Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ағылшын тілінен ашық сабақ талдауы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Module 4: Space and Earth |
School:Gymnasium named after Y.Altynsarin |
|||||
Date: 08.12.2023 |
Teacher name: |
|||||
Grade: 7 в |
Number present: |
Number absent: |
||||
Theme of the lesson: |
Monuments in danger (Present Continuous) |
|||||
Learning objectives |
7..4.1.1 understand the main points in texts on a limited range of unfamiliar general and curricular topics; 7.4.5.1 read a limited range of extended fiction and non-fiction texts on familiar and some unfamiliar general and curricular topics; 7.6.10.1 use present continuous forms for present and future meaning and past continuous on a range of familiar general and curricular topics; |
|||||
Lesson objectives |
• learn a new words: • choose the right words; • write your own ideas and write a sentence grammatically correct; |
|||||
Criteria |
Students learn more about the world and learn new and interesting facts. |
|||||
Previous lesson |
Environmental problems |
|||||
Plan |
||||||
Planned timings |
Planned activities |
Learners’ activities |
Evaluation |
Resources |
||
Beginning 3 min 5 min |
Organization moment
Checking home work I have a ball on my hand, I will give you this ball randomly and you answer my question. That's how we check the homework. Middle Today we are studying a very interesting topic. |
Learners respond greeting and take their places. Students answer the question. |
You are right!
for the correctness of the task – 2 points
|
Method “ball” |
||
5 min
8 min
11 min
10 min
3 min
|
Check these words First of all, let's write the words that you need to understand the meaning in order to read the text. Read the text So now we will read this text and try to understand the general meaning. Then we will watch the video and clarify our topic Exercises P
Exercises -Very good, ok. And in this moment we will play the interesting game. Main rule of game- if you answer the questions right, that means you have points. -
-
Hometask: page 43, exercise 7,8 Saying goodbye
|
Students listen to teacher and write this words on their notebooks
Student should watch the video and listen carefully then answer the questions.
Students should find words and cross them off the list.
Students record a homework |
Good job!
Super!
Great job! for the correctness of the answer – 5 points
Excellent!
You are right! for a complete answer -3 points
Individual evolution |
presentation
Video material (https://youtu.be/Z-02l14muzo?si=tQMZv_RFOvZjWPG3)
Worksheet 2 and 3 Word search and puzzle Notebook |
Мұғалімнің өзі өткізген сабағын талдау кестесі
Сабақ өткізуші: Ағылшын тілі пәні мұғалімі – Турлугулова Б.К.
Күні: 08.12.2023ж. Сыныбы: 7 В - сынып Пәні: Ағылшын тілі
Сабақтың тақырыбы: «Monuments in danger».
Сабақтың мақсаты:
7..4.1.1 understand the main points in texts on a limited range of unfamiliar general and curricular topics;
7.4.5.1 read a limited range of extended fiction and non-fiction texts on familiar and some unfamiliar general and curricular topics;
7.6.10.1 use present continuous forms for present and future meaning and past continuous on a range of familiar general and curricular topics;
Көрнекілігі: түрлі мамандық иелері туралы суреттер,
кеспе дидактикалық материалдар, сөздік, А4 форматтағы қағаз, фломастер.
Мұғалім пікірі
1. Сабақты жоспарлағанда оқушылардың қандай ерекшеліктері ескерілді? Оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттері ескеріліп, сабақтың әр кезеңінде қызығушылығын ояту, байланыстыра сөйлеу, сөздік қорын молайту көзделді.
2. Сабақтың түрі қандай? Өткен сабақпен байланысы бар ма? Аралас сабақ. Сабақта оқушыларға білім дайын түрде ұсынылмады, оны мұғалімнің басшылығымен өз беттерінше алу қажет болды. Ішінара іздену арқылы берілген суреттер бойынша сабақтың тақырыбын анықтап, өздері білген ақпаратпен байланыстыра отырып, жұппен, ұжыммен жұмыс (белсенділіктерін арттыру үшін), ойын элементтері (қызығушылығын, ойлау, есте сақтауын дамыту үшін) жүргізілді.
