|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Женсикбаева Айнур Сырлыбаевна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6"А", "Ә" |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім: |
Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер. |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ағзалардың көбеюі және өсуі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.4.2.2.- тірі ағзаларға тән үдерістерді түсіндіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Бағалау кретерий |
тірі ағзаларға тән үдерістерді анықтай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
І. Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал "Жыл мезгілдері" ойыны Оқушылар үнсіз өздері дүниеге келген жыл мезгілдері бойынша топқа бөлінеді. Содан соң әр топ өз жыл мезгілдерін понтамимо арқылы бейнелейді, қалған топ табады. Үйге берілген тақырыптан түсініктерін сұрау |
Назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасына дайындалу |
Қалыптастырушы бағалау |
Кітап |
||||
|
Үй тапсырмасын сұрау |
ІІ. Еркін микрофон әдісі. Оқушылар өткен тақырып бойынша еркін түрде сөз қозғайды. 1. Таудың пайда болуына қандай күштер әсер етеді? 2. Қандай себептің әсерінен тау жыныстары үгіледі? "Галерияға ой шарлау" әдісі арқылы сынып тақтасына әр түрлі суреттер ілінеді. Оқушылар берілген суреттер бойынша бүгінгі сабақтың тақырыбын айтады. |
Оқушылар сабақ тақырыбын болжап, мақсат қояды |
ҚБ. «Білім заряды» Дескриптор. Бір сұраққа - 2 балл
|
Кітап |
||||
|
Жаңа сабақ |
ІІІ. Мәтінмен жұмыс. "Бағытталған оқу" әдісі арқылы оқушылар тақырыпты оқып шығады. |
Оқушылар тақырыптан түсінгендерін басқа балалармен бөліседі. |
Ауызша бағалау. Жарайсыңдар!
|
Кітаппен жұмыс
|
||||
|
|
"Екі жақты түсіндірме күнделігі" әдісі. 1-тапсырма. Оқушыларға тақырып бойынша термин сөздерге түсініктеме бере отырып, оларды анықтап кестеге жазады.
|
Оқушылар кітапты пайдаланып термин сөздерді табады, мағынасын кестеге жазады. |
ҚБ. «Білім заряды» Дескриптор: Термин сөздерді табады, кесте толтырады - 2б |
Кітап дәптермен жұмыс |
||||
|
|
ЖЖ. «Жұптас-ойлан-бөліс» 2-тапсырма. Не себепті тоңазытқыш сөресінде тұрған жұмыртқадан балапан пайда болмайды? Тауық жұмыртқасындағы жасуша бөлінуі үшін қандай жағдай керек деп ойлайсыңдар? |
Оқушылар кітапты пайдаланып сұраққа жауап табады, сурет салады, сыныппен бөліседі |
ҚБ. «Білім заряды» Дескриптор: Кітапты пайдаланып сұраққа жауап табады, сурет салады -4б |
Интернет |
||||
|
|
Т.Ж. "Түйінді сөздер" әдісі. 3 тапсырма - әр топқа сұрақ беріледі. 1 топ, 2-топ, 3-топ Әр топ дүниежүзіндегі ерекше өсімдіктер мен жануарлар туралы қысқаша анықтама жасаңдар. |
Оқушылар топта кітапты пайдаланады, дәптерге жауабын жазады. |
ҚБ. «Білім заряды» Дескриптор: жеке кітап пайдаланады, дәптерге жауабын жазады - 2б |
Интернет |
||||
|
Сабақты бекіту (жаңа сабақтар) |
Бекіту 1. Жынысты жолмен көбею дегеніміз не? 2. Жыныссыз жолмен көбею дегеніміз не? 3. Көбею дегеніміз не? 4. Жасуша қабықшасы дегеніміз не? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: Ауызша қолдау Жарайсыңдар |
|
||||
|
Сабақты қорытындылау |
Оқушы рефлексиясы:
|
Оқушылар кері байланыс береді. |
|
|
||||
|
Үй тапсырмасы |
34 тақырыпты оқу, түсінік айту. 79 сурет салу |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ағзалардың көбеюі және өсуі
