|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қызылқұм» жббм |
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бердиева Айбану Сыдыковна |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ахмет Байтұрсынов – «ұлт ұстазы» Зерттеу сұрағы: Ахмет Байтұрсыновтың ғылыми мұрасы қандай? |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.2.2 Ахмет Байтұрсыновты қазақ тіл білімінің негізін салушы, қоғам қайраткері ретінде бағалау. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Ахмет Байтұрсыновты қазақ тіл білімінің негізін салушы ретінде талдау, Қоғам қайраткері ретінде бағалау. |
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Ахмет Байтұрсыновтың өмір жолын талдайды, Қоғамдық -саяси қызметін бағалайды |
|||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысы |
Жоғары дегей бағалау талдау |
|||||||||||||||||||||||
|
Концепт |
Себеп салдарлық, маңыздылық |
|||||||||||||||||||||||
|
Өмірлік маңызы бар проблемалар |
Қазақ тілінің күнделікті қолданыста аздығы. Жастар арасындағы шала қазақ тілінің таралуы |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу Жағымды ахуал қалыптастыру Топқа бөлу
Миға шақыру Топтық жұмыс «Ассоциация құра» Ахмет Байтұрсынұлы кім?
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатарын хабарлайды |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Таратпа суреттер Тақырып тық суреттер |
||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Мәтінмен танысады А.Байтұрсынов –отаршылдыққа қарсы ,еліміздің тәуелсіздігі үшінкүрескен ұлт қайраткері,ақын,қазақ әліппесі мен грамматикасының,терминологиясының және әдебиет теориясының негізін қалаушы ұлы ғалым,аудармашы, фольклорист,журналист публицист,сондай-ақ композитор. Жеке жұмыс. 2 деңгей 1-тапсырма: мәтін мазмұнын пайдалана отырып, А.Байтұрсыновтың қазақ жазуы мен қоғамдық-саяси өмірге сіңірген еңбегіне 3 дәлел келтіріңіздер. Өзіндік ой-қорытынды жасаңыздар.
Жұптық жұмыс 3 ші деңгей «SCORE» әдісі Ахмет Байтұрсыновтың қоғамдық-саяси қызметіне талдау жасайды
Өзара бағалау
ЕББҚ: оқушыға жеке жұмыс кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау жасайды |
Мәнді оқиды
Дескриптор Қазақ жазуы үшін сіңірген еңбегіне кем дегенде3 дәлел келтір.
Қоғамдық –саяси өмірге сіңірген еңбегіне кем дегенде 3 дәлел келтір
Ахметтің қазақ жазуы мен қоғамдық-саяси өмірге сіңірген еңбегіне өзіндік ой қорытынды жасайды
Дескриптор
Маңызды оқиғаны анықтаңыз кем дегенде 2 -ұлттық жазудың реформаторы деп атаған 2 себебі
қазақ балалары үшін жазған алғашқы оқулықтарының нәтижесіне 2 дәлел
Оның еңбектері қазіргі қазақ білім жүйесінде қалай қолданылатынына 2 дәлел
атқарған қызметі қазақ қоғамына қалай әсер еткеніне 2 дәлел келтір
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Өзара бағалау
Өзара Бағалау |
Ақпарат тық тақырып тық мәтіндер
Тақырыптық суреттер
Кесте
ҚБ парағы
|
||||||||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Топтық жұмыс. 4 деңгей “Ортадағы қаламсап”
Егер сен А.Байтұрсыновтың орнында болсаң , жастар арасында қазақ тілінің өркендеуіне 5 ұсыныс жаса.
1..........................................
Критерилері. -Қазіргі жағдайға сәйкес болуы және маңызды мәселелерлді шешуге бағытталуы қажет. -нақты болу керек. -Ұсыныстар шынайы және жүзеге асырылуға лайықты болуы тиіс.
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау
Дескриптор -Қазіргі жағдайға сәйкес болуы
-маңызды мәселелерлді шешуге бағытталуы қажет. -нақты болу керек. -Ұсыныстар шынайы -жүзеге асырылуға лайықты болуы тиіс.
|
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
«4 Қ» Құнды Қажет Қызық Қиын
Үйге тапсырма Ахмет Байтұрсынов – «ұлт ұстазы»
|
Тақырып бойынша Оқушылар өз ойларын ауызша білдіреді.
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ахмет Байтұрсынов – «ұлт ұстазы» Зерттеу сұрағы: Ахмет Байтұрсыновтың ғылыми мұрасы қандай?
