|
7-бөлім: Бұқаралық ақпарат құралдары.Синтаксис |
МЕКТЕП: |
|||||||||||||||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әлемдік бұқаралық ақпарат құралдары |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.4.1 әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын талдау, сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көпшілігі: мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау, сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану; Кейбір оқушылар: мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау, сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану. |
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту. Оқушылар берілген сөздер арқылы ой қозғап, бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды.
«Кім жылдам?» ойыны арқылы сөздерді орнына қойып, сөйлем құрастырады. Тұрлаулы мүшелерді тауып, сөйлем мүшесіне талдайды. Баяндауыштың орнын анықтайды. Дескриптор
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. 2-тапсырма. Мәтінді оқып, тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін талдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ ӘТН. 5-тапсырма. Оқылым мәтінінде берілген сөйлемдерден сабақтас құрмалас сөйлем құрап жазыңдар. Мағыналық түрін ажыратыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Тыңдалым тапсырмасын қайта тыңдап, кестедегі мәліметтермен салыстырып, толықтырулар енгізіңдер.
Дескриптор
ҚБ «Микрафон» деген айдармен өз жазғандарын оқиды. . |
Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Оқушылар берілген сөздер арқылы ой қозғап, бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды.«Кім жылдам?» ойыны арқылы сөздерді орнына қойып, сөйлем құрастырады. Тұрлаулы мүшелерді тауып, сөйлем мүшесіне талдайды. Мәтінді оқып, тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін талдаңдар.
Оқылым мәтінінде берілген сөйлемдерден сабақтас құрмалас сөйлем құрап жазыңдар. Мағыналық түрін ажыратыңдар. Тыңдалым тапсырмасын қайта тыңдап, кестедегі мәліметтермен салыстырып, толықтырулар енгізіңдер.
|
Қалыптастырушы бағалау Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Қосымша ізден!
Қалыптастырушы бағалау Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Қосымша ізден!
Қалыптастырушы бағалау Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Қосымша ізден! |
9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
14 мп3 |
||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
К
Үй тапсырмасы: 7-тапсырма |
|
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әлемдік бұқаралық ақпарат құралдары 4-сабақ
Әлемдік бұқаралық ақпарат құралдары 4-сабақ
|
7-бөлім: Бұқаралық ақпарат құралдары.Синтаксис |
МЕКТЕП: |
|||||||||||||||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әлемдік бұқаралық ақпарат құралдары |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.4.1 әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын талдау, сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көпшілігі: мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау, сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану; Кейбір оқушылар: мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау, сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану. |
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту. Оқушылар берілген сөздер арқылы ой қозғап, бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды.
«Кім жылдам?» ойыны арқылы сөздерді орнына қойып, сөйлем құрастырады. Тұрлаулы мүшелерді тауып, сөйлем мүшесіне талдайды. Баяндауыштың орнын анықтайды. Дескриптор
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. 2-тапсырма. Мәтінді оқып, тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін талдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ ӘТН. 5-тапсырма. Оқылым мәтінінде берілген сөйлемдерден сабақтас құрмалас сөйлем құрап жазыңдар. Мағыналық түрін ажыратыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Тыңдалым тапсырмасын қайта тыңдап, кестедегі мәліметтермен салыстырып, толықтырулар енгізіңдер.
Дескриптор
ҚБ «Микрафон» деген айдармен өз жазғандарын оқиды. . |
Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Оқушылар берілген сөздер арқылы ой қозғап, бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды.«Кім жылдам?» ойыны арқылы сөздерді орнына қойып, сөйлем құрастырады. Тұрлаулы мүшелерді тауып, сөйлем мүшесіне талдайды. Мәтінді оқып, тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін талдаңдар.
Оқылым мәтінінде берілген сөйлемдерден сабақтас құрмалас сөйлем құрап жазыңдар. Мағыналық түрін ажыратыңдар. Тыңдалым тапсырмасын қайта тыңдап, кестедегі мәліметтермен салыстырып, толықтырулар енгізіңдер.
|
Қалыптастырушы бағалау Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Қосымша ізден!
Қалыптастырушы бағалау Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Қосымша ізден!
Қалыптастырушы бағалау Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Қосымша ізден! |
9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
14 мп3 |
||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
К
Үй тапсырмасы: 7-тапсырма |
|
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



ері
байланыс: «Менің
баспалдағым»












