Бекітілді
|
Мектеп: |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Наванова З.Т. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы: |
«Әкем айтқан нақыл сөз...» («Еңбегі адал жас өрен» жобасы) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-Отбасындағы
әке орнын, рөлін көрсете отырып, халықтық тәрбие негіздеріне
тоқталу. |
|
|
Құдылықтарға баулу |
Сөзіне берік, ісіне адал болу; |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
Тақырыпқа сай презентация, тапсырма парақшалары |
|
Ресімдеу |
Слайд, суреттер |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын тақырыпқа аудару. «Мен үшін әке...». Оқушылар берілген тіркесті жалғастыру арқылы өз ойларымен пікір алмасады. Мысалы: «Мен үшін әке – қамқоршы, ақылшы, мақтаныш, отбасын асыраушы». |
Тақырыпқа назар аударады |
ҚБ Мадақтау, қолдау |
Қорапша, қима қағаздар, стикер |
|
|
5мин |
«Миға шабуыл» Видеоролик Ребус шешу:
Маған да,саған да |
Сұрақтарға жауап беру |
|
Бейнежазба, Үлестірмелік қағаздар |
|
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Балалардан 7 атасын сұрау. Әр оқушыны өзінің жеті атасын айтып, білудің маңызы туралы түсінеді. Оқушылар мұғалімнің көмегімен тақырыпқа сай әңгімені оқып, сұрақтарға жауап береді. Ыбырай Алтынсарин. "Әке мен бала" (әңгіме) Бір адам он жасар баласын ертіп, егіннен жаяу келе жатса, жолда қалған аттың бір ескі тағасын көріп, баласына айтты. —Анау тағаны, балам, ала жүр, — деп айтады. Бала әкесіне: — Сынып қалған ескі тағаны алып неғылайын, — деді. Әкесі үндемеді, тағаны өзі иіліп алды да, жүре берді.Қаланың шетінде темірші ұсталар бар екен, соған жеткен соң, әкесі қайырылып, манағы тағаны соларға үш тиынға сатты. Одан біраз жер өткен соң, шие сатып отырғандардан ол үш тиынға бірталай шие сатып алды. Сонымен, шиені орамалына түйіп, шетінен өзі бірем - бірем алып жеп, баласына қарамай, аяңдап жүре берді. Біраз жер өткен соң, әкесінің қолынан бір шие жерге түседі. Артында келе жатқан бала да тым - ақ қызығып келеді екен, жерге түскен шиені жалма-жан жерден алып, аузына салды. Сұрақтар: Не себептен әкесі баласына тағаны алуын сұрады? Әкенің айтпақ ойы не? Мәтіннен не түйдің? «Әкем айтқан нақыл сөз кезеңі» Әкені не үші «асқар тау» дейміз? Ананы не үшін «бұлақ» дейміз? Ана тілімізде анаға, әкеге, балаға қатысты қандай мақалдар бар?
|
Тақырыпқа назар аударады. Кері байланыс: талқылау Кері байланыс: талдау |
Мадақтау және қолдау көрсету. Мадақтау және қолдау көрсету. ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. |
Слайд Маркер, стикер, плакат |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия. Міне, оқушылар біз бүгін отбасы мүшелерінің, оның ішінде әкенің отбасыдағы рөлін ерекше ұғындық. Үй тапсырмасы: эссе жазу. |
Оқушылар ойларын қортындылайды. |
ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. |
Стикерлер қалам |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әкем айтқан нақыл сөз
Әкем айтқан нақыл сөз
Бекітілді
|
Мектеп: |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Наванова З.Т. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы: |
«Әкем айтқан нақыл сөз...» («Еңбегі адал жас өрен» жобасы) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-Отбасындағы
әке орнын, рөлін көрсете отырып, халықтық тәрбие негіздеріне
тоқталу. |
|
|
Құдылықтарға баулу |
Сөзіне берік, ісіне адал болу; |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
Тақырыпқа сай презентация, тапсырма парақшалары |
|
Ресімдеу |
Слайд, суреттер |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын тақырыпқа аудару. «Мен үшін әке...». Оқушылар берілген тіркесті жалғастыру арқылы өз ойларымен пікір алмасады. Мысалы: «Мен үшін әке – қамқоршы, ақылшы, мақтаныш, отбасын асыраушы». |
Тақырыпқа назар аударады |
ҚБ Мадақтау, қолдау |
Қорапша, қима қағаздар, стикер |
|
|
5мин |
«Миға шабуыл» Видеоролик Ребус шешу:
Маған да,саған да |
Сұрақтарға жауап беру |
|
Бейнежазба, Үлестірмелік қағаздар |
|
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Балалардан 7 атасын сұрау. Әр оқушыны өзінің жеті атасын айтып, білудің маңызы туралы түсінеді. Оқушылар мұғалімнің көмегімен тақырыпқа сай әңгімені оқып, сұрақтарға жауап береді. Ыбырай Алтынсарин. "Әке мен бала" (әңгіме) Бір адам он жасар баласын ертіп, егіннен жаяу келе жатса, жолда қалған аттың бір ескі тағасын көріп, баласына айтты. —Анау тағаны, балам, ала жүр, — деп айтады. Бала әкесіне: — Сынып қалған ескі тағаны алып неғылайын, — деді. Әкесі үндемеді, тағаны өзі иіліп алды да, жүре берді.Қаланың шетінде темірші ұсталар бар екен, соған жеткен соң, әкесі қайырылып, манағы тағаны соларға үш тиынға сатты. Одан біраз жер өткен соң, шие сатып отырғандардан ол үш тиынға бірталай шие сатып алды. Сонымен, шиені орамалына түйіп, шетінен өзі бірем - бірем алып жеп, баласына қарамай, аяңдап жүре берді. Біраз жер өткен соң, әкесінің қолынан бір шие жерге түседі. Артында келе жатқан бала да тым - ақ қызығып келеді екен, жерге түскен шиені жалма-жан жерден алып, аузына салды. Сұрақтар: Не себептен әкесі баласына тағаны алуын сұрады? Әкенің айтпақ ойы не? Мәтіннен не түйдің? «Әкем айтқан нақыл сөз кезеңі» Әкені не үші «асқар тау» дейміз? Ананы не үшін «бұлақ» дейміз? Ана тілімізде анаға, әкеге, балаға қатысты қандай мақалдар бар?
|
Тақырыпқа назар аударады. Кері байланыс: талқылау Кері байланыс: талдау |
Мадақтау және қолдау көрсету. Мадақтау және қолдау көрсету. ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. |
Слайд Маркер, стикер, плакат |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия. Міне, оқушылар біз бүгін отбасы мүшелерінің, оның ішінде әкенің отбасыдағы рөлін ерекше ұғындық. Үй тапсырмасы: эссе жазу. |
Оқушылар ойларын қортындылайды. |
ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. |
Стикерлер қалам |
|
шағым қалдыра аласыз













