|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: 13.10.23 ж. Сынып: 6 |
Педагогтің аты-жөні: Көрпебаева А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Александрия маягі. |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.1.1 - мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру; 6.4.1.1 - тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
-- мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтайды, түсіндіреді; - тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады |
||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
|
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Комплимент» әдісі Оқушыларды түгелдейді, оқу құралдарын тексереді. Үй тапсырмасы сұралады. |
Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын дайындайды. Оқушылар дөңгелене тұрып, бір-біріне комплимент айтады. Комплимент досыңныңы есімінің бас әрпінен басталуы керек. Мысалы, Серік сен сабырлысың, т.б.) Бір-біріңе қарап күлімдеңдер. Күндерің сәтті өтсін!
|
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
|||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Қызығушылықты ояту Маяк суреті көрсетіледі.
|
Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды.
|
Ынталандыру стикерлері беріледі.
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақты бекіту |
6-тапсырма «Шынжыр» әдісі Мәтінмен жұмыс Тапсырма. ЖЖ Еске түсірейік. Мәтіннің негізгі ақпаратына түсініксіз ұғымдарды автордың талқылауы, сипаттаулар, баяндаулар, логикалық тұжырымдар кіреді. Мағыналық бөліктің негізгі мәліметтерін көрсету үшін онда тезистер мен тұжырымдар қолданылады және олар көбінесе азатжолдың басты идеясы - бірінші және екінші сөйлемдер болады. Қосымша (жанама) ақпарат түрлері мыналарды қамтиды: қосымша, суреттейтін және анықтайтын, қайталанатын, жинақтайтын ақпараттар
5а-тапсырма. Жылдам жауап ЖЖ 5ә-тапсырма Т кестесі «Learningapps» платформасы арқылы ойын ойнау |
-Оқушылар мәтінді мұқият оқиды. «Шынжыр» әдісі бойынша оқушылардың бірі мәтін мазмұнын тізбектеп айтып шығады, яғни сөйлемнің басын бір оқушы бастаса, келесі оқушы аяқтайды. Мәтін мазмұны брйынша негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.
Мәтін мазмұнына сәйкес сұрақтарға жауап беріңдер. Оқушылар жұптасып жауабын табады, бір-бірлерін тексереді Мәтіннен біріккен және тіркесті сөздерді теріп жаз
https://learningapps.org/watch?v=p68bcbkc323 |
Дескриптор; - мәтін мазмұнын талқылайды.
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор: - Мәтіннен негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды Дескриптор: бірге, бөлек жазылатын сөздерді мәтін ішінен анықтайды, -орфографиялық нормаға сай жазады ҚБ «Білім заряды» |
Оқулық, дәптер
Кесте
Интерактивті тақта |
|||||||||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «321» әдісі . Үй тапсырмасы: |
Жақсы түсінген 3 мәселе. Қиындық туғызған 2 нәрсе. Туындаған 1 сұрақ. Мәтіндегі біріккен және тіркесті сөздерге морфологиялық және фонетикалық талдау жасау |
|
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Александрия маягі. Сабақ жоспары. 6-сынып. "Мектеп" баспасы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: 13.10.23 ж. Сынып: 6 |
Педагогтің аты-жөні: Көрпебаева А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Александрия маягі. |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.1.1 - мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру; 6.4.1.1 - тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
-- мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтайды, түсіндіреді; - тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады |
||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
|
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Комплимент» әдісі Оқушыларды түгелдейді, оқу құралдарын тексереді. Үй тапсырмасы сұралады. |
Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын дайындайды. Оқушылар дөңгелене тұрып, бір-біріне комплимент айтады. Комплимент досыңныңы есімінің бас әрпінен басталуы керек. Мысалы, Серік сен сабырлысың, т.б.) Бір-біріңе қарап күлімдеңдер. Күндерің сәтті өтсін!
|
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
|||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Қызығушылықты ояту Маяк суреті көрсетіледі.
|
Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды.
|
Ынталандыру стикерлері беріледі.
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақты бекіту |
6-тапсырма «Шынжыр» әдісі Мәтінмен жұмыс Тапсырма. ЖЖ Еске түсірейік. Мәтіннің негізгі ақпаратына түсініксіз ұғымдарды автордың талқылауы, сипаттаулар, баяндаулар, логикалық тұжырымдар кіреді. Мағыналық бөліктің негізгі мәліметтерін көрсету үшін онда тезистер мен тұжырымдар қолданылады және олар көбінесе азатжолдың басты идеясы - бірінші және екінші сөйлемдер болады. Қосымша (жанама) ақпарат түрлері мыналарды қамтиды: қосымша, суреттейтін және анықтайтын, қайталанатын, жинақтайтын ақпараттар
5а-тапсырма. Жылдам жауап ЖЖ 5ә-тапсырма Т кестесі «Learningapps» платформасы арқылы ойын ойнау |
-Оқушылар мәтінді мұқият оқиды. «Шынжыр» әдісі бойынша оқушылардың бірі мәтін мазмұнын тізбектеп айтып шығады, яғни сөйлемнің басын бір оқушы бастаса, келесі оқушы аяқтайды. Мәтін мазмұны брйынша негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.
Мәтін мазмұнына сәйкес сұрақтарға жауап беріңдер. Оқушылар жұптасып жауабын табады, бір-бірлерін тексереді Мәтіннен біріккен және тіркесті сөздерді теріп жаз
https://learningapps.org/watch?v=p68bcbkc323 |
Дескриптор; - мәтін мазмұнын талқылайды.
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор: - Мәтіннен негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды Дескриптор: бірге, бөлек жазылатын сөздерді мәтін ішінен анықтайды, -орфографиялық нормаға сай жазады ҚБ «Білім заряды» |
Оқулық, дәптер
Кесте
Интерактивті тақта |
|||||||||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «321» әдісі . Үй тапсырмасы: |
Жақсы түсінген 3 мәселе. Қиындық туғызған 2 нәрсе. Туындаған 1 сұрақ. Мәтіндегі біріккен және тіркесті сөздерге морфологиялық және фонетикалық талдау жасау |
|
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз



