|
Мекеме атауы: |
|
|
Пәні: |
|
|
Бөлім: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әке – балаға сыншы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.2.1.1 – мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау; 5.4.4.4 – сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есімнің орнына қолдана білу. |
|
Сабақтың мақсаты: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. "Көңіл – күй шкаласы" әдісі арқылы өз ойларыңызды білдіріңіздер. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. Сенімді қарым-қатынас орнату және ұжымда жағымды ахуалды сақтай білуді үйрету Топқа бөлу: Оқушыларды тақырыпқа байланысты етіп 3 топқа бөліп аламын.
Үй тапсырмасын сұрау: « WordWall » платформасы арқылы сұраймын.
|
Оқушылар " Көңіл – күй шкаласы " әдісі арқылы өз ойларын білдіреді. Оқушылар ДК экранынан шыққан әрбір сұраққа белсене, дұрыс жауап береді. |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет шешім! Ойлы шешім! Дескриптор: Жалпы – 1 балл. - тест сұрақтарына жауап береді. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, Үлестірмелі қағаздар, ДК экраны
https://wordwall.net/ru/embed/39a477cfa990406e8e567432674bb9e5?themeId=1&templateId=3&fontStackId=0 |
|
«Сұрақ-жауап » әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында менің қолымдағы сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты болжайды.
|
Оқушылар қойылған сұрақтарға белсене жауап береді. Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын болжайды. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
5 – сынып ДК экраны |
|
|
Сабақтың ортасы 20 мин. |
Мұғалім оқушыларға жаңа сабақпен және сабақтың мақсатымен таныстырады. Сабақты пысықтап алу мақсатында оқушыларға жасанды интелект көмегімен тақырыпқа байланысты бейнебаян көрсетемін. 1-тапсырма. Топтық жұмыс. «Екі баған – бір ой» әдісі. Мәтінді оқып, оқиғаның негізгі ойын және оны толықтыратын қосымша мәліметтерді анықтаңдар. Төмендегі кестені толтырыңыздар.
Тек өзі үшін ғана емес, жалпы ұжым үшін де жауапты болуға дайын болуды негізге алу. Саралау тәсілі: топтық жұмыс кезінде әлді оқушылар, әлсіз оқушыларға қолдау көрсетеді. Және әрбір тапсырмаға талдау жасайды. |
Оқушылар мұқият тыңдайды. Топтар, мәтінді оқып, оқиғаның негізгі ойын және оны толықтыратын қосымша мәліметтерді анықтайды. Кестені толтырады. |
Дескриптор: Жалпы – 4 балл. - мәтінді оқиды; - оқиғаның негізгі ойын және оны толықтыратын қосымша мәліметтерді анықтайды; - кестені толтырады - берілген тапсырманы топпен орындайды. |
5 – сынып, оқулығы, жұмыс дәптері ДК экраны «Kling AI» платформасы |
|
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Сұрақтар сөйлейді» әдісі. Әр жұпқа төмендегі «Сұрақтар сөйлейді» әдісі арқылы мына сан есімдерді зат есімнің орнына қолданып, сөйлем құраңдар.
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білуді үйрету. Саралау тәсілі: Жұптық жұмысты жүзеге асыру барысында оқушылар жұпта бірге отырып, «Сұрақтар сөйлейді» әдісі арқылы мына сан есімдерді зат есімнің орнына қолданып, сөйлем құрайды. |
Оқушылар жұптаса отырып, «Сұрақтар сөйлейді» әдісі арқылы мына сан есімдерді зат есімнің орнына қолданып, сөйлем құрайды. |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. - сөйлем құрайды; - сан есімдерді зат есімнің орнына қолданады; - берілген тапсырманы жұппен орындайды. |
5 - сынып, оқулығы жұмыс дәптері |
|
|
|
3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Кім жылдам?» әдісі. (10 минут) Оқушылар, «Кім жылдам?» әдісі арқылы «Әке – балаға сыншы» тақырыбына 1–2 сөйлемдік қорытынды ой жазыңдар. ➡️ Сөйлемде кемінде бір сан есім болсын. Басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосуға дағдыландыру. Саралау тәсілі: жеке жұмыс барысында оқушылар өз ойларын нақтылап толықтырып айтады, жазады. |
Берілген тапсырманы әр оқушы жеке орындайды. |
Дескриптор: Жалпы –2 балл. - 1–2 сөйлемдік қорытынды ой жазады; - кемінде бір сан есім қолданады; - берілген тапсырманы әр оқушы жеке орындайды; |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
Сабақтың соңы 10 мин. |
« Ноутбук» әдісі арқылы бүгінгі тақырыпты қорытындылаймын..
