Шеберлік сыныптың жоспары
Тақырыбы: АКТ-ны сабақта қолдану арқылы оқушылардың қызығушылықтарын арттыру
Мақсаты: Мұғалімдердің АКТ мүмкіндіктері туралы білімін кеңейту және оқыту процесінде АКТ-ны мақсатты қолдана білуге үйрету.
Күтілетін нәтиже:
-
Тиімді пайдалану жолдарын біледі, түсінеді.
-
Оқушыны қызықтыра отырып, ойландыратын әр түрлі әдіс – тәсілдерді қолдануды біледі.
Негізгі идеялар: Қазіргі қоғам коммуникацияның көпшілік түрлерін қолданады. АКТ-ны қолдану оқу процесінің тиімділігін арттырады және оқушылардың шығармашылық потенциалының қарқынын арттыруға мүмкіндік туғызады.
Күні: 12.05.2023
Мұғалім: Тіркесбаева Ақмарал Мақсотқызы, математика пәні мұғалімі
Мектеп: «Сыңғырлау мектеп-бөбекжай кешені» КММ
|
№ |
Өткізілетін жұмыс |
Коучтың іс - әрекеті |
Қатысушылардың іс - әрекеті |
Ресурс |
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі Психология-лық ахуал орнату Топқа бөліну |
-Сәлеметсіздер ме, құрметті әріптестер! Бүгінгі «АКТ-ны сабақта қолдану арқылы оқушылардың қызығушылықтарын арттыру» атты шеберлік сыныбына қош келдіңіздер! «Көңілі көтеріңкі ұстаздың еңбегі де жемісті». Олай болса қазір бір-бірімізбен сәлемдесіп, көңілімізді сергітіп алайық. Әріптестер ортаға келіңіздер! Flippity платформасы арқылы топқа бөлемін. |
Қатысушылар «Стоп» сөзі айтылған кезде бір-бірлерімен амандасады. Қатысушылар 3 топқа бөлінеді. |
Слайд Видеоролик flippity.com |
|
2 |
Негізгі бөлім «Миға шабуыл» |
Тақырыпқа кірісу үшін сұрақтар қоямын. 1-топ: АКТ деген не? 2-топ: АКТ оқыту мен оқуда қажет пе? 3-топ: АКТ-ны сабақта қалай қолданамыз? |
Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын ортаға салады. |
Слайд |
|
3 |
Тақырыпқа қысқаша түсінік |
АКТ-ге түсінік беріп өтемін. |
Слайдтан алған мәліметтері мен өз ойларын саралай отырып ой тұжырымдайды. Ресурспен танысады |
АКТ, таратпа қағаздар, тақта |
|
Платформа-лармен танысу Flippity платформасы |
|
Қатысушылар платформамен танысады. Сабақтың қай кезеңдерінде қолдану жайында түсінік алады. Сол бойынша тапсырма орындайды. |
flippity.com |
|
|
ZipGrade |
ZipGrade қосымшасында жұмыс жасау ережесі арнайы дайындалған видеороликте көрсетіледі. Видеороликті көріп болған соң қатысушыларға осы қосымша арқылы орындалатын тапсырма беріледі. |
Қосымшамен танысып меңгерген соң тапсырма орындайды. |
ZipGrade қосымшасы Таратпа материалдар |
|
|
Тарсия |
|
Қатысушылар «Тарсия» әдісімен танысып, оны жасау жолын меңгереді. Сол бойынша тапсырма орындайды |
tarsiamaker.co.uk Таратпа материалдар |
|
|
4 |
«Ойлан, жұптас, пікірлес», топпен постер қорғау |
-Әріптестер, сабақта АКТ-ның қандай түрлерін қолданып жүрсіздер? Әр мұғалім өз пәні бойынша АКТ – ны қолдану тәсілдерін жазады.
