Тақырып бойынша 11 материал табылды

Айналайын, абайла

Материал туралы қысқаша түсінік
Жолда жүруережесі
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тәрбие сағаты. Айналайын, абайла.

Мақсаты. 1.Жол белгілерін оқып – үйрену, ажырату, жол ережелерін сақтауға үйрену.

2.Ой – өрісін, жан – жақты білімін дамыту, танымдық қабілеттерін арттыру.

3.Құқықтық тәрбие беру.

Көрнекілігі: жол белгілері (ескерту, тыйым салу, ақпараттық көрсеткіштік белгілер, алдын ала жазылатын белгілер), бағдаршамның макеті, сигналдық белгілер, түрлі түсті қағаздар, мазмұнды суреттер.

Әдістері: топтық жұмыс, дидактикалық ойындар.

Сабақтың барысы.

І Ұйымдастыру. Сабақтың тақырыбымен таныстыру, оқушыларды топтарға бөлу.

ІІ Қызығушылығын ояту.

Жұмбақ шешу.

Үш көзді батыр тұрады,

Көшеде оның тұрағы. (бағдаршам)

ІІІ Мағынаны тану.

1.Жол белгілері туралы суреттерді көрсету арқылы түсіндіру жұмысы жүргізіледі.

2.Топтық жұмыс.

Жол ережесіне байланысты мазмұнды суреттер таратылады. Әр топ суретке әңгіме құрастырады. Әр топтан бір оқушы сөйлейді.

1- топ. «Артығын тап» Әр түсті дөңгелек қағаздардан бағдаршамға қажетсіз түсті таңдайды.

2-топ. «Ойлан да, жалғастыр»

Айдостың добы жолға домалап кетті...

3-топ. Жандос жолдан өткенде ешқайда қарама жүре берді, бірақ жолдан аман – сау өтті.

Нені ұмытты? Не болуы мүмкін еді?

Дидактикалық ойын. «Кім жылдам?»

Тоқта! Дайындал! Жол ашық! Нұсқаулары беріледі. Әр оқушы қолындағы дөңгелектерді нұсқауларға сәйкес және тез көрсетулері керек.

ІV Ой толғаныс.

Не білдік? Не үйрендік? «Бұл қандай белгі?»

Жол белгілерінің суреттерін көрсету арқылы қандай белгі екенін оқушыларға айттыру.

V Қорыту.

Көшеде бағдаршам болмаса,

Кісі жоқ жөн сілтер өзіңе.

Кідірме, абыржып онда аса,

Сенгейсің өзіңнің көзіңе.

Көшеде ортаға жеткенше.

Әуелі көзің сал сол жаққа,

Ортадан өткен соң,

Мойның бұр сол жақтан оң жаққа.

Қызыл жарық жанғанда,

Қалт тоқтай қал табанда!

Сары шамы жағылса,

Дайындал жүруге барынша!

Жасыл жарық – жол ашық!

Зымырай бер бел асып.



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
21.12.2017
774
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12