Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Заманауи музыкалық мәдениет |
||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есбатирова Х.Е |
||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әлемдік джаз музыкасы |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.1.1.1-тыңдаған музыкалы шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау; 6.2.1.1 -музыкалық-шығармашылық жұмыс жасау үшін идеялар ұсыну, жоспарлау және музыкалық материалға интепретация жасау |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар тыңдаған музыкалы шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтайды Оқушылар музыкалық-шығармашылық жұмыс жасау үшін идеялар ұсыну, жоспарлау және музыкалық материалға интепретация жасайды |
||||||||||
|
Құндылықтар |
Бірлік және ынтымақ айы |
||||||||||
|
Апта дәйексөзі: |
Бірлігі күшті ел озады |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі |
1. Миға шабуыл 1. «Рок-н-ролл» ұғымына анықтама бер 2. Рок музыка дегеніміз не? 3. Электрондық технологиялар және құралдардың көмегімен шығарылған музыка қалай аталады? 4. Рэп деген не? 5. Өзің туралы рэп стилінде өлең шығар |
1. Миға шабуыл 1.Рок-н-ролл--"тербел және сырғана" ХХ-ғасырда АКШ та таралған музыканың стилі. 2. Рок- музыка--танымал музыканың бағыты. 3. Электронды музыка дейміз. 4.Хип-хоп 1979жылы АКШ-та афроамерикалық ортада пайда болған стиль. 5. Реп-нақты ұйқастырылған ырғақтық жанр. 5. Оқушылар өз ойларын айтады |
Оқушылар өзін-өзі бағалайды |
Музыка оқулығы Алматы баспасы 2018ж «Әлемдік джаз музыкасы» тақырыбына презентация Кестелер, тақырыптық суреттер |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
2. Джаз жанры видео ролик
1. Қандай музыка жанры туралы? 2. Қай елде пайда болды? 3. Қай елдің музыка жанрынан алынған 3. Синквейн (Бес жолды өлең) Джаз (жеке жұмыс, дәптер жұмыс) 1. Зат есім 2. Сын есім 3. Етістік 4. Мәтін 5. Синоним 4. Сергіту сәті Дауыс ашу жаттығуы https://www.youtube.com/watch?v=hatPvMMS4gk 5.. Ән үйрену «Ұстазым» https://www.youtube.com/watch?v=M_wOcrqT6Gk 6. Венн диаграммасы Эстрада жанры мен Джаз жанры (жұптық жұмыс)
7. Ұқсасын тап (топтық жұмыс) 1 топ -ұрмалы аспап 2 топ үрмелі аспап 3 топ шертпелі аспап
|
3. Джаз жанры видео ролик
1. Джаз жанры 2. Америка құрама штатының Нью-Орлеан қаласында 3. Африка елінің
3. Синквейн (Бес жолды өлең) Джаз (жеке жұмыс) 1. Джаз 2. Ырғақты, әсерлі 3. Ойнатады, сезімталдық береді, мазалайды 4. Музыка жан дүниені тербейді 5. Өнер (Оқушылардың басқа да нұсқалары болуы мүмкін)
4. Сергіту сәті . Дауыс ашу жаттығуы
5. Ән үйрену «Ұстазым» оқушылар айтады
6. Венн диаграммасы Қазақтың күйі мен Джаз жанры
Оқушылардың басқада нұсқалары да қабылданады
7. Ұқсасын тап (топтық жұмыс) Әр топқа музыкалық аспаптар суреттері беріледі ,сол суреттер арасынан өз тапсырмаларын тауып жинақтайды
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