3 Сабақта қандай міндеттер алға қойылды? А) білімділік Ә) дамытушылық Б) тәрбиелік; бұлардың арасында байланыс болды ма? Бұл міндеттерде сыныптың, жеке оқушылардың А)Ғимараттар туралы алған теориялық білімдерін бекітіп, ауызша, жазбаша талдау жұмысын жүргізу; Ә) Сауатты, таза, көркем жазуға, мәдениетті сөйлей білуге үйрете отырып, ойлау қабіліттерін, қиялдарын дамыту; Б) тәрбиелік- бағалау «бәйге» әдісі бойынша өткізілді, туған жерін сүюге ұлттық құндылықтарды құрметтеуге тәрбиелеу. Бұл алған міндеттер байланысып бірін - бірі толықтыры тұрды.
4 Аталған міндеттерді шешуде сабақтың бұл түрі неге тиімді болды? Мамандықтарды өмірмен байланыстыра отырып оқушылардың қызығушылығын арттыру барысында сабақтың әр кезеңінде әр түрлі - әдіс тәсілдермен, ойындар өткіздім.
5 Сабақ кезеңдерінің арасында байланыс болды ма? Уақыт тиімді пайдаланылды ма? Алға қойған мақсат біреу болғандықтан сабақтың әр кезеңдері, бір – бірімен байланысып, жүйелі қорытындыланып өз уақытында өтті.
6 Жаңа тақырыпты ашуда оқытудың әдіс – тәсілдерінде қандай үйлесім болды? Әдіс – тәсілдерді таңдау себептерін түсіндіру. Қолданылған платформалар: Joyteka, Jeopardy. Үй жұмысы попкорн әдісі бойынша сұралды. «Оқу мен жазуды сын тұрғысынан ойлау технологияларының элементтері ізгілендіру педагогикасымен ұштастыра өткізе отырып оқушылардың ойын, қиялын, есте сақтау дағдысын қалыптастыру қарастырылды».
7 Оқушымен жеке жұмыс болды ма? Ол қалай ұйымдастырылды? Неліктен? Өз ойын жетік жеткізе алатын оқушылармен жекелеген жұмыс жүргіздім, себебі ол оқушылар білімдік танымы жоғары деңгейдегі оқушыларым еді. Ал білімділік дағдысы төмен, ойын жеткізуге қиналатын оқушыларға өз тарапымнан қолдау көрсетілді.
8 Оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтары байқалды ма? (себебін түсіндіру) Сабақтың әрбір кезеңдерінен өткен сайын оқушылар мен берген тапсырмаларға тез, дұрыс жауап беруге тырысып ұйымшылдыққа тәрбиеленді, белсенділіктері, қызығушылықтары артты.
9 Сынып бөлмесінде қандай оқу құрал - жабдықтары пайдаланылды? Оқулық, жұмыс дәптерлері, суреттер топтамасы, сөздік, интерактивті тақта.
10 Сабақ барысында оқушылардың арасындағы дұрыс психологиялық қарым – қатынас жасауына мұғалімнің тәрбиелік әсері қалай жүзеге асты. Сабақ барысында тапсырмаларды орындау кезінде оқушылардың бір бірімен ақылдаса жұмыс жасауы, ұйымшылдыққа, бір біріне сенім білдірулеріне, бір бірінің жауабын сыйластықпен тыңдауы басшылыққа алынды.
11 Үй тапсырмасын беру:Students book page 36, exercises 4,5. Learn new vocabulary.
13.Мұғалім көздеген мақсатына жетті ме? Сабақ бойы оқушылар берілген тапсырманы орындауда белсенділік көрсетті. Жоспарлап келген жұмыс түрлері толығымен іске асты, ендеше мақсатыма жеттім деп ойлаймын. Оқушылар «Бәйге» әдісімен бағаланды.