(5мин)
Басы
|
Ұйымдастыру кезеңі
1.Оқушылармен
сәлемдесу.
2.Оқушыларды
түгелдеу.
«Көңіл-күйіңді
көрсет» әдісі арқылы психологиялық
жағымды ахуал туғызамын.

|
Оқушылар тақтадағы суреттерге
қарай отырып, көңіл-күйлерін табиғат көріністері арқылы көрсетіп,
олар қандай дыбыстар беретінін талқылау арқылы назарларын сабаққа
аударады.
|
|
1слайд

2слайд

|
Ортасы
(10мин)
(3мин)
(8мин)
(8мин)
|
Жаңа сабақты түсіндіру
«Пікірлесу» әдісі арқылы слайдтағы материалдарды
талқылап, түсінеді.

ҚБ тапсырмасы
1тапсырма
Проигрыватель Windows Media программасын іске
қосыңыз.
-
Файл
– Ашу(Открыть) командасын орында.
Табиғи және жасанды дыбыс папкасын ашып, дыбыстарды
анықтаңыз.
-
Табиғи дыбыстарды тыңдағаннан кейін қандай әсер
алдың?
-
Проигрыватель Windows Media
программасы батырмаларының қызметін өзің тексер.
(4-сурет)
Дескриптор:
-Проигрыватель программасын
ашу қадамдарын орындайды
-Дыбыстарды
ашады
2тапсырма. Функционалдық
сауаттылықты дамытуға арналған тапсырма.

Дескриптор:
-Дыбыстың
зиянды жағын анықтайды
- Дыбыстың
пайдалы жағын анықтайды
-Суреттегі
дыбыстардың адам денсаулығына зиянын анықтайды.
ЕББҚ
ететін оқушыға арналған тапсырма
Проигрыватель Windows Media программасын іске
қосыңыз.
-
Файл
– Ашу(Открыть) командасын орында.
Табиғи және жасанды дыбыс папкасын ашып, бастапқы 5 дыбысты тыңдап,
анықтаңыз
-
Табиғи дыбыстарды тыңдағаннан
кейін қандай әсер алдың?
-
Проигрыватель Windows Media
программасы батырмаларының қызметін өзің тексер.
(4-сурет)
Дескриптор:
-Проигрыватель программасын
ашу қадамдарын орындайды
-Дыбыстарды
ашады
|
Жаңа сабақты сөйлеу дағдыларын дамыту мақсатында
слайдтағы материалдарға өз пікірлерін білдіріп, тақырыпты
түсінеді.
Оқушылар компьютерге отырып, практикалық тапсырма
орындайды.
Берілген папкадан барлық дыбыстарды ашып, олардың
ненің дыбысы екенін анықтайды.
Оқушылардың креативті ойлауын дамыту мақсатында
пайдалы және зиянды дыбыстарға мысал келтіріп, қиялын
дамытады.
ЕББҚ ететін
оқушы берілген тапсырманы компьютерде қажетті
программаны ашып, бастапқы 5дыбысты тыңдап, оларды
анықтайды.
|
Дескриптор негізінде
бағаланады
Дескриптор негізінде
бағаланады
Дескриптор негізінде
бағаланады
|
3слайд

4-5-6слайд


7слайд

8слайд

9-слайд

|
Соңы
(4мин)
(1мин)
(2мин)
|
Сөйлеу қабілетін дамыту
мақсатында «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сабақты
бекітемін.
-
Дыбыс ойнатқыш программасын қалай іске
қосамыз.
-
Ойнату батырмасының белгішесін
көрсетіңіз.
-
Дыбысты күшейту немесе бәсеңдету батырмасын
сипаттаңыз
-
Алға-артқа батырмасының белгішесін
ажыратыңыз.
Үй тапсырмасы
Берілген ребусты шешіп келу

|
Оқушылар берілген сұрақтарға
жауап береді.
Үйге берілген тапсырманы дәптерлеріне жазып
алады.
Оқушылар
сабақ басында тақырыпты
қаншалықты түсінгендерін Ойнатқыш батырмалары арқылы
көрсетеді.
|
Стикерлер негізінде бағаланады.
|
10слайд

11слайд

12слайд

|