Ахмет Байтұрсынов – «ұлт ұстазы» Зерттеу сұрағы: Ахмет Байтұрсыновтың ғылыми мұрасы қандай?
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қызылқұм» жббм |
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бердиева Айбану Сыдыковна |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ахмет Байтұрсынов – «ұлт ұстазы» Зерттеу сұрағы: Ахмет Байтұрсыновтың ғылыми мұрасы қандай? |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.2.2 Ахмет Байтұрсыновты қазақ тіл білімінің негізін салушы, қоғам қайраткері ретінде бағалау. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Ахмет Байтұрсыновты қазақ тіл білімінің негізін салушы ретінде талдау, Қоғам қайраткері ретінде бағалау. |
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Ахмет Байтұрсыновтың өмір жолын талдайды, Қоғамдық -саяси қызметін бағалайды |
|||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысы |
Жоғары дегей бағалау талдау |
|||||||||||||||||||||||
|
Концепт |
Себеп салдарлық, маңыздылық |
|||||||||||||||||||||||
|
Өмірлік маңызы бар проблемалар |
Қазақ тілінің күнделікті қолданыста аздығы. Жастар арасындағы шала қазақ тілінің таралуы |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу Жағымды ахуал қалыптастыру Топқа бөлу
Миға шақыру Топтық жұмыс «Ассоциация құра» Ахмет Байтұрсынұлы кім?
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатарын хабарлайды |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Таратпа суреттер Тақырып тық суреттер |
||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Мәтінмен танысады А.Байтұрсынов –отаршылдыққа қарсы ,еліміздің тәуелсіздігі үшінкүрескен ұлт қайраткері,ақын,қазақ әліппесі мен грамматикасының,терминологиясының және әдебиет теориясының негізін қалаушы ұлы ғалым,аудармашы, фольклорист,журналист публицист,сондай-ақ композитор. Жеке жұмыс. 2 деңгей 1-тапсырма: мәтін мазмұнын пайдалана отырып, А.Байтұрсыновтың қазақ жазуы мен қоғамдық-саяси өмірге сіңірген еңбегіне 3 дәлел келтіріңіздер. Өзіндік ой-қорытынды жасаңыздар.
Жұптық жұмыс 3 ші деңгей «SCORE» әдісі Ахмет Байтұрсыновтың қоғамдық-саяси қызметіне талдау жасайды
Өзара бағалау
ЕББҚ: оқушыға жеке жұмыс кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау жасайды |
Мәнді оқиды
Дескриптор Қазақ жазуы үшін сіңірген еңбегіне кем дегенде3 дәлел келтір.
Қоғамдық –саяси өмірге сіңірген еңбегіне кем дегенде 3 дәлел келтір
Ахметтің қазақ жазуы мен қоғамдық-саяси өмірге сіңірген еңбегіне өзіндік ой қорытынды жасайды
Дескриптор
Маңызды оқиғаны анықтаңыз кем дегенде 2 -ұлттық жазудың реформаторы деп атаған 2 себебі
қазақ балалары үшін жазған алғашқы оқулықтарының нәтижесіне 2 дәлел
Оның еңбектері қазіргі қазақ білім жүйесінде қалай қолданылатынына 2 дәлел
атқарған қызметі қазақ қоғамына қалай әсер еткеніне 2 дәлел келтір
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Өзара бағалау
Өзара Бағалау |
Ақпарат тық тақырып тық мәтіндер
Тақырыптық суреттер
Кесте
ҚБ парағы
|
||||||||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Топтық жұмыс. 4 деңгей “Ортадағы қаламсап”
Егер сен А.Байтұрсыновтың орнында болсаң , жастар арасында қазақ тілінің өркендеуіне 5 ұсыныс жаса.
1..........................................
Критерилері. -Қазіргі жағдайға сәйкес болуы және маңызды мәселелерлді шешуге бағытталуы қажет. -нақты болу керек. -Ұсыныстар шынайы және жүзеге асырылуға лайықты болуы тиіс.
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау
Дескриптор -Қазіргі жағдайға сәйкес болуы
-маңызды мәселелерлді шешуге бағытталуы қажет. -нақты болу керек. -Ұсыныстар шынайы -жүзеге асырылуға лайықты болуы тиіс.
|
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
«4 Қ» Құнды Қажет Қызық Қиын
Үйге тапсырма Ахмет Байтұрсынов – «ұлт ұстазы»
|
Тақырып бойынша Оқушылар өз ойларын ауызша білдіреді.
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