8. Тест Джаз туралы 1. Джаздың пайда болу жері қай қала болып есептеледі? а) Нью-Йорк b) Чикаго c) Орлеан d) Лос-Анджелес 2. Джаздың негізгі ерекшеліктерінің бірі қандай? a) Қатал құрылым b) Импровизация c) Опералық вокал d) Жылдамдық 3. Келесі музыканттардың қайсысы джаздың белгілі тұлғаларына жатады? a) Людвиг ван Бетховен б) Майлз Дэвис c) Йохан Себастьян Бах d) Фредди Меркьюри 4. Джаздың қандай стилі бетінен күзетілетін және жедел орындалатын болып табылады? а) Блюз б) Бибоп в) Рок-н-ролл d) Рэгтайм 5. Джаз музыкасының атақты аспабы? а) Саксофон б) Синтезатор в) Цимбалдар d) Баян 6. Фрэнк Синатра джаз музыкасындағы қандай рөлмен белгілі? a) Суретші-график б) Вокалист c) Композитор-бұрынғы әскери d) Аспапшы 9. Қорытынды Бағалау
10. Кері байланыс Білемін, Білдім, Білгім келеді
|
8. Тест Джаз туралы
Тест жауаптары:
9. Қорытынды Оқушылар өзін-өзі бағалайды
10. Кері байланыс
|
|
|
|||||||
Венн диагарммасы
|
Эстрада жанр |
Ұқсастықтар |
Джаз жанр |
|
көп жанрлы сахналық өнердің бір түрі. Эстрада өнері әр алуан артистердің (әншілер мен бишілер, көркем сөз оқушылар мен акробаттар, конферансье мен музыканттар, т.б.) ойын-сауығынан құралады. Кейде жалғыз артистің өнер көрсетуіне құрылған жеке – соло концерт те болуы ықтимал. |
Екеуі де музыкалық өнердің түрі. Эмоциялық сыйымдылыққа ие және адамдардың сезіміне әсер етеді. Ырғақ пен мелодия маңызды рөл атқарады. Импровизация жасауға мүмкіндік береді (мысалы, күйде орындаушының шеберлігі импровизация немесе тақырыпты жеке басуы мүмкін; джазда импровизация негізгі элемент болып табылады). Қоғамдық және мәдени байланысты нығайтуға қатысады. |
Әлемдік музыкада кең тараған және түрлі аспаптарда орындалады (мысалы, саксофон, пианино, труба). Афроамерикалық мәдениеттен шыққан. Импровизация және экспериментке негізделген стиль. Олар жанрлық кең ауқымдылықты қамтиды (мысалы, бибоп, свинг). Әдетте ансамбльдік орындау стилі басым. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әлемдік джаз музыкасы 6 сынып
Әлемдік джаз музыкасы 6 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Заманауи музыкалық мәдениет |
||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есбатирова Х.Е |
||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әлемдік джаз музыкасы |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.1.1.1-тыңдаған музыкалы шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау; 6.2.1.1 -музыкалық-шығармашылық жұмыс жасау үшін идеялар ұсыну, жоспарлау және музыкалық материалға интепретация жасау |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар тыңдаған музыкалы шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтайды Оқушылар музыкалық-шығармашылық жұмыс жасау үшін идеялар ұсыну, жоспарлау және музыкалық материалға интепретация жасайды |
||||||||||
|
Құндылықтар |
Бірлік және ынтымақ айы |
||||||||||
|
Апта дәйексөзі: |
Бірлігі күшті ел озады |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі |
1. Миға шабуыл 1. «Рок-н-ролл» ұғымына анықтама бер 2. Рок музыка дегеніміз не? 3. Электрондық технологиялар және құралдардың көмегімен шығарылған музыка қалай аталады? 4. Рэп деген не? 5. Өзің туралы рэп стилінде өлең шығар |
1. Миға шабуыл 1.Рок-н-ролл--"тербел және сырғана" ХХ-ғасырда АКШ та таралған музыканың стилі. 2. Рок- музыка--танымал музыканың бағыты. 3. Электронды музыка дейміз. 4.Хип-хоп 1979жылы АКШ-та афроамерикалық ортада пайда болған стиль. 5. Реп-нақты ұйқастырылған ырғақтық жанр. 5. Оқушылар өз ойларын айтады |
Оқушылар өзін-өзі бағалайды |
Музыка оқулығы Алматы баспасы 2018ж «Әлемдік джаз музыкасы» тақырыбына презентация Кестелер, тақырыптық суреттер |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
