Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
Әке-тірек, Ана-жүрек, Бала-тілек! |
|
|
Күні |
25.04.2024жыл |
|
|
Сынып жетекші: |
Имангалиева Саадат Ерсаиновна |
|
|
Сынып: 6 ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жанұядағы ата-ана және бала арасындағы қарым қатынасты нығайту. Бала тәрбиесіндегі ата-ананың алатын орнының ерекше екендігін түсіндіру. Ата-анағаға деген бала махаббатын ояту. Мектеп, ұстаз., ата-ана бірлігін нығайту. Отбасы мүшелер арасындағы бауырмалдық, қайырымдылық достық, қарым-қатынасты қалыптастыру, үлкенді сыйлауға сыпайы, ілтипатты болуға тәрбиелеу.Тапқыр сөйлеуге, ақылды салмақты ой айтуға үйрету. |
|
|
Құндылықтарды дәріптеу |
Ата-ананы құрметтеуге,үлкенді сыйлауға. Үлкенге құрмет, кішіге ізет көрсетуге тәрбиелеу |
|
|
Ресімдеу |
Слайд, видиоролик |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд, қанатты сөздер. |
|
|
Қолданатын әдіс- тәсілдер |
«Тарсия» әдісі, «Пазл» әдісі, «Әлеуметтік желілер» әдісі, «Шаңырақ» әдісі. |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары
|
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин)
|
Сәлемдесу І. Ұйымдастыру кезеңі:
«Кубик» әдіс тәсілі арқылы оқушылар бір-біріне жақсы лебіздерін білдіру. Психологиялық ахуал туғызу: «Спинер» әдісі бойынша. -Отбасында әр кімнің рөлі бар. Сонымен әке мен анамыздың рөлі қандай? -Әкелеріңнің әкесі сендерге кім болады? (ата) -Әкелеріңнің анасы кім болады? (апа) -Отбасының тірегі кім? (әке) -Үйдегі жылылықты кім арқылы сеземіз? (ана) «Асық» әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлу 1-топ «Әке» 2-топ «Ана» 3-топ «Бала» |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
Оқушылар бірігіп орындайды
Оқушылар түрлі- түсті боялған асықтар арқылы 3 топқа бөлінеді. |
Компьютер
Асықтар |
|
Сабақ басы (13 мин)
|
«Отбасы құндылығы» тақырыбында оқушыларға бейнеролик көрсетіледі
Слайд тақырып ашу Тақырып; Әке-тірек, Ана-жүрек, Бала-тілек! |
Оқушылар тақырыпты слайд арқылы ашады өз ойларын айтады
|
бейнежазба
|
|
Ортасы (20 мин)
|
1-топ: «Әке» тобы «Тарсия» әдісі арқылы отбасы құндылықтарын дарыту мақсатында берілген сұрақтар арқылы перамида сұлбасын құрастыруға үлестірме құғаздары таратылады 2-топ: «Ана» тобы «Пазл» әдісі арқылы Оқушыларға суреттер бейнеленген пазлдарды таратады. 3-топ: «Бала» тобы «Әлеуметтік» желілер әдісі арқылы Tik-Tok Әлеуметтік желілеріне өз өнерлерін жариялайды. Платформамен жұмыс Ән: «Рахмет Әке-Ана» караоке
|
-Оқушылар осы берілген үлестірме қаңаздары арқылы сұрақтардығ жауабын дұрыс жауабын табу арқылы А3 форматта перамида құрап шығады.
Оқушылар өз шығармашылықтарын көрсетеді.
Оқушылар карокемен ән орындайды |
Слайд тақта |
|
Соңы
5 мин
|
-Тоқсан ауыз сөздің, тобықтай түйіні бар Балалардың өздерінің ата-аналарына түйін сөздері. «Шаңырақ» әдісі рефлекция |
Оқушылар шаңыраққа, уықтарға,керегеге ата- аналарына деген жылы лебіздерімен кері байланыс береді. |
Шаңырақ макет |
Тексерілді:___________________
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әке тірек!Ана жүрек!Бала тілек!
Әке тірек!Ана жүрек!Бала тілек!
