|
Бөлім: Әлемдегі ірі кітапханалар |
Мектеп: |
||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әлемдегі таңғажайып кітапханалар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.5.1. мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастыру. 6.4.4.3. үстеудің мағыналық түрлерін ажырату |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастырады. үстеудің мағыналық түрлеріне талдау жасайды. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал.
Үй жұмысын сұрау Қызығушылықты ояту.(Кітап жөнінде айтылған сөздерді құрастыру арқылы даналық сөздердің мазмұнын ашып түсіндіреді). 1.Артық білім кітапта, ерінбей оқып көруге (Абай). 2.Әрбір адамның ең жақсы досы-өмірлік досы- кітап болуы тиіс (М.Әуезов). 3.Кітап- білім бұлағы, білім – өмір шырағы (Мақал).
2.Ал мыналар ше?..
3.Осы суреттердің біздің өткелі отырған сабағымызға қатысы қандай деп ойлайсыздар?
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар кітап жөнінде айтылған сөздерді құрастыру арқылы даналық сөздердің мазмұнын ашып түсіндіреді. Жетек сұрақтарға жауап беріп, пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
|
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Суреттер |
|||
|
Сабақтың ортасы |
«Ақпаратты сүзу» әдісі. 4-ТАПСЫРМА топтық жұмыс Оқылым мәтінін оқиды. Мәтінде көтерілген мәселені анықтауға бағытталған 3 нақтылау сұрағын құрастырады.(Оқушылар сұрақты жеке құрып, топ ішінде талқылап, үздік деген 3 сұрақты келесі топқа жолдайды) Тапсырма.Оқылым мәтінінен үстеулерді тауып, мағыналық түрлерін анықтаңдар Тілдік бағдар Топтау үстеуі Қимылдың, іс-әрекеттің бірігу арқылы істелетінін білдіретін үстеудің түрін топтау үстеуі деп аталады. Бұл үстеу қаншадан? Нешеуден, қалай-қалай? Деген сұрақтарға жауап береді. Мысалы: аздаған, көптеген, топ-тобымен т.б. 3-тапсырма «Ақылды қалам» әдісі жеке жұмыс «Кітап» және «кітапхана» сөздерін төменднгідей үстеулерімен байланыстырып, сөйлем құрап жаз. Екеулеп, көптеген, топ-тобымен, рет-ретімен, бір-бірлеп,бас-басына. Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін бір сөйлеммен қорытындылайды. |
«Ақпаратты сүзу» әдісі. Мәтінді оқиды. Мәтінде көтерілген мәселені анықтауға бағытталған 3 нақтылау сұрағын құрастырады.(Оқушылар сұрақты жеке құрып, топ ішінде талқылап, үздік деген 3 сұрақты келесі топқа жолдайды) Грамматикалық тапсырма орындайды. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін бір сөйлеммен қорытындылайды. |
Дескриптор: *мәтін мазмұнын түсінеді; * нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады; *оқылым мәтінінен үстеулерді тауып, мағыналық түрлерін анықтайды. Дескриптор Үстеулерді қатыстырады. Сөйлем құрайды Тақырыппен байланыстырады.
|
6-сынып қазақ тілі |
|||
|
Сабақтың соңы Үйге тапсырма: |
Кері байланыс. «Шығу парағын»пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жауап бер. 1. Бүгін не үйрендім? 2. Сабақ бойынша нені түсінбедім? 3. Келесі сабақта қандай мәселеге көңіл аудару керек? 9-тапсырма |
Оқушылар бүгін сабақтан пайдалы не алғанын, не қиын болғанын, алдағы уақытта не істеуге болатындығы жөнінде рефлексия жасайды |
|
парақтар |
|||
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әлемдегі таңғажайып кітапханалар
Әлемдегі таңғажайып кітапханалар
|
Бөлім: Әлемдегі ірі кітапханалар |
Мектеп: |
||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әлемдегі таңғажайып кітапханалар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.5.1. мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастыру. 6.4.4.3. үстеудің мағыналық түрлерін ажырату |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастырады. үстеудің мағыналық түрлеріне талдау жасайды. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал.
Үй жұмысын сұрау Қызығушылықты ояту.(Кітап жөнінде айтылған сөздерді құрастыру арқылы даналық сөздердің мазмұнын ашып түсіндіреді). 1.Артық білім кітапта, ерінбей оқып көруге (Абай). 2.Әрбір адамның ең жақсы досы-өмірлік досы- кітап болуы тиіс (М.Әуезов). 3.Кітап- білім бұлағы, білім – өмір шырағы (Мақал).
2.Ал мыналар ше?..
3.Осы суреттердің біздің өткелі отырған сабағымызға қатысы қандай деп ойлайсыздар?
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар кітап жөнінде айтылған сөздерді құрастыру арқылы даналық сөздердің мазмұнын ашып түсіндіреді. Жетек сұрақтарға жауап беріп, пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
|
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Суреттер |
|||
|
Сабақтың ортасы |
«Ақпаратты сүзу» әдісі. 4-ТАПСЫРМА топтық жұмыс Оқылым мәтінін оқиды. Мәтінде көтерілген мәселені анықтауға бағытталған 3 нақтылау сұрағын құрастырады.(Оқушылар сұрақты жеке құрып, топ ішінде талқылап, үздік деген 3 сұрақты келесі топқа жолдайды) Тапсырма.Оқылым мәтінінен үстеулерді тауып, мағыналық түрлерін анықтаңдар Тілдік бағдар Топтау үстеуі Қимылдың, іс-әрекеттің бірігу арқылы істелетінін білдіретін үстеудің түрін топтау үстеуі деп аталады. Бұл үстеу қаншадан? Нешеуден, қалай-қалай? Деген сұрақтарға жауап береді. Мысалы: аздаған, көптеген, топ-тобымен т.б. 3-тапсырма «Ақылды қалам» әдісі жеке жұмыс «Кітап» және «кітапхана» сөздерін төменднгідей үстеулерімен байланыстырып, сөйлем құрап жаз. Екеулеп, көптеген, топ-тобымен, рет-ретімен, бір-бірлеп,бас-басына. Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін бір сөйлеммен қорытындылайды. |
«Ақпаратты сүзу» әдісі. Мәтінді оқиды. Мәтінде көтерілген мәселені анықтауға бағытталған 3 нақтылау сұрағын құрастырады.(Оқушылар сұрақты жеке құрып, топ ішінде талқылап, үздік деген 3 сұрақты келесі топқа жолдайды) Грамматикалық тапсырма орындайды. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін бір сөйлеммен қорытындылайды. |
Дескриптор: *мәтін мазмұнын түсінеді; * нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады; *оқылым мәтінінен үстеулерді тауып, мағыналық түрлерін анықтайды. Дескриптор Үстеулерді қатыстырады. Сөйлем құрайды Тақырыппен байланыстырады.
|
6-сынып қазақ тілі |
|||
|
Сабақтың соңы Үйге тапсырма: |
Кері байланыс. «Шығу парағын»пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жауап бер. 1. Бүгін не үйрендім? 2. Сабақ бойынша нені түсінбедім? 3. Келесі сабақта қандай мәселеге көңіл аудару керек? 9-тапсырма |
Оқушылар бүгін сабақтан пайдалы не алғанын, не қиын болғанын, алдағы уақытта не істеуге болатындығы жөнінде рефлексия жасайды |
|
парақтар |
|||
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз

















