ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Бөлім: |
Ғылым мен техниканың соңғы жаңалықтары |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Орынбасарова Токжан Умержановна |
|
|
Күні:02.05.24ж. |
|
|
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Майкл Х.Харт, Альберт Эйнштейн |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; 7.3.4.1 мәтіндердің идеясын, мақсатты аудиториясын салыстырып, талдау жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген тақырыптың негізгі мазмұнын түсініп, өзектілігін анықтай алады; мәтіндердің идеясын, мақсатты аудиториясын салыстырып, талдау жасай алады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың соңы |
Амандасу, жағымды психологиялық ахуалды қалыптастыру.Ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін «Жүректен жүрекке» әдісін өткізу. Оқушылар жақсы қасиеттері бойынша бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. |
Амандасады Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді |
Жарайсыңдар! |
«Жүректен жүрекке» әдісі |
|
Үй тапсырмасын тексеру. «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. |
Үй тапсырмасын айтады Оқушы орындыққы отырып, жауап береді |
Жарайсыңдар! |
|
|
|
«Ой қозғау» әдісі Альберт Эйнштейн жайлы естулерің бар ма? Қазақстандық жас ғалымдардан кімдерді білесіңдер? Мына сұрақтар төңірегінде ойланып, жауап береміз. Сабақтың тақырыбын болжап көреміз |
Сұрақтар арқылы, сабақтың тақырыбын болжап анықтайды. |
Жарайсыңдар! |
Презентация |
|
|
«Жаңа сөздер айдары» Жаңғалақ-рассеяный Ұмытшақ-забывчивый Салдыр-салақ-неаккуратный Икемсіз-нерасторопный Қанағатшыл-довольствующийся |
Сөздік дәптерлеріне жазып алады, сөз тіркесін, сөйлем құрайды. |
«Қолдау, қолпаштау әдісі Жарайсың! |
Презентация |
|
|
Оқылым. Тыңдалым. 133 бет, 4-тапсырма. Мәтінді мұқият тыңдаңдар. Оқыңдар.Мәтін мазмұны бойынша сұраққа жауап беріп, сызбаны толтырыңдар
Тапсырма. Мәтіннің тақырыбы мен өзектілігін анықтаңдар
Өзіңді тексер! Тақырыбы:Әлемге өз атын тың жаңалықтарымен қалдырған ғалым болмысы. Өзектілігі:Ғалымның әлемге танымал жаңалықтары-ғылым әлеміне қосқан үлкен үлес. Ол ашқан жаңалықтар қай заманда да ғылым үшін маңызды. Топтық жұмыс. Тапсырма. Мәтін бойынша ақпараттарды кестеге түсіріңдер
Тапсырма. Бейнематериалды көріп, тыңдалған мәтінмен салыстыра талдаңдар.
«Келісу, келіспеу» әдісі 134 бет, 6-тапсырма. Берілген ойлармен келісесің бе, келіспейсің бе? Өз ойыңды дәлелде |
Мәтіннің мазмұнын түсініп оқиды Мәтін мазмұны бойынша сұраққа жауап беріп, сызбаны толтырады Мәтіннің тақырыбы мен өзектілігін анықтайды Мәтін бойынша ақпараттарды кестеге түсіреді Бейнематериалды көріп, тыңдалған мәтінмен салыстыра талдайды Келісетінін, келіспейтінін дәлелдеп айтады. |
Дескриптор-2б - сызбаны толтырады-1б -сұраққа жауап береді-1б Дескриптор-2б - мәтіннің тақырыбын анықтады-1б -өзектілігін анықтады-1б Дескриптор-2б -ғалымның басты еңбектерін жазды -1б -ғалымның еңбектерінің нәтижелерін жазды -1б Дескриптор-3б -бейнематериалдың мазмұнын түсінді-1б -мәтін мен бейнематериалдың идеясын анықтады-1б - мәтін мен бейнематериалдың мақсатты аудиториясын анықтады-1б Жарайсыңдар! |
Презентация Презентация Презентация Презентация |
|
|
Үй тапсырмасы |
132 бет, 2-тапсырма. Жаңа сөздерді мағынасына қарай сәйкес келетін сөздермен тіркестір |
Тапсырманы орындайды |
Жарайсыңдар! |
Оқулық |
|
Рефлексия |
«Жетістік баспалдағы» |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін жеткізеді. |
Жарайсыңдар! |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Альберт Энштейин
Альберт Энштейин
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Бөлім: |
Ғылым мен техниканың соңғы жаңалықтары |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Орынбасарова Токжан Умержановна |
|
|
Күні:02.05.24ж. |
|
|
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Майкл Х.Харт, Альберт Эйнштейн |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; 7.3.4.1 мәтіндердің идеясын, мақсатты аудиториясын салыстырып, талдау жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген тақырыптың негізгі мазмұнын түсініп, өзектілігін анықтай алады; мәтіндердің идеясын, мақсатты аудиториясын салыстырып, талдау жасай алады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың соңы |
Амандасу, жағымды психологиялық ахуалды қалыптастыру.Ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін «Жүректен жүрекке» әдісін өткізу. Оқушылар жақсы қасиеттері бойынша бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. |
Амандасады Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді |
Жарайсыңдар! |
«Жүректен жүрекке» әдісі |
|
Үй тапсырмасын тексеру. «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. |
Үй тапсырмасын айтады Оқушы орындыққы отырып, жауап береді |
Жарайсыңдар! |
|
|
|
«Ой қозғау» әдісі Альберт Эйнштейн жайлы естулерің бар ма? Қазақстандық жас ғалымдардан кімдерді білесіңдер? Мына сұрақтар төңірегінде ойланып, жауап береміз. Сабақтың тақырыбын болжап көреміз |
Сұрақтар арқылы, сабақтың тақырыбын болжап анықтайды. |
Жарайсыңдар! |
Презентация |
|
|
«Жаңа сөздер айдары» Жаңғалақ-рассеяный Ұмытшақ-забывчивый Салдыр-салақ-неаккуратный Икемсіз-нерасторопный Қанағатшыл-довольствующийся |
Сөздік дәптерлеріне жазып алады, сөз тіркесін, сөйлем құрайды. |
«Қолдау, қолпаштау әдісі Жарайсың! |
Презентация |
|
|
Оқылым. Тыңдалым. 133 бет, 4-тапсырма. Мәтінді мұқият тыңдаңдар. Оқыңдар.Мәтін мазмұны бойынша сұраққа жауап беріп, сызбаны толтырыңдар
Тапсырма. Мәтіннің тақырыбы мен өзектілігін анықтаңдар
Өзіңді тексер! Тақырыбы:Әлемге өз атын тың жаңалықтарымен қалдырған ғалым болмысы. Өзектілігі:Ғалымның әлемге танымал жаңалықтары-ғылым әлеміне қосқан үлкен үлес. Ол ашқан жаңалықтар қай заманда да ғылым үшін маңызды. Топтық жұмыс. Тапсырма. Мәтін бойынша ақпараттарды кестеге түсіріңдер
Тапсырма. Бейнематериалды көріп, тыңдалған мәтінмен салыстыра талдаңдар.
«Келісу, келіспеу» әдісі 134 бет, 6-тапсырма. Берілген ойлармен келісесің бе, келіспейсің бе? Өз ойыңды дәлелде |
Мәтіннің мазмұнын түсініп оқиды Мәтін мазмұны бойынша сұраққа жауап беріп, сызбаны толтырады Мәтіннің тақырыбы мен өзектілігін анықтайды Мәтін бойынша ақпараттарды кестеге түсіреді Бейнематериалды көріп, тыңдалған мәтінмен салыстыра талдайды Келісетінін, келіспейтінін дәлелдеп айтады. |
Дескриптор-2б - сызбаны толтырады-1б -сұраққа жауап береді-1б Дескриптор-2б - мәтіннің тақырыбын анықтады-1б -өзектілігін анықтады-1б Дескриптор-2б -ғалымның басты еңбектерін жазды -1б -ғалымның еңбектерінің нәтижелерін жазды -1б Дескриптор-3б -бейнематериалдың мазмұнын түсінді-1б -мәтін мен бейнематериалдың идеясын анықтады-1б - мәтін мен бейнематериалдың мақсатты аудиториясын анықтады-1б Жарайсыңдар! |
Презентация Презентация Презентация Презентация |
|
|
Үй тапсырмасы |
132 бет, 2-тапсырма. Жаңа сөздерді мағынасына қарай сәйкес келетін сөздермен тіркестір |
Тапсырманы орындайды |
Жарайсыңдар! |
Оқулық |
|
Рефлексия |
«Жетістік баспалдағы» |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін жеткізеді. |
Жарайсыңдар! |
|
шағым қалдыра аласыз



