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
Әке-тірек, Ана-жүрек, Бала-тілек! |
|
|
Күні |
25.04.2024жыл |
|
|
Сынып жетекші: |
Имангалиева Саадат Ерсаиновна |
|
|
Сынып: 6 ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жанұядағы ата-ана және бала арасындағы қарым қатынасты нығайту. Бала тәрбиесіндегі ата-ананың алатын орнының ерекше екендігін түсіндіру. Ата-анағаға деген бала махаббатын ояту. Мектеп, ұстаз., ата-ана бірлігін нығайту. Отбасы мүшелер арасындағы бауырмалдық, қайырымдылық достық, қарым-қатынасты қалыптастыру, үлкенді сыйлауға сыпайы, ілтипатты болуға тәрбиелеу.Тапқыр сөйлеуге, ақылды салмақты ой айтуға үйрету. |
|
|
Құндылықтарды дәріптеу |
Ата-ананы құрметтеуге,үлкенді сыйлауға. Үлкенге құрмет, кішіге ізет көрсетуге тәрбиелеу |
|
|
Ресімдеу |
Слайд, видиоролик |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд, қанатты сөздер. |
|
|
Қолданатын әдіс- тәсілдер |
«Тарсия» әдісі, «Пазл» әдісі, «Әлеуметтік желілер» әдісі, «Шаңырақ» әдісі. |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары
|
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин)
|
Сәлемдесу І. Ұйымдастыру кезеңі:
«Кубик» әдіс тәсілі арқылы оқушылар бір-біріне жақсы лебіздерін білдіру. Психологиялық ахуал туғызу: «Спинер» әдісі бойынша. -Отбасында әр кімнің рөлі бар. Сонымен әке мен анамыздың рөлі қандай? -Әкелеріңнің әкесі сендерге кім болады? (ата) -Әкелеріңнің анасы кім болады? (апа) -Отбасының тірегі кім? (әке) -Үйдегі жылылықты кім арқылы сеземіз? (ана) «Асық» әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлу 1-топ «Әке» 2-топ «Ана» 3-топ «Бала» |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
Оқушылар бірігіп орындайды
Оқушылар түрлі- түсті боялған асықтар арқылы 3 топқа бөлінеді. |
Компьютер
Асықтар |
|
Сабақ басы (13 мин)
|
«Отбасы құндылығы» тақырыбында оқушыларға бейнеролик көрсетіледі
Слайд тақырып ашу Тақырып; Әке-тірек, Ана-жүрек, Бала-тілек! |
Оқушылар тақырыпты слайд арқылы ашады өз ойларын айтады
|
бейнежазба
|
|
Ортасы (20 мин)
|
1-топ: «Әке» тобы «Тарсия» әдісі арқылы отбасы құндылықтарын дарыту мақсатында берілген сұрақтар арқылы перамида сұлбасын құрастыруға үлестірме құғаздары таратылады 2-топ: «Ана» тобы «Пазл» әдісі арқылы Оқушыларға суреттер бейнеленген пазлдарды таратады. 3-топ: «Бала» тобы «Әлеуметтік» желілер әдісі арқылы Tik-Tok Әлеуметтік желілеріне өз өнерлерін жариялайды. Платформамен жұмыс Ән: «Рахмет Әке-Ана» караоке
|
-Оқушылар осы берілген үлестірме қаңаздары арқылы сұрақтардығ жауабын дұрыс жауабын табу арқылы А3 форматта перамида құрап шығады.
Оқушылар өз шығармашылықтарын көрсетеді.
Оқушылар карокемен ән орындайды |
Слайд тақта |
|
Соңы
5 мин
|
-Тоқсан ауыз сөздің, тобықтай түйіні бар Балалардың өздерінің ата-аналарына түйін сөздері. «Шаңырақ» әдісі рефлекция |
Оқушылар шаңыраққа, уықтарға,керегеге ата- аналарына деген жылы лебіздерімен кері байланыс береді. |
Шаңырақ макет |
Тексерілді:___________________
![]()
шағым қалдыра аласыз













