Сабақ жоспары
|
3.1А Компьютер және программалар |
Мектеп: |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||
|
СЫНЫП: 3 |
Қатысқан оқушылар саны: |
|
|||
|
|
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютердің құрылғылары |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар осы тақырыпқа байланысты терминалогияларды қолдана отырып компьютердің енгізу, шығару құрылғыларын атап олардың қызметін айтады. Пәндік лексика және терминалогия:
Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер:
|
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Оқушылардың компьютердің құрылғылары туралы түсінігі бар (монитор, пернетақта, тінтуір, жүйелік блок) |
||||
|
Жоспар |
|
||
|
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
Сабақтың басы 0-5 |
Оқушыларды түгелдеу, сабаққа дайындығын көзбен шолу, оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушылар мұғалімге бір-бірден жақындап, кеспе қағазын алып, 3 топқа бөлінеді. (Кеспе қағазында монитор, пернетақта, жүйелік блок бейнеленген болсын).
Талқылау арқылы топ ережесін тақтаға жазып қою. (алдын ала плакатқа жазып қоюға да болады)
Топтарға монитор, жүйелік блок, пернетақта бейнеленген парақша таратылып суреттердің атауын ақылдасу арқылы жазады. Оқушылар ақылдасу арқылы сабақтың тақырыбын табады. Алдарына мақсат қояды. |
|
|
|
Сабақтың ортасы
6-37 мин
|
Сыни тұрғыдан ойлау әдісі «Зигзаг» Әр топқа жаңа сабақ бойынша ақпарат жазылған парақша қағаздарын тарату керек. Оқушылар алдымен асықпай оқып танысып, содан кейін өз тобында ақылдасып, ойларын жинақтайды. Оқушылар тақта алдына шығып оқып білгенін түсіндіреді. Бекіту «Сұрақ жауап» ойыны Оқушыларға сұрақтар дайындап отыру тапсырылады. (егер оқушылар сұрақтар дайындамаған жағдайда, тақта алдындағы оқушылар қаншалықты оларды сынып тындағанын білу үшін сыныпқа сұрақ қояды). Қалыптастырушы бағалау «Өзіңді тексер». Мәтінді оқып бос орынға қажетті сөз тіркестерін жазыңыз. Дескрипторлар: -жүйелік блокты атайды -мониторды атайды -пернетақтаны атайды - тінтуірді атайды Бағалау Сабақ соңында көп фишка жинаған оқушылар бағаланады. Сабаққа белсенді араласқан оқушылар мадақталынады, белсенділік танытпаған оқушылар болса ескерту беріледі. Оқушыларға саралау жұмысы ретінде (немесе үй жұмысы) «Компьютер құрылғысы» тақырыбына сөз жұмбақ құрастырып келуін ұсыныңыз. |
|
|
|
Сабақтың соңы 38-40 мин |
Рефлексия. «Бағдаршам» әдісі Оқушыларға сары, қызыл, жасыл түсті жетон таратылады. Егер оқушы бәрін түсінген болса, –жасыл түсті жетонды көрсетеді, егер түсінбей қалған ақпараттар болса,- сары түсті көрсетеді, егер сабақ түсініксіз болса, – қызыл түсті көрсетеді. Сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсету. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
АКТ қысқа мерзімді жоспар 3 сынып
АКТ қысқа мерзімді жоспар 3 сынып
Сабақ жоспары
|
3.1А Компьютер және программалар |
Мектеп: |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||
|
СЫНЫП: 3 |
Қатысқан оқушылар саны: |
|
|||
|
|
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютердің құрылғылары |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар осы тақырыпқа байланысты терминалогияларды қолдана отырып компьютердің енгізу, шығару құрылғыларын атап олардың қызметін айтады. Пәндік лексика және терминалогия:
Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер:
|
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Оқушылардың компьютердің құрылғылары туралы түсінігі бар (монитор, пернетақта, тінтуір, жүйелік блок) |
||||
|
Жоспар |
|
||
|
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
Сабақтың басы 0-5 |
Оқушыларды түгелдеу, сабаққа дайындығын көзбен шолу, оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушылар мұғалімге бір-бірден жақындап, кеспе қағазын алып, 3 топқа бөлінеді. (Кеспе қағазында монитор, пернетақта, жүйелік блок бейнеленген болсын).
Талқылау арқылы топ ережесін тақтаға жазып қою. (алдын ала плакатқа жазып қоюға да болады)
Топтарға монитор, жүйелік блок, пернетақта бейнеленген парақша таратылып суреттердің атауын ақылдасу арқылы жазады. Оқушылар ақылдасу арқылы сабақтың тақырыбын табады. Алдарына мақсат қояды. |
|
|
|
Сабақтың ортасы
6-37 мин
|
Сыни тұрғыдан ойлау әдісі «Зигзаг» Әр топқа жаңа сабақ бойынша ақпарат жазылған парақша қағаздарын тарату керек. Оқушылар алдымен асықпай оқып танысып, содан кейін өз тобында ақылдасып, ойларын жинақтайды. Оқушылар тақта алдына шығып оқып білгенін түсіндіреді. Бекіту «Сұрақ жауап» ойыны Оқушыларға сұрақтар дайындап отыру тапсырылады. (егер оқушылар сұрақтар дайындамаған жағдайда, тақта алдындағы оқушылар қаншалықты оларды сынып тындағанын білу үшін сыныпқа сұрақ қояды). Қалыптастырушы бағалау «Өзіңді тексер». Мәтінді оқып бос орынға қажетті сөз тіркестерін жазыңыз. Дескрипторлар: -жүйелік блокты атайды -мониторды атайды -пернетақтаны атайды - тінтуірді атайды Бағалау Сабақ соңында көп фишка жинаған оқушылар бағаланады. Сабаққа белсенді араласқан оқушылар мадақталынады, белсенділік танытпаған оқушылар болса ескерту беріледі. Оқушыларға саралау жұмысы ретінде (немесе үй жұмысы) «Компьютер құрылғысы» тақырыбына сөз жұмбақ құрастырып келуін ұсыныңыз. |
|
|
|
Сабақтың соңы 38-40 мин |
Рефлексия. «Бағдаршам» әдісі Оқушыларға сары, қызыл, жасыл түсті жетон таратылады. Егер оқушы бәрін түсінген болса, –жасыл түсті жетонды көрсетеді, егер түсінбей қалған ақпараттар болса,- сары түсті көрсетеді, егер сабақ түсініксіз болса, – қызыл түсті көрсетеді. Сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсету. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