|
АКТ – ның қай түрін өз сабағында қолданып жүргені туралы бір –бірімен пікірлеседі. Постер қорғап, АКТ – ны сабақтарында қалай қолданып жүргені туралы ортаға салады. Қиындықтарымен бірге қандай жетістікке жетіп жатқанын топпен бөліседі. |
А3 беттері Түрлі түсті маркерлер |
|
5 |
Сергіту сәті |
«Өзіме және көршіме» әдісімен сергіту сәтін ұйымдастырамын. |
Қатысушылар ортаға келіп қолымдағы жасырынған сұрақтарды таңдап, одан кейін бір-біріне ұсынып, соңында өздерінде қалған тапсырмаға жауап береді. |
Таратпа материалдар |
|
6 |
Кері байланыс Padlet.com тақтасы |
Қатысушыларға Padlet тақтасын құру және оны қолдану жайымен таныстырамын. |
Қатысушылар платформамен танысып, өздері де қолданып көріп, бүгінгі сабаққа кері байланыстарын жасайды. |
Padlet.com |
|
7 |
Қорытынды-лау |
Қазіргі заман мұғалімінен тек өз пәнінің терең білгірі болу емес, тарихи танымдық, педагогикалық-психологиялық сауаттылық, саяси экономикалық білімділік және ақпараттық сауаттылық талап етілуде. Ол заман талабына сай білім беруде жаңалыққа жаны құмар, шығармашылықпен жұмыс істеп, оқу мен тәрбие ісіне еніп, оқытудың жаңа технологиясын шебер меңгерген жан болғанда ғана білігі мен білімі жоғары жетекші тұлға ретінде ұлағатты саналады. Бүгінгі шеберлік сыныбын қорытындылай келе Питер Дракердің айтуынша : «Нағыз білімді адам өмір бойы білім алуды үйренген адам» дегендей ұстаз мамандығын таңдаған соң көп ізденіп, әр сабақты қызықты өтуге, оқушылардың сұранысы мен қызығушылықтарын арттыру мақсатында АКТ ақпараттарын тиімді пайдалана білуге шақырамын.
|
|
|
|
7 |
Бағалау |
Қатысушыларға белсенділіктері үшін мадақтап, қорытындылау. Белсенді қатысқан әріптестерді медальмен марапаттау |
|
Медаль |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
АКТ-ны сабақта қолдану арқылы оқушылардың қызығушылықтарын арттыру
АКТ-ны сабақта қолдану арқылы оқушылардың қызығушылықтарын арттыру
Шеберлік сыныптың жоспары
Тақырыбы: АКТ-ны сабақта қолдану арқылы оқушылардың қызығушылықтарын арттыру
Мақсаты: Мұғалімдердің АКТ мүмкіндіктері туралы білімін кеңейту және оқыту процесінде АКТ-ны мақсатты қолдана білуге үйрету.
Күтілетін нәтиже:
-
Тиімді пайдалану жолдарын біледі, түсінеді.
-
Оқушыны қызықтыра отырып, ойландыратын әр түрлі әдіс – тәсілдерді қолдануды біледі.
Негізгі идеялар: Қазіргі қоғам коммуникацияның көпшілік түрлерін қолданады. АКТ-ны қолдану оқу процесінің тиімділігін арттырады және оқушылардың шығармашылық потенциалының қарқынын арттыруға мүмкіндік туғызады.
Күні: 12.05.2023
Мұғалім: Тіркесбаева Ақмарал Мақсотқызы, математика пәні мұғалімі
Мектеп: «Сыңғырлау мектеп-бөбекжай кешені» КММ
|
№ |
Өткізілетін жұмыс |
Коучтың іс - әрекеті |
Қатысушылардың іс - әрекеті |
Ресурс |
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі Психология-лық ахуал орнату Топқа бөліну |
-Сәлеметсіздер ме, құрметті әріптестер! Бүгінгі «АКТ-ны сабақта қолдану арқылы оқушылардың қызығушылықтарын арттыру» атты шеберлік сыныбына қош келдіңіздер! «Көңілі көтеріңкі ұстаздың еңбегі де жемісті». Олай болса қазір бір-бірімізбен сәлемдесіп, көңілімізді сергітіп алайық. Әріптестер ортаға келіңіздер! Flippity платформасы арқылы топқа бөлемін. |
Қатысушылар «Стоп» сөзі айтылған кезде бір-бірлерімен амандасады. Қатысушылар 3 топқа бөлінеді. |
Слайд Видеоролик flippity.com |
|
2 |
Негізгі бөлім «Миға шабуыл» |
Тақырыпқа кірісу үшін сұрақтар қоямын. 1-топ: АКТ деген не? 2-топ: АКТ оқыту мен оқуда қажет пе? 3-топ: АКТ-ны сабақта қалай қолданамыз? |
Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын ортаға салады. |
Слайд |
|
3 |
Тақырыпқа қысқаша түсінік |
АКТ-ге түсінік беріп өтемін. |
Слайдтан алған мәліметтері мен өз ойларын саралай отырып ой тұжырымдайды. Ресурспен танысады |
АКТ, таратпа қағаздар, тақта |
|
Платформа-лармен танысу Flippity платформасы |
|
Қатысушылар платформамен танысады. Сабақтың қай кезеңдерінде қолдану жайында түсінік алады. Сол бойынша тапсырма орындайды. |
flippity.com |
|
|
ZipGrade |
ZipGrade қосымшасында жұмыс жасау ережесі арнайы дайындалған видеороликте көрсетіледі. Видеороликті көріп болған соң қатысушыларға осы қосымша арқылы орындалатын тапсырма беріледі. |
Қосымшамен танысып меңгерген соң тапсырма орындайды. |
ZipGrade қосымшасы Таратпа материалдар |
|
|
Тарсия |
|
Қатысушылар «Тарсия» әдісімен танысып, оны жасау жолын меңгереді. Сол бойынша тапсырма орындайды |
tarsiamaker.co.uk Таратпа материалдар |
|
|
4 |
«Ойлан, жұптас, пікірлес», топпен постер қорғау |
-Әріптестер, сабақта АКТ-ның қандай түрлерін қолданып жүрсіздер? Әр мұғалім өз пәні бойынша АКТ – ны қолдану тәсілдерін жазады.
|
АКТ – ның қай түрін өз сабағында қолданып жүргені туралы бір –бірімен пікірлеседі. Постер қорғап, АКТ – ны сабақтарында қалай қолданып жүргені туралы ортаға салады. Қиындықтарымен бірге қандай жетістікке жетіп жатқанын топпен бөліседі. |
А3 беттері Түрлі түсті маркерлер |
|
5 |
Сергіту сәті |
«Өзіме және көршіме» әдісімен сергіту сәтін ұйымдастырамын. |
Қатысушылар ортаға келіп қолымдағы жасырынған сұрақтарды таңдап, одан кейін бір-біріне ұсынып, соңында өздерінде қалған тапсырмаға жауап береді. |
Таратпа материалдар |
|
6 |
Кері байланыс Padlet.com тақтасы |
Қатысушыларға Padlet тақтасын құру және оны қолдану жайымен таныстырамын. |
Қатысушылар платформамен танысып, өздері де қолданып көріп, бүгінгі сабаққа кері байланыстарын жасайды. |
Padlet.com |
|
7 |
Қорытынды-лау |
Қазіргі заман мұғалімінен тек өз пәнінің терең білгірі болу емес, тарихи танымдық, педагогикалық-психологиялық сауаттылық, саяси экономикалық білімділік және ақпараттық сауаттылық талап етілуде. Ол заман талабына сай білім беруде жаңалыққа жаны құмар, шығармашылықпен жұмыс істеп, оқу мен тәрбие ісіне еніп, оқытудың жаңа технологиясын шебер меңгерген жан болғанда ғана білігі мен білімі жоғары жетекші тұлға ретінде ұлағатты саналады. Бүгінгі шеберлік сыныбын қорытындылай келе Питер Дракердің айтуынша : «Нағыз білімді адам өмір бойы білім алуды үйренген адам» дегендей ұстаз мамандығын таңдаған соң көп ізденіп, әр сабақты қызықты өтуге, оқушылардың сұранысы мен қызығушылықтарын арттыру мақсатында АКТ ақпараттарын тиімді пайдалана білуге шақырамын.
|
|
|
|
7 |
Бағалау |
Қатысушыларға белсенділіктері үшін мадақтап, қорытындылау. Белсенді қатысқан әріптестерді медальмен марапаттау |
|
Медаль |
шағым қалдыра аласыз

















