Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Айнымалылар.
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 4 а |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Айнымалылар. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.2.1 айнымалыларды қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Айнымалы ұғымына анықтама береді |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Scratch программаны іске қосады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
үш тілде айтатыңдай скрипт құрады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Кіріспе (5 минут) |
- Оқушылармен амандасу және тексеру. |
- Мұғалімді тыңдайды, сабақ мақсатын түсінеді. |
- Вербальды түрде мақтау. |
- Презентация (PowerPoint). АКТ оқулығы |
|
|
- Сабақтың мақсаттарын және күтілетін нәтижелерді таныстыру. |
|
|
|
|
Негізгі бөлім (30 минут): |
||||
|
Түсіндіру (10 минут) |
- Айнымалылар туралы түсіндіру. |
- Тыңдайды, ескертулер жазады. |
- Мұғалімнің тексеруі арқылы. |
- Презентация, интерактивті тақта. |
|
Scratch тапсырмасы (20 минут) |
- Scratch-та айнымалылардың қалай пайдаланылатынын түсіндіру. |
- Оқушылар Scratch-та айнымалыны қолданып тапсырманы орындайды. |
- Қолдау көрсету, топтық жұмысты бағалау. |
- Компьютерлер, Scratch программалау ортасы. |
|
|
- Scratch-та "Айнымалыны пайдаланып спрайтты қозғалту" тапсырмасын түсіндіру. |
- Тапсырманы орындайды (кодты жазады және тексереді). |
- Топтардың презентацияларын тыңдау арқылы бағалау. |
- Нұсқаулықтар, тапсырмалар парағы. |
|
Қорытынды (5 минут) |
- Оқушылардың жұмыстарының нәтижесін талдау. |
- Мұғалімді тыңдайды, сұрақтар қояды. |
- Тиімді кері байланыс беру. |
- Ауызша немесе жазбаша кері байланыс құралдары. |
|
|
- Қорытындылау және келесі сабаққа тапсырма беру. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Айнымалылар. 4 сынып. АКТ пәні ҚМЖ
Айнымалылар. 4 сынып. АКТ пәні ҚМЖ
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Айнымалылар.
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 4 а |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Айнымалылар. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.2.1 айнымалыларды қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Айнымалы ұғымына анықтама береді |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Scratch программаны іске қосады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
үш тілде айтатыңдай скрипт құрады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Кіріспе (5 минут) |
- Оқушылармен амандасу және тексеру. |
- Мұғалімді тыңдайды, сабақ мақсатын түсінеді. |
- Вербальды түрде мақтау. |
- Презентация (PowerPoint). АКТ оқулығы |
|
|
- Сабақтың мақсаттарын және күтілетін нәтижелерді таныстыру. |
|
|
|
|
Негізгі бөлім (30 минут): |
||||
|
Түсіндіру (10 минут) |
- Айнымалылар туралы түсіндіру. |
- Тыңдайды, ескертулер жазады. |
- Мұғалімнің тексеруі арқылы. |
- Презентация, интерактивті тақта. |
|
Scratch тапсырмасы (20 минут) |
- Scratch-та айнымалылардың қалай пайдаланылатынын түсіндіру. |
- Оқушылар Scratch-та айнымалыны қолданып тапсырманы орындайды. |
- Қолдау көрсету, топтық жұмысты бағалау. |
- Компьютерлер, Scratch программалау ортасы. |
|
|
- Scratch-та "Айнымалыны пайдаланып спрайтты қозғалту" тапсырмасын түсіндіру. |
- Тапсырманы орындайды (кодты жазады және тексереді). |
- Топтардың презентацияларын тыңдау арқылы бағалау. |
- Нұсқаулықтар, тапсырмалар парағы. |
|
Қорытынды (5 минут) |
- Оқушылардың жұмыстарының нәтижесін талдау. |
- Мұғалімді тыңдайды, сұрақтар қояды. |
- Тиімді кері байланыс беру. |
- Ауызша немесе жазбаша кері байланыс құралдары. |
|
|
- Қорытындылау және келесі сабаққа тапсырма беру. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