Ағзалардың көбеюі және өсуі
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Женсикбаева Айнур Сырлыбаевна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6"А", "Ә" |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім: |
Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер. |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ағзалардың көбеюі және өсуі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.4.2.2.- тірі ағзаларға тән үдерістерді түсіндіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Бағалау кретерий |
тірі ағзаларға тән үдерістерді анықтай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
І. Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал "Жыл мезгілдері" ойыны Оқушылар үнсіз өздері дүниеге келген жыл мезгілдері бойынша топқа бөлінеді. Содан соң әр топ өз жыл мезгілдерін понтамимо арқылы бейнелейді, қалған топ табады. Үйге берілген тақырыптан түсініктерін сұрау |
Назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасына дайындалу |
Қалыптастырушы бағалау |
Кітап |
||||
|
Үй тапсырмасын сұрау |
ІІ. Еркін микрофон әдісі. Оқушылар өткен тақырып бойынша еркін түрде сөз қозғайды. 1. Таудың пайда болуына қандай күштер әсер етеді? 2. Қандай себептің әсерінен тау жыныстары үгіледі? "Галерияға ой шарлау" әдісі арқылы сынып тақтасына әр түрлі суреттер ілінеді. Оқушылар берілген суреттер бойынша бүгінгі сабақтың тақырыбын айтады. |
Оқушылар сабақ тақырыбын болжап, мақсат қояды |
ҚБ. «Білім заряды» Дескриптор. Бір сұраққа - 2 балл
|
Кітап |
||||
|
Жаңа сабақ |
ІІІ. Мәтінмен жұмыс. "Бағытталған оқу" әдісі арқылы оқушылар тақырыпты оқып шығады. |
Оқушылар тақырыптан түсінгендерін басқа балалармен бөліседі. |
Ауызша бағалау. Жарайсыңдар!
|
Кітаппен жұмыс
|
||||
|
|
"Екі жақты түсіндірме күнделігі" әдісі. 1-тапсырма. Оқушыларға тақырып бойынша термин сөздерге түсініктеме бере отырып, оларды анықтап кестеге жазады.
|
Оқушылар кітапты пайдаланып термин сөздерді табады, мағынасын кестеге жазады. |
ҚБ. «Білім заряды» Дескриптор: Термин сөздерді табады, кесте толтырады - 2б |
Кітап дәптермен жұмыс |
||||
|
|
ЖЖ. «Жұптас-ойлан-бөліс» 2-тапсырма. Не себепті тоңазытқыш сөресінде тұрған жұмыртқадан балапан пайда болмайды? Тауық жұмыртқасындағы жасуша бөлінуі үшін қандай жағдай керек деп ойлайсыңдар? |
Оқушылар кітапты пайдаланып сұраққа жауап табады, сурет салады, сыныппен бөліседі |
ҚБ. «Білім заряды» Дескриптор: Кітапты пайдаланып сұраққа жауап табады, сурет салады -4б |
Интернет |
||||
|
|
Т.Ж. "Түйінді сөздер" әдісі. 3 тапсырма - әр топқа сұрақ беріледі. 1 топ, 2-топ, 3-топ Әр топ дүниежүзіндегі ерекше өсімдіктер мен жануарлар туралы қысқаша анықтама жасаңдар. |
Оқушылар топта кітапты пайдаланады, дәптерге жауабын жазады. |
ҚБ. «Білім заряды» Дескриптор: жеке кітап пайдаланады, дәптерге жауабын жазады - 2б |
Интернет |
||||
|
Сабақты бекіту (жаңа сабақтар) |
Бекіту 1. Жынысты жолмен көбею дегеніміз не? 2. Жыныссыз жолмен көбею дегеніміз не? 3. Көбею дегеніміз не? 4. Жасуша қабықшасы дегеніміз не? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: Ауызша қолдау Жарайсыңдар |
|
||||
|
Сабақты қорытындылау |
Оқушы рефлексиясы:
|
Оқушылар кері байланыс береді. |
|
|
||||
|
Үй тапсырмасы |
34 тақырыпты оқу, түсінік айту. 79 сурет салу |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