2. Джаз жанры видео ролик
1. Қандай музыка жанры туралы? 2. Қай елде пайда болды? 3. Қай елдің музыка жанрынан алынған 3. Синквейн (Бес жолды өлең) Джаз (жеке жұмыс, дәптер жұмыс) 1. Зат есім 2. Сын есім 3. Етістік 4. Мәтін 5. Синоним 4. Сергіту сәті Дауыс ашу жаттығуы https://www.youtube.com/watch?v=hatPvMMS4gk 5.. Ән үйрену «Ұстазым» https://www.youtube.com/watch?v=M_wOcrqT6Gk 6. Венн диаграммасы Эстрада жанры мен Джаз жанры (жұптық жұмыс)
7. Ұқсасын тап (топтық жұмыс) 1 топ -ұрмалы аспап 2 топ үрмелі аспап 3 топ шертпелі аспап
|
3. Джаз жанры видео ролик
1. Джаз жанры 2. Америка құрама штатының Нью-Орлеан қаласында 3. Африка елінің
3. Синквейн (Бес жолды өлең) Джаз (жеке жұмыс) 1. Джаз 2. Ырғақты, әсерлі 3. Ойнатады, сезімталдық береді, мазалайды 4. Музыка жан дүниені тербейді 5. Өнер (Оқушылардың басқа да нұсқалары болуы мүмкін)
4. Сергіту сәті . Дауыс ашу жаттығуы
5. Ән үйрену «Ұстазым» оқушылар айтады
6. Венн диаграммасы Қазақтың күйі мен Джаз жанры
Оқушылардың басқада нұсқалары да қабылданады
7. Ұқсасын тап (топтық жұмыс) Әр топқа музыкалық аспаптар суреттері беріледі ,сол суреттер арасынан өз тапсырмаларын тауып жинақтайды
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
8. Тест Джаз туралы 1. Джаздың пайда болу жері қай қала болып есептеледі? а) Нью-Йорк b) Чикаго c) Орлеан d) Лос-Анджелес 2. Джаздың негізгі ерекшеліктерінің бірі қандай? a) Қатал құрылым b) Импровизация c) Опералық вокал d) Жылдамдық 3. Келесі музыканттардың қайсысы джаздың белгілі тұлғаларына жатады? a) Людвиг ван Бетховен б) Майлз Дэвис c) Йохан Себастьян Бах d) Фредди Меркьюри 4. Джаздың қандай стилі бетінен күзетілетін және жедел орындалатын болып табылады? а) Блюз б) Бибоп в) Рок-н-ролл d) Рэгтайм 5. Джаз музыкасының атақты аспабы? а) Саксофон б) Синтезатор в) Цимбалдар d) Баян 6. Фрэнк Синатра джаз музыкасындағы қандай рөлмен белгілі? a) Суретші-график б) Вокалист c) Композитор-бұрынғы әскери d) Аспапшы 9. Қорытынды Бағалау
10. Кері байланыс Білемін, Білдім, Білгім келеді
|
8. Тест Джаз туралы
Тест жауаптары:
9. Қорытынды Оқушылар өзін-өзі бағалайды
10. Кері байланыс
|
|
|
|||||||
Венн диагарммасы
|
Эстрада жанр |
Ұқсастықтар |
Джаз жанр |
|
көп жанрлы сахналық өнердің бір түрі. Эстрада өнері әр алуан артистердің (әншілер мен бишілер, көркем сөз оқушылар мен акробаттар, конферансье мен музыканттар, т.б.) ойын-сауығынан құралады. Кейде жалғыз артистің өнер көрсетуіне құрылған жеке – соло концерт те болуы ықтимал. |
Екеуі де музыкалық өнердің түрі. Эмоциялық сыйымдылыққа ие және адамдардың сезіміне әсер етеді. Ырғақ пен мелодия маңызды рөл атқарады. Импровизация жасауға мүмкіндік береді (мысалы, күйде орындаушының шеберлігі импровизация немесе тақырыпты жеке басуы мүмкін; джазда импровизация негізгі элемент болып табылады). Қоғамдық және мәдени байланысты нығайтуға қатысады. |
Әлемдік музыкада кең тараған және түрлі аспаптарда орындалады (мысалы, саксофон, пианино, труба). Афроамерикалық мәдениеттен шыққан. Импровизация және экспериментке негізделген стиль. Олар жанрлық кең ауқымдылықты қамтиды (мысалы, бибоп, свинг). Әдетте ансамбльдік орындау стилі басым. |
шағым қалдыра аласыз















