|
Бөлім |
«Салт –дәстүр және ауыз әдебиеті» |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ай-Жердің табиғи серігі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.1.2 Жердің табиғи серігін анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жердің табиғи серігін анықтау |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Қосымша ақпарат көздерінен Күн туралы қызықты мәлімет іздеп тап. «Серпілген сауал» Жерді Күн айнала ма әлде Жер Күнді айнала ма? Қалай ойлайсыңдар ғалымдар Күнді ненің көмегімен бақылайды? Тәулік деп нені айтады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Ай туралы білесің 1- тапсырма Жұптық жұмыс «Тәжірибе алаңы» әдісі Тәжірибе жаса. Ай бетіндегі дақтар қалай пайда болды? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Ай бетіндегі дақтар қалай пайда болады? |
Қосымша ақпарат көздерінен Күн туралы қызықты мәлімет іздеп табады
Допты қағып алып, сұраққа жауап береді
1. қажетті заттармен тәжірибе жасайды 2.Айдың бетінде пайда болғандарды атайды 3.қорытынды шығарадыы |
Дескриптор: - Күн туралы қызықты мәлімет іздеп табады (1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: - қажетті заттармен тәжірибе жасайды(1б) -Айдың бетінде пайда болғандарды атайды(1б) -қорытынды шығарадыы(1б) |
Доп Қолсағат Қажетті заттар: Жайпақ пластмасса тәрелке, ұн ,құм, Асбұр шақ дәндері |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Сұрақтарға жауап жаз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Ай күнді айнала ма? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.үшінші сұраққа жауап береді 4.төртінші сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -үшінші сұраққа жауап береді(1б) -төртінші сұраққа жауап береді(1б) |
Таратпа қаламсап |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Суреттерге қара, нысанды ата. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Айда күндіз өте суық, түнде қатты ыстық па? |
1. суреттегі нысанның атауын жазады 2. ерекшелігін суреттейді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -суреттегі нысанның атауын жазады(1б) -ерекшелігін суреттейді (1б) |
Таратпа Қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Жердің табиғи серігін аатаа. Ай Күнді айналама ? Айда күндіз өте суық, түнде қатты ыстық па? «Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма Қосымша ақпарат көздерінен Ай туралы қызықты мәлімет іздеп тап.
|
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
Ай жұлдыз ба әлде ғаламшар ма? |
|
|
Не себепті Айды Жердің серігі деп атайды? |
|
|
Айда тіршілік бар ма? |
|
|
Неліктен? |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ай-Жердің табиғи серігі ҚМЖ 2 сын жарат
Ай-Жердің табиғи серігі ҚМЖ 2 сын жарат
|
Бөлім |
«Салт –дәстүр және ауыз әдебиеті» |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ай-Жердің табиғи серігі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.1.2 Жердің табиғи серігін анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жердің табиғи серігін анықтау |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Қосымша ақпарат көздерінен Күн туралы қызықты мәлімет іздеп тап. «Серпілген сауал» Жерді Күн айнала ма әлде Жер Күнді айнала ма? Қалай ойлайсыңдар ғалымдар Күнді ненің көмегімен бақылайды? Тәулік деп нені айтады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Ай туралы білесің 1- тапсырма Жұптық жұмыс «Тәжірибе алаңы» әдісі Тәжірибе жаса. Ай бетіндегі дақтар қалай пайда болды? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Ай бетіндегі дақтар қалай пайда болады? |
Қосымша ақпарат көздерінен Күн туралы қызықты мәлімет іздеп табады
Допты қағып алып, сұраққа жауап береді
1. қажетті заттармен тәжірибе жасайды 2.Айдың бетінде пайда болғандарды атайды 3.қорытынды шығарадыы |
Дескриптор: - Күн туралы қызықты мәлімет іздеп табады (1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: - қажетті заттармен тәжірибе жасайды(1б) -Айдың бетінде пайда болғандарды атайды(1б) -қорытынды шығарадыы(1б) |
Доп Қолсағат Қажетті заттар: Жайпақ пластмасса тәрелке, ұн ,құм, Асбұр шақ дәндері |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Сұрақтарға жауап жаз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Ай күнді айнала ма? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.үшінші сұраққа жауап береді 4.төртінші сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -үшінші сұраққа жауап береді(1б) -төртінші сұраққа жауап береді(1б) |
Таратпа қаламсап |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Суреттерге қара, нысанды ата. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Айда күндіз өте суық, түнде қатты ыстық па? |
1. суреттегі нысанның атауын жазады 2. ерекшелігін суреттейді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -суреттегі нысанның атауын жазады(1б) -ерекшелігін суреттейді (1б) |
Таратпа Қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Жердің табиғи серігін аатаа. Ай Күнді айналама ? Айда күндіз өте суық, түнде қатты ыстық па? «Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма Қосымша ақпарат көздерінен Ай туралы қызықты мәлімет іздеп тап.
|
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
Ай жұлдыз ба әлде ғаламшар ма? |
|
|
Не себепті Айды Жердің серігі деп атайды? |
|
|
Айда тіршілік бар ма? |
|
|
Неліктен? |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