«Асық жасанды интеллект» әдісі арқылы кері байланыс жасайды
Үй тапсырмасын беру: |
Жеке жұмыс:
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай «Күнделік» әдісі арқылы 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. |
5 – сынып оқулық, жұмыс дәптері. Қима қағаздар, ДК экраны |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әке балаүа сыншы
Әке балаүа сыншы
|
Мекеме атауы: |
|
|
Пәні: |
|
|
Бөлім: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әке – балаға сыншы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.2.1.1 – мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау; 5.4.4.4 – сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есімнің орнына қолдана білу. |
|
Сабақтың мақсаты: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. "Көңіл – күй шкаласы" әдісі арқылы өз ойларыңызды білдіріңіздер. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. Сенімді қарым-қатынас орнату және ұжымда жағымды ахуалды сақтай білуді үйрету Топқа бөлу: Оқушыларды тақырыпқа байланысты етіп 3 топқа бөліп аламын.
Үй тапсырмасын сұрау: « WordWall » платформасы арқылы сұраймын.
|
Оқушылар " Көңіл – күй шкаласы " әдісі арқылы өз ойларын білдіреді. Оқушылар ДК экранынан шыққан әрбір сұраққа белсене, дұрыс жауап береді. |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет шешім! Ойлы шешім! Дескриптор: Жалпы – 1 балл. - тест сұрақтарына жауап береді. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, Үлестірмелі қағаздар, ДК экраны
https://wordwall.net/ru/embed/39a477cfa990406e8e567432674bb9e5?themeId=1&templateId=3&fontStackId=0 |
|
«Сұрақ-жауап » әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында менің қолымдағы сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты болжайды.
|
Оқушылар қойылған сұрақтарға белсене жауап береді. Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын болжайды. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
5 – сынып ДК экраны |
|
|
Сабақтың ортасы 20 мин. |
Мұғалім оқушыларға жаңа сабақпен және сабақтың мақсатымен таныстырады. Сабақты пысықтап алу мақсатында оқушыларға жасанды интелект көмегімен тақырыпқа байланысты бейнебаян көрсетемін. 1-тапсырма. Топтық жұмыс. «Екі баған – бір ой» әдісі. Мәтінді оқып, оқиғаның негізгі ойын және оны толықтыратын қосымша мәліметтерді анықтаңдар. Төмендегі кестені толтырыңыздар.
Тек өзі үшін ғана емес, жалпы ұжым үшін де жауапты болуға дайын болуды негізге алу. Саралау тәсілі: топтық жұмыс кезінде әлді оқушылар, әлсіз оқушыларға қолдау көрсетеді. Және әрбір тапсырмаға талдау жасайды. |
Оқушылар мұқият тыңдайды. Топтар, мәтінді оқып, оқиғаның негізгі ойын және оны толықтыратын қосымша мәліметтерді анықтайды. Кестені толтырады. |
Дескриптор: Жалпы – 4 балл. - мәтінді оқиды; - оқиғаның негізгі ойын және оны толықтыратын қосымша мәліметтерді анықтайды; - кестені толтырады - берілген тапсырманы топпен орындайды. |
5 – сынып, оқулығы, жұмыс дәптері ДК экраны «Kling AI» платформасы |
|
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Сұрақтар сөйлейді» әдісі. Әр жұпқа төмендегі «Сұрақтар сөйлейді» әдісі арқылы мына сан есімдерді зат есімнің орнына қолданып, сөйлем құраңдар.
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білуді үйрету. Саралау тәсілі: Жұптық жұмысты жүзеге асыру барысында оқушылар жұпта бірге отырып, «Сұрақтар сөйлейді» әдісі арқылы мына сан есімдерді зат есімнің орнына қолданып, сөйлем құрайды. |
Оқушылар жұптаса отырып, «Сұрақтар сөйлейді» әдісі арқылы мына сан есімдерді зат есімнің орнына қолданып, сөйлем құрайды. |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. - сөйлем құрайды; - сан есімдерді зат есімнің орнына қолданады; - берілген тапсырманы жұппен орындайды. |
5 - сынып, оқулығы жұмыс дәптері |
|
|
|
3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Кім жылдам?» әдісі. (10 минут) Оқушылар, «Кім жылдам?» әдісі арқылы «Әке – балаға сыншы» тақырыбына 1–2 сөйлемдік қорытынды ой жазыңдар. ➡️ Сөйлемде кемінде бір сан есім болсын. Басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосуға дағдыландыру. Саралау тәсілі: жеке жұмыс барысында оқушылар өз ойларын нақтылап толықтырып айтады, жазады. |
Берілген тапсырманы әр оқушы жеке орындайды. |
Дескриптор: Жалпы –2 балл. - 1–2 сөйлемдік қорытынды ой жазады; - кемінде бір сан есім қолданады; - берілген тапсырманы әр оқушы жеке орындайды; |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
Сабақтың соңы 10 мин. |
« Ноутбук» әдісі арқылы бүгінгі тақырыпты қорытындылаймын..
«Асық жасанды интеллект» әдісі арқылы кері байланыс жасайды
Үй тапсырмасын беру: |
Жеке жұмыс:
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай «Күнделік» әдісі арқылы 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. |
5 – сынып оқулық, жұмыс дәптері. Қима қағаздар, ДК экраны |
шағым қалдыра аласыз



















