Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
ІҮбөлім. Әлемді өзгерткен өнертабыстары. Шешендік сөздер. Мәтін. Публицистикалық стиль |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М.Т. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әлем мойындаған рекорд |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
11.3.1.1 - жоспар түрлерін құру (күрделі, тезистік, тірек-схема түріндегі жоспар); 11.4.3.1- белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану:көркемдеу, айшықтау, дəлелдеу, сөздерді сұрыптайбілу(образды-эстетикалық) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру 1. Бойымен тұр 2. Туған айымен тұр 3.Туған күніңмен тұр 4. Шаш ұзындығымен тұр. (аяқ размерімен тұр) |
|
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту. Оқылым алды тапсырма. Рекорд деген не? Жоспар деген не? Тезис деген не? 1-тапсырма. 1. Күрделі жоспар (толық, тармақталған) I. Кіріспе:
Марат Жыланбаевтың өмір жолы және қалыптасуы А) Шөлдерді жалғыз жүгіріп өтуі – әлемдік рекорд Ә) Шөлдегі қызық жайт ІІІ. Қорытынды . Шыныққан ағза 2. Тезистік жоспар (қысқа, негізгі ойлар ғана) Марат Жыланбаев – шөлдерді жалғыз жүгіріп өткен бірегей марафоншы. Оның төзімділігі мен ерік-жігері әлемдік спортта теңдессіз. Сахара, Қарақұм, Қызылқұм шөлдерін жалғыз жүгіру – әлем мойындаған рекорд. Гиннес рекордтар кітабына енген қазақстандық спортшы. 3. Тірек-схема (көрнекі, кілт сөздермен) МАРАТ ЖЫЛАНБАЕВ | -------------------------------- | | | РЕКОРД ТӨЗІМДІЛІК МОЙЫНДАУ | | | Сахара 120 күндік Гиннес кітабы Қарақұм жүгірулер Халықаралық таным Қызылқұм 100+ км/күн Қазақстандық бренд | -----> салауатты өмір салты |
Сұрақтарға жауап береді. Марат Жыланбаев туралы мәтінді түсініп, оның мазмұны бойынша күрделі, тезистік және тірек-схема түріндегі жоспар құрастырады. |
ҚБ Дұрыс! Жарайсың! Дескриптор: Мәтін мазмұнын түсініп, күрделі жоспардың негізгі тармақтары мен бөлімдерін дұрыс құрастырады1ұ. Мәтіндегі басты ойларды анықтап, тезистік жоспарды қысқа әрі нақты жазады1ұ. Негізгі кілт сөздерді таңдап, тірек-схема жасайды1ұ. Үш жоспар түрінің мазмұндық сәйкестігін және логикалық бірізділігін сақтайды1ұ. |
Оқулық «Мектеп» 73-74-бет. |
||||||||||||
|
|
2-тапсырма. Мәтіндегі негізгі ой мен автордың ұстанымын анықтап, сол ойды ашуда қолданылған көркемдеуіш құралдарды орынды талдаңыз.
|
Мәтіндегі негізгі ой мен автордың ұстанымын анықтап, сол ойды ашуда қолданылған көркемдеуіш құралдарды орынды талдайды |
Дескриптор: -айшықтау 1 -дәлелдеу 1 ұ; -бейнелеу 1ұ; барлығы 3 |
Оқулық «Мектеп» 74-бет. |
||||||||||||
|
|
3-тапсырма. ережені оқып, пікір алмасуға өз сөздеріңмен бір сөйлеммен анықтама беріңдер. 4-тапсырма. Шыңғыс ханның айтқаны Теңеулер: Төбеттей, бүкіттей, арыстандай... |
-анықтама береді; -көркемдік құралдарды тапады. |
Дескриптор: Анықтама 1 -теңеулер табу 1ұ; -талдау 1ұ |
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма: Ә тапсырмасы. |
Екі жұлдыз, бір тілек. |
|
. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әлем мойындаған рекорд
Әлем мойындаған рекорд
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
ІҮбөлім. Әлемді өзгерткен өнертабыстары. Шешендік сөздер. Мәтін. Публицистикалық стиль |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М.Т. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әлем мойындаған рекорд |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
11.3.1.1 - жоспар түрлерін құру (күрделі, тезистік, тірек-схема түріндегі жоспар); 11.4.3.1- белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану:көркемдеу, айшықтау, дəлелдеу, сөздерді сұрыптайбілу(образды-эстетикалық) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру 1. Бойымен тұр 2. Туған айымен тұр 3.Туған күніңмен тұр 4. Шаш ұзындығымен тұр. (аяқ размерімен тұр) |
|
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту. Оқылым алды тапсырма. Рекорд деген не? Жоспар деген не? Тезис деген не? 1-тапсырма. 1. Күрделі жоспар (толық, тармақталған) I. Кіріспе:
Марат Жыланбаевтың өмір жолы және қалыптасуы А) Шөлдерді жалғыз жүгіріп өтуі – әлемдік рекорд Ә) Шөлдегі қызық жайт ІІІ. Қорытынды . Шыныққан ағза 2. Тезистік жоспар (қысқа, негізгі ойлар ғана) Марат Жыланбаев – шөлдерді жалғыз жүгіріп өткен бірегей марафоншы. Оның төзімділігі мен ерік-жігері әлемдік спортта теңдессіз. Сахара, Қарақұм, Қызылқұм шөлдерін жалғыз жүгіру – әлем мойындаған рекорд. Гиннес рекордтар кітабына енген қазақстандық спортшы. 3. Тірек-схема (көрнекі, кілт сөздермен) МАРАТ ЖЫЛАНБАЕВ | -------------------------------- | | | РЕКОРД ТӨЗІМДІЛІК МОЙЫНДАУ | | | Сахара 120 күндік Гиннес кітабы Қарақұм жүгірулер Халықаралық таным Қызылқұм 100+ км/күн Қазақстандық бренд | -----> салауатты өмір салты |
Сұрақтарға жауап береді. Марат Жыланбаев туралы мәтінді түсініп, оның мазмұны бойынша күрделі, тезистік және тірек-схема түріндегі жоспар құрастырады. |
ҚБ Дұрыс! Жарайсың! Дескриптор: Мәтін мазмұнын түсініп, күрделі жоспардың негізгі тармақтары мен бөлімдерін дұрыс құрастырады1ұ. Мәтіндегі басты ойларды анықтап, тезистік жоспарды қысқа әрі нақты жазады1ұ. Негізгі кілт сөздерді таңдап, тірек-схема жасайды1ұ. Үш жоспар түрінің мазмұндық сәйкестігін және логикалық бірізділігін сақтайды1ұ. |
Оқулық «Мектеп» 73-74-бет. |
||||||||||||
|
|
2-тапсырма. Мәтіндегі негізгі ой мен автордың ұстанымын анықтап, сол ойды ашуда қолданылған көркемдеуіш құралдарды орынды талдаңыз.
|
Мәтіндегі негізгі ой мен автордың ұстанымын анықтап, сол ойды ашуда қолданылған көркемдеуіш құралдарды орынды талдайды |
Дескриптор: -айшықтау 1 -дәлелдеу 1 ұ; -бейнелеу 1ұ; барлығы 3 |
Оқулық «Мектеп» 74-бет. |
||||||||||||
|
|
3-тапсырма. ережені оқып, пікір алмасуға өз сөздеріңмен бір сөйлеммен анықтама беріңдер. 4-тапсырма. Шыңғыс ханның айтқаны Теңеулер: Төбеттей, бүкіттей, арыстандай... |
-анықтама береді; -көркемдік құралдарды тапады. |
Дескриптор: Анықтама 1 -теңеулер табу 1ұ; -талдау 1ұ |
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма: Ә тапсырмасы. |
Екі жұлдыз, бір тілек. |
|
. |
шағым қалдыра аласыз













