|
Бөлім: |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні:11.01.2024 |
|
|
Сыныбы:5 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ахмет Байтұрсынұлы «Адамдық диқаншысы» өлеңі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5. 1. 4. 1 көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ)Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу «Сиқырлы қалам» әдісі бойынша топқа бөлу 1-топ Адамгершілік 2-топ Ізгілік 3-топ Мейірім Үй тапсырмасын пысықтау |
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.
|
Слайд Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Жаңа сабаққа кіріспе Айтылым |
(Ұ) «Ойтүрткі» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. 1) Ахмет Байтұрсынұлы кім? 2) А.Байтұрсынұлының қандай еңбектері бар? 3) А.Байтұрсынұлының шығармаларының негізгі тақырыбы қандай? |
Сұрақтарға жауап береді. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі.
|
Дескриптор:
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
1-тапсырма. Оқулықпен жұмыс Шығармадан автордың «МЕН» бейнесін көрсететін тармақтарды табыңыз. |
Шығармадан автордың «мен» бейнесін ашатын тармақтарды тауып жазады. |
Дескриптор: -шығармадағы автордың «мен» бейнесін ашатын өлең тармақтарын табады; (2 балл) |
Оқулық, жұмыс дәптері |
|
26 мин. |
2-тапсырма 1-топ «Адамдық диқаншысы» кім? Топтастыру 2-топ Өлең мазмұны бойынша автор бейнесін сын есімдер арқылы ашыңыз 3-топ Өлеңнен кейіпкерлер бейнесін айқындайтын өлең тармақтарын анықтаңыз. Негізгі сөздерге өз сөзіңізбен анықтама беріңіз. Анықталған қасиеттердің қазіргі өмірде көрініс табуына қатысты көзқарас білдіріңіз. |
1-топ Топтастыру жазады. 2-топ өлең мазмұны бойынша автор бейнесін сын есім бюойынша ашады. 3-топ өлеңнен кейіпкерлер бейнесін анықтайтын өлең тармақтарын анықтайды. Өз сөзімен анықтама береді. Қазіргі өмірдегі көрінісіне баға береді. |
Дескриптор: -Адамдықтың диқаншысын топтастырып жазады (3 балл) - өлең мазмұны бойынша автор бейнесін сын есім бюойынша ашады. (3 балл) -өлеңнен кейіпкерлер бейнесін анықтайтын өлең тармақтарын анықтайды. Өз сөзімен анықтама береді. Қазіргі өмірдегі көрінісіне баға береді. (3балл) |
5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері. А3 қағаз, түрлі түсті маркер Слайд |
|
Жазылым. Жұптық жұмыс |
№3-тапсырма. Өлеңнен ауыспалы мағынадағы сөздер кездесетін тармақтарды табыңыз. Суреттеу құралының мағынасын түсіндіріңіз. |
Өлеңнен ауыспалы мағынадағы сөздер кездесетін тармақтарды тауып жазады. |
Дескриптор: -шығармадағы ауыспалы мағынада қолданылған сөз кездесетін 3 тармақты анықтайды; (1 балл) -әр тармақтың құрамындағы ауыспалы мағынадағы сөздің мағынасын өз сөзімен түсіндіреді. (1 балл) |
5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы
Рефлексия 5 мин.
|
Үйге тапсырма «Мен адамдық диқаншысымын» эссе
«Сиқырлы қалам» әдісі |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын жазып сабақты қорытындылайды |
Берілген тапсырмалардың дескрипторы негізінде 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашыө сабақ Ахмет Байтұрсынұлы «Адамдық диқаншысы» өлеңі. 5-сынып
|
Бөлім: |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні:11.01.2024 |
|
|
Сыныбы:5 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ахмет Байтұрсынұлы «Адамдық диқаншысы» өлеңі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5. 1. 4. 1 көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ)Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу «Сиқырлы қалам» әдісі бойынша топқа бөлу 1-топ Адамгершілік 2-топ Ізгілік 3-топ Мейірім Үй тапсырмасын пысықтау |
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.
|
Слайд Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Жаңа сабаққа кіріспе Айтылым |
(Ұ) «Ойтүрткі» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. 1) Ахмет Байтұрсынұлы кім? 2) А.Байтұрсынұлының қандай еңбектері бар? 3) А.Байтұрсынұлының шығармаларының негізгі тақырыбы қандай? |
Сұрақтарға жауап береді. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі.
|
Дескриптор:
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
1-тапсырма. Оқулықпен жұмыс Шығармадан автордың «МЕН» бейнесін көрсететін тармақтарды табыңыз. |
Шығармадан автордың «мен» бейнесін ашатын тармақтарды тауып жазады. |
Дескриптор: -шығармадағы автордың «мен» бейнесін ашатын өлең тармақтарын табады; (2 балл) |
Оқулық, жұмыс дәптері |
|
26 мин. |
2-тапсырма 1-топ «Адамдық диқаншысы» кім? Топтастыру 2-топ Өлең мазмұны бойынша автор бейнесін сын есімдер арқылы ашыңыз 3-топ Өлеңнен кейіпкерлер бейнесін айқындайтын өлең тармақтарын анықтаңыз. Негізгі сөздерге өз сөзіңізбен анықтама беріңіз. Анықталған қасиеттердің қазіргі өмірде көрініс табуына қатысты көзқарас білдіріңіз. |
1-топ Топтастыру жазады. 2-топ өлең мазмұны бойынша автор бейнесін сын есім бюойынша ашады. 3-топ өлеңнен кейіпкерлер бейнесін анықтайтын өлең тармақтарын анықтайды. Өз сөзімен анықтама береді. Қазіргі өмірдегі көрінісіне баға береді. |
Дескриптор: -Адамдықтың диқаншысын топтастырып жазады (3 балл) - өлең мазмұны бойынша автор бейнесін сын есім бюойынша ашады. (3 балл) -өлеңнен кейіпкерлер бейнесін анықтайтын өлең тармақтарын анықтайды. Өз сөзімен анықтама береді. Қазіргі өмірдегі көрінісіне баға береді. (3балл) |
5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері. А3 қағаз, түрлі түсті маркер Слайд |
|
Жазылым. Жұптық жұмыс |
№3-тапсырма. Өлеңнен ауыспалы мағынадағы сөздер кездесетін тармақтарды табыңыз. Суреттеу құралының мағынасын түсіндіріңіз. |
Өлеңнен ауыспалы мағынадағы сөздер кездесетін тармақтарды тауып жазады. |
Дескриптор: -шығармадағы ауыспалы мағынада қолданылған сөз кездесетін 3 тармақты анықтайды; (1 балл) -әр тармақтың құрамындағы ауыспалы мағынадағы сөздің мағынасын өз сөзімен түсіндіреді. (1 балл) |
5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы
Рефлексия 5 мин.
|
Үйге тапсырма «Мен адамдық диқаншысымын» эссе
«Сиқырлы қалам» әдісі |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын жазып сабақты қорытындылайды |
Берілген тапсырмалардың дескрипторы негізінде 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
шағым қалдыра аласыз


