|
Бөлімі |
Музыка |
||||||
|
Мектептің атауы |
Бұлақты ауылындағы бастауыш мектебі |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Сланбек Ельнара |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Айдынды шалқар -Аралым |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
3.1.1.1-тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтау және салыстыру. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар:музыкалық шығармаларды талдайды. Кейбір оқушылар: негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды және ажыратады Көптеген оқушылар: бір бірін бағалайды |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 20 мин
Сабақтың ортасы 15 мин
5 мин
|
Амандасу. Ұйымдастыру кезеңі. 1-тапсырма. Қәзір туған жерімізде су мәселесі жылдан –жылға қиындап келе жатыр. Су табиғаттың керемет байлығы. Ол жанды табиғатқа, адамның өміріне, оның барлық тіршілігіне ауадай қажет.
Бағалау.Дескриптор Оқушылар бейнетаспадағы су мәселесіне қатысты материалдарды көріп, пікірімен бөліседі.Сұрақтарға жауап береді. 2-тапсырма. Талдау және талдау «Арал» тағдыры шығармасынан үзінді тыңдау.Шығарма атауына көңіл бөл. Композитор қандай мәселені көтеріп отыр. -Музыканың орындалу нақышы қандай?Қандай көңіл күйді білдіреді? -Күйді тыңдау барысында көз алдыңа қандай кһріністер елестейді? -Күйді бағдарламалық музыкаға жатқызуға болама? Түсінігіңді айтып бер. 3-тапсырма. Ән тыңдау және талдау, орындау. «Аралдан ұшқан аққулар» әнін орындау. «Аралым» әніне жазылған бейнетаспаны көріп, әннің орындауына көңіл бөледі. Әнді мәнерлеп орындайды.
4-тапсырма.Өз жүмысын таныстыру және бағалау. Музыка шығару. Ұрмалы, музыкалық шулы аспаптар мен дауысты қолдана отырып, судың түрлі күйін бейнелейтін әуен құрастыр Рефлексия: Мен не білдім? Бүгін мен не үйрендім? Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Оқушылар бейнематериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтарға жауап береді Оқулықта көрсетілген «Аралдан ұшқан аққулар» әнін біргелікте орындайды. Музыка шығару. Ұрмалы музыкалық шулы дауыстарды қолдана отырып өз ойларын ортаға салып, сабақты қортындылайды |
Оқушылар бір бірін бағалайды Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Бір бірін «Басбармақ» әдісімен бағалады.
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com Бейнежазба сілтемесі Смайлик Бейнежазба,оқулық Сұрақтарға жауап береді Ән орындау, аудиожазбалар,бейнежазбалар Кері байланыс ағашы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Айдынды шалқар -Аралым
Айдынды шалқар -Аралым
|
Бөлімі |
Музыка |
||||||
|
Мектептің атауы |
Бұлақты ауылындағы бастауыш мектебі |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Сланбек Ельнара |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Айдынды шалқар -Аралым |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
3.1.1.1-тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтау және салыстыру. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар:музыкалық шығармаларды талдайды. Кейбір оқушылар: негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды және ажыратады Көптеген оқушылар: бір бірін бағалайды |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 20 мин
Сабақтың ортасы 15 мин
5 мин
|
Амандасу. Ұйымдастыру кезеңі. 1-тапсырма. Қәзір туған жерімізде су мәселесі жылдан –жылға қиындап келе жатыр. Су табиғаттың керемет байлығы. Ол жанды табиғатқа, адамның өміріне, оның барлық тіршілігіне ауадай қажет.
Бағалау.Дескриптор Оқушылар бейнетаспадағы су мәселесіне қатысты материалдарды көріп, пікірімен бөліседі.Сұрақтарға жауап береді. 2-тапсырма. Талдау және талдау «Арал» тағдыры шығармасынан үзінді тыңдау.Шығарма атауына көңіл бөл. Композитор қандай мәселені көтеріп отыр. -Музыканың орындалу нақышы қандай?Қандай көңіл күйді білдіреді? -Күйді тыңдау барысында көз алдыңа қандай кһріністер елестейді? -Күйді бағдарламалық музыкаға жатқызуға болама? Түсінігіңді айтып бер. 3-тапсырма. Ән тыңдау және талдау, орындау. «Аралдан ұшқан аққулар» әнін орындау. «Аралым» әніне жазылған бейнетаспаны көріп, әннің орындауына көңіл бөледі. Әнді мәнерлеп орындайды.
4-тапсырма.Өз жүмысын таныстыру және бағалау. Музыка шығару. Ұрмалы, музыкалық шулы аспаптар мен дауысты қолдана отырып, судың түрлі күйін бейнелейтін әуен құрастыр Рефлексия: Мен не білдім? Бүгін мен не үйрендім? Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Оқушылар бейнематериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтарға жауап береді Оқулықта көрсетілген «Аралдан ұшқан аққулар» әнін біргелікте орындайды. Музыка шығару. Ұрмалы музыкалық шулы дауыстарды қолдана отырып өз ойларын ортаға салып, сабақты қортындылайды |
Оқушылар бір бірін бағалайды Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Бір бірін «Басбармақ» әдісімен бағалады.
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com Бейнежазба сілтемесі Смайлик Бейнежазба,оқулық Сұрақтарға жауап береді Ән орындау, аудиожазбалар,бейнежазбалар Кері байланыс ағашы |
|||
шағым қалдыра аласыз


















