Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әлем өзгеруде: онда жастар қандай орын алады? |
|
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Кудияров Тимур |
||||||
|
Өтетін күні: |
Сыныбы: 12 |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
А. Байтұрсынов мысалдарын талдай отыра, сай,рухани бай,өздігінен шешім қабылдай алатын,білімімен қаруланған жеке тұлаға тәрбиелеу. |
|||||
|
NIS құндылақтары іс-әрекетте: |
Құрмет, Отансүйгіштік және жауапкершілік, Еңбекқорлық және шығармашылық, Жаһандық азаматтық |
|||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Әдебиет, тарих |
|||||
|
Қолданылатын әдістер |
Топтық талдау жұмысы, «Снежный ком» |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Дерек көздері |
||||
|
Сабақтың басы (5) |
«Миға жабуыл» А. Байтұрсынов жайлы не білесіздер? Қырық мысал бұл не? Бүгінгі тақырыппен байланысы қандай? |
|
||||
|
Сабақтың ортасы (15) |
Сынып оқушы санына байланысты 4 не месе 6 топқа бөлінеді. Әр топқа, А. Байтұрсыновтың бір мысалынан беріледі. Топтық жұмыс: «Снежный ком» а) -Әр бір оқушы жеке оқып, 3 ұғымды анықтайды /3мин -2 адамнан бірігіп, идеясын анықтап, 6 ұғымнан 3 негізгі ойды айқындайды / 2мин -Топ ішінде айқындалған мәселелерді талқыға салып, осыдан ортақ тақырыбы мен идеясына сай 3 ұғымды анықтайды ә) - сынып ішінде екі топтан жұптасады - екі топ бір-біріне талдаған мысалдарды түсіндіріп талқылайды. Әр топта белгіленген 6 ұғымды талдап, бекітеді. |
http://bilim-all.kz/tag/olen?tag=40%20%D0%BC%D1%8B%D1%81%D0%B0%D0%BB
|
||||
|
Сабақтың соңы (20) |
Анықталған 6 ұғым тақтаға жазылады. « Бәсекеге қабілетті тұлға кім?..» мектеп миссиясы және жоғарыда айқындалған 6 ұғыммен байланыстырып тірек сызба жасау. Әр топ тірек сызбаларымен таныстырады. «Пирамида» (оқушылар кері байланыстарын төрт бөлікке бөлінеген пирамидаға, маңыздылығына байланысты өсу ретімен жапсырулары керек) 1-топ: Бүгін мен, мектеп үшін не істей аламын 2-топ: Мектепті бітірген соң, сүйікті мектебім үшін не істей аламын 3-топ: НИШ түлегі ретінде мемлекет үшін не істей аламын 4-топ: отбасым үшін не істей аламын |
Мектеп миссиясы 6 мин 4 мин 10 мин |
||||
|
Талдау үшін қосымша ақпарат |
||||||
|
Дифференциация арқылы оқыту. Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың білімін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-ны қолдану NIS құндылақтары іс-әрекетте (тәрбие элементі). |
||||
|
|
|
|
||||
|
Рефлексия. Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциация сәтті жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
||||||
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әлем өзгеруде: онда жастар қандай орын алады?
Әлем өзгеруде: онда жастар қандай орын алады?
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әлем өзгеруде: онда жастар қандай орын алады? |
|
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Кудияров Тимур |
||||||
|
Өтетін күні: |
Сыныбы: 12 |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
А. Байтұрсынов мысалдарын талдай отыра, сай,рухани бай,өздігінен шешім қабылдай алатын,білімімен қаруланған жеке тұлаға тәрбиелеу. |
|||||
|
NIS құндылақтары іс-әрекетте: |
Құрмет, Отансүйгіштік және жауапкершілік, Еңбекқорлық және шығармашылық, Жаһандық азаматтық |
|||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Әдебиет, тарих |
|||||
|
Қолданылатын әдістер |
Топтық талдау жұмысы, «Снежный ком» |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Дерек көздері |
||||
|
Сабақтың басы (5) |
«Миға жабуыл» А. Байтұрсынов жайлы не білесіздер? Қырық мысал бұл не? Бүгінгі тақырыппен байланысы қандай? |
|
||||
|
Сабақтың ортасы (15) |
Сынып оқушы санына байланысты 4 не месе 6 топқа бөлінеді. Әр топқа, А. Байтұрсыновтың бір мысалынан беріледі. Топтық жұмыс: «Снежный ком» а) -Әр бір оқушы жеке оқып, 3 ұғымды анықтайды /3мин -2 адамнан бірігіп, идеясын анықтап, 6 ұғымнан 3 негізгі ойды айқындайды / 2мин -Топ ішінде айқындалған мәселелерді талқыға салып, осыдан ортақ тақырыбы мен идеясына сай 3 ұғымды анықтайды ә) - сынып ішінде екі топтан жұптасады - екі топ бір-біріне талдаған мысалдарды түсіндіріп талқылайды. Әр топта белгіленген 6 ұғымды талдап, бекітеді. |
http://bilim-all.kz/tag/olen?tag=40%20%D0%BC%D1%8B%D1%81%D0%B0%D0%BB
|
||||
|
Сабақтың соңы (20) |
Анықталған 6 ұғым тақтаға жазылады. « Бәсекеге қабілетті тұлға кім?..» мектеп миссиясы және жоғарыда айқындалған 6 ұғыммен байланыстырып тірек сызба жасау. Әр топ тірек сызбаларымен таныстырады. «Пирамида» (оқушылар кері байланыстарын төрт бөлікке бөлінеген пирамидаға, маңыздылығына байланысты өсу ретімен жапсырулары керек) 1-топ: Бүгін мен, мектеп үшін не істей аламын 2-топ: Мектепті бітірген соң, сүйікті мектебім үшін не істей аламын 3-топ: НИШ түлегі ретінде мемлекет үшін не істей аламын 4-топ: отбасым үшін не істей аламын |
Мектеп миссиясы 6 мин 4 мин 10 мин |
||||
|
Талдау үшін қосымша ақпарат |
||||||
|
Дифференциация арқылы оқыту. Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың білімін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-ны қолдану NIS құндылақтары іс-әрекетте (тәрбие элементі). |
||||
|
|
|
|
||||
|
Рефлексия. Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциация сәтті жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
||||||
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз













