|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.2В Алгебралық өрнектер. |
Мектеп: «Ә.Молдағұлова атындағы №34 ЖББМ»КММ |
||||||||||||||||||||||
|
Мерзімі: 04.12.2024ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Ізмұхан Аружан |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Айнымалы. Айнымалысы бар өрнек |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.1.1 алгебралық өрнек ұғымын меңгеру; 6.2.1.2 айнымалылардың берілген рационал мәндері үшін алгебралық өрнектердің мәндерін есептеу. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылар: • айнымалылардың берілген рационал мәндерінде алгебралық өрнектердің мәнін есептеп үйренеді. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға лау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Басы 5 минут |
Мақсат: сабақтың басын ұйымдастыру. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Топқа бөлу «Шарлар арқылы топқа бөлу» І топ «Қызыл» ІІ топ «Сары» ІІІ топ «Көк»
Үй тапсырмасын тексеру: №336 «Жұбыңды тексер» әдісі арқылы үй жұмысы тексеріледі. |
Оқушылар шаңырақтың уықтарында жазылған сандар арқылы топқа бөлінеді. Оқушылар жұп жұбымен дәптерлерін алмасып серігінің үй тапсырмасын тексереді.
|
Дұрыс шығарған оқушыларға 2 балл Асықтар арқы лы баға лау |
Презентация |
|||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут Жеке тапсырма Оқулық пен жұмыс 5 минут Жұптық тапсырма 5 мин Сергіту сәті 3 минут Топтық тапсырма Кахут әдісі 8 минут Оқулықпен жұмыс: 6 минут |
Жаңа сабақ: АЙНЫМАЛЫСЫ БАР ӨРНЕКТЕР
Айнымалысы бар өрнектердің жазылуында әріптер, сандар, арифметикалық амалдар таңбалары және жақшалар болуы мүмкін. Айнымалысы бар өрнектерді жазуда, әріпті өрнектердің жазылу шарттары сақталады. Мысалы,
3) 8 және (х+6) көбейтіндісінің 8(х+6) түрінде жазылуы.
Жеке жұмыс Оқулық пен жұмыс №628 Сәйкестендіру тест:
Сергіту сәті: «Көңілді үзіліс» Сандарды ретімен қою
Топтық тапсырма:
Оқулықпен жұмыс: №629 |
Оқушылар жеке тапсырма ретінде оқулықтан есептер шығарады |
Дұрыс шығарған оқушылар ға 2 балл Асықтар арқы лы баға лау
Дұрыс шығарған оқушылар ға 2 балл
Асықтар арқы лы баға лау
Дұрыс шығарған оқушылар ға 2 балл Асық тар арқы лы баға лау
|
Оқу лық, тарат -па мате –риалдары Презен тация
Оқу лық, тарат -па мате –риалдары Презен тация
Презен тация |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: 3 минут |
Үйге тапсырма: №630
|
Рефлексия: «Ұстазға хат»
|
|
|
|||||||||||||||||||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Айнымалы. Айнымалысы бар өрнек.
Айнымалы. Айнымалысы бар өрнек.
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.2В Алгебралық өрнектер. |
Мектеп: «Ә.Молдағұлова атындағы №34 ЖББМ»КММ |
||||||||||||||||||||||
|
Мерзімі: 04.12.2024ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Ізмұхан Аружан |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Айнымалы. Айнымалысы бар өрнек |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.1.1 алгебралық өрнек ұғымын меңгеру; 6.2.1.2 айнымалылардың берілген рационал мәндері үшін алгебралық өрнектердің мәндерін есептеу. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылар: • айнымалылардың берілген рационал мәндерінде алгебралық өрнектердің мәнін есептеп үйренеді. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға лау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Басы 5 минут |
Мақсат: сабақтың басын ұйымдастыру. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Топқа бөлу «Шарлар арқылы топқа бөлу» І топ «Қызыл» ІІ топ «Сары» ІІІ топ «Көк»
Үй тапсырмасын тексеру: №336 «Жұбыңды тексер» әдісі арқылы үй жұмысы тексеріледі. |
Оқушылар шаңырақтың уықтарында жазылған сандар арқылы топқа бөлінеді. Оқушылар жұп жұбымен дәптерлерін алмасып серігінің үй тапсырмасын тексереді.
|
Дұрыс шығарған оқушыларға 2 балл Асықтар арқы лы баға лау |
Презентация |
|||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут Жеке тапсырма Оқулық пен жұмыс 5 минут Жұптық тапсырма 5 мин Сергіту сәті 3 минут Топтық тапсырма Кахут әдісі 8 минут Оқулықпен жұмыс: 6 минут |
Жаңа сабақ: АЙНЫМАЛЫСЫ БАР ӨРНЕКТЕР
Айнымалысы бар өрнектердің жазылуында әріптер, сандар, арифметикалық амалдар таңбалары және жақшалар болуы мүмкін. Айнымалысы бар өрнектерді жазуда, әріпті өрнектердің жазылу шарттары сақталады. Мысалы,
3) 8 және (х+6) көбейтіндісінің 8(х+6) түрінде жазылуы.
Жеке жұмыс Оқулық пен жұмыс №628 Сәйкестендіру тест:
Сергіту сәті: «Көңілді үзіліс» Сандарды ретімен қою
Топтық тапсырма:
Оқулықпен жұмыс: №629 |
Оқушылар жеке тапсырма ретінде оқулықтан есептер шығарады |
Дұрыс шығарған оқушылар ға 2 балл Асықтар арқы лы баға лау
Дұрыс шығарған оқушылар ға 2 балл
Асықтар арқы лы баға лау
Дұрыс шығарған оқушылар ға 2 балл Асық тар арқы лы баға лау
|
Оқу лық, тарат -па мате –риалдары Презен тация
Оқу лық, тарат -па мате –риалдары Презен тация
Презен тация |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: 3 минут |
Үйге тапсырма: №630
|
Рефлексия: «Ұстазға хат»
|
|
|
|||||||||||||||||||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз
















