайды.  | 
 «Түймедақ гүлі» 
  | 
 
  | 
|||||
| 
 
  | 
 | 
||||||
шағым қалдыра аласыз

















