Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
«Әлемнің әміршісі-еңбек» |
|
|
Күні |
|
|
|
Класс жетекші: |
|
|
|
Класс: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Әлемнің әміршісі-еңбек» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Еңбек етудің маңызын ашып, экономикалық сауаттылыққа дағдыландыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлттық мүдде |
|
|
Ресімдеу |
Слайд,презентация,видео |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Таратпа қағаздар |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация, плакаттар, QR кодтар |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (10 мин) |
«Самұрық Қазына» әл-ауқат қоры, «Бизнестің жол картасы-2020» бағдарламасы, «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры логотиптері суреттерін суыру арқылы топ құру -Топ атаулары нені білдіреді? -Қандай қызмет атқарады? Немен айналысады?
|
өзіндік пікірлерін мысалдармен білдіреді. |
Таратпа қағаздар
|
|
Сабақ басы (20 мин)
|
1. Абайдың 42 қара сөзін тыңдау -Толғамда қандай мәселе қозғалады? -Еңбек етудің қажеттілігі неде? -Не үшін еңбек етер едің? 2. Әл-Фарабидің «Ісім оңсын десеңіз, сол істің маманы болыңыз» деген тұжырымындағы ой қандай? 3. Еңбек еткен соң еңбектің ақысы болады. Сол ақы немен өлшенеді? -Ендеше, табыс көзі-еңбек. «Ақпараттағы ақаулық» тәсілімен Самұрық Қазына» әл-ауқат қоры, «Бизнестің жол картасы-2020» бағдарламасы, «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры туралы мәтінді талқылау 1-топ: Табыс көзін жарнамалау 2-топ: Отбасы бюджетін
жоспарлау |
-Тақырыпқа қызығушылығы артады. -Өздері ұстанымдарын түсіндіреді. -Өзіндік пікірлерін білдіру арқылы адами құндылықтарды көрсетеді. -өзара мәлімет алмасады -топтық тапсырманы қорғайды |
Презентация
видеоролик |
|
Соңы
|
Кейс талдау «Үнемшілдік кедейдің басына ғана жазған ба?»
Ал, біздің қалаларымыздың біразында жүргізген зерттеу қорытындылары көрсеткендей, қазақстандықтардың үштен екісі инвестиция жасауға әзір емес. Біздің отандастарымыз капитал жинақтаудың мәнін көріп отырған жоқ. Ал, миллионерлердің тәжірибесіне сүйенсек, инвестицияға салған алғашқы қаражаттарын олар өз шығындарын оңтайландыру нәтижесінде мүмкін еткен. Яғни, тапқан табысын көрегендікпен үнемдей отырып, молшылыққа қол жеткізе алған. Әлемдік деңгейдегі ең табысты инвестордың бірі Уоррен Баффет өз капиталын жоқты бар етіп жинақтаған. Қара жаяу газет тасушы ретінде бастаған Баффет мырза, бүгін 13 миллиард АҚШ долларынан тұратын байлықтың иегері. Себебі, ол қашанда қарапайым өмірді қанағат еткен, қымбат коттедж, қымбат мейрамханадан гөрі та- быс қаражатын инвестицияға салғанды жөн деп тапқан. «Ойыңды білдір»
Рефлексия: «Мен өз инвестициямды не үшін жинаймын» |
-өзіндік ойларын ортаға салады. |
презентация |
«Алғабас жалпы орта білім беретін мектебі» КММ 9 сынып жетекшісі А.Е.Асқарованың «Әлемнің әміршісі-еңбек» тақырыбында өткізілген сынып сағатының
Анықтамасы
21.09.2023 жылы 9-сыныпқа ««Әлемнің әміршісі-еңбек» тақырыбында қашықтықтан сынып сағаты өткізілді.
Сабақтың мақсаты:
Еңбек етудің маңызын ашып, экономикалық сауаттылыққа дағдыландыру.
Күтілетін нәтиже:
-
Ел экономикасындағы жаңалықтарды біледі.
-
Абайдың 42 қара сөзінің мағынасын түсінеді.
-
Еңбектің мәні мен адам әрекетіне өзіндік баға береді.
Жоспарға сәйкес оқушылар мына
сұрақтар төңірегінде өз ой-пікірлерін ортаға
салды:
1. Абайдың 42 қара сөзін тыңдау
-Толғамда қандай мәселе қозғалады?
-Еңбек етудің қажеттілігі неде?
-Не үшін еңбек етер едің?
2. Әл-Фарабидің «Ісім оңсын десеңіз, сол істің маманы болыңыз» деген тұжырымындағы ой қандай?
3. Еңбек еткен соң еңбектің ақысы болады. Сол ақы немен өлшенеді?
Сынып жетекшісі: А.Е.Асқарова
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Әлемнің әміршісі - еңбек" тәрбие сағаты қмж+анықтамасымен
"Әлемнің әміршісі - еңбек" тәрбие сағаты қмж+анықтамасымен
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
«Әлемнің әміршісі-еңбек» |
|
|
Күні |
|
|
|
Класс жетекші: |
|
|
|
Класс: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Әлемнің әміршісі-еңбек» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Еңбек етудің маңызын ашып, экономикалық сауаттылыққа дағдыландыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлттық мүдде |
|
|
Ресімдеу |
Слайд,презентация,видео |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Таратпа қағаздар |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация, плакаттар, QR кодтар |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (10 мин) |
«Самұрық Қазына» әл-ауқат қоры, «Бизнестің жол картасы-2020» бағдарламасы, «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры логотиптері суреттерін суыру арқылы топ құру -Топ атаулары нені білдіреді? -Қандай қызмет атқарады? Немен айналысады?
|
өзіндік пікірлерін мысалдармен білдіреді. |
Таратпа қағаздар
|
|
Сабақ басы (20 мин)
|
1. Абайдың 42 қара сөзін тыңдау -Толғамда қандай мәселе қозғалады? -Еңбек етудің қажеттілігі неде? -Не үшін еңбек етер едің? 2. Әл-Фарабидің «Ісім оңсын десеңіз, сол істің маманы болыңыз» деген тұжырымындағы ой қандай? 3. Еңбек еткен соң еңбектің ақысы болады. Сол ақы немен өлшенеді? -Ендеше, табыс көзі-еңбек. «Ақпараттағы ақаулық» тәсілімен Самұрық Қазына» әл-ауқат қоры, «Бизнестің жол картасы-2020» бағдарламасы, «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры туралы мәтінді талқылау 1-топ: Табыс көзін жарнамалау 2-топ: Отбасы бюджетін
жоспарлау |
-Тақырыпқа қызығушылығы артады. -Өздері ұстанымдарын түсіндіреді. -Өзіндік пікірлерін білдіру арқылы адами құндылықтарды көрсетеді. -өзара мәлімет алмасады -топтық тапсырманы қорғайды |
Презентация
видеоролик |
|
Соңы
|
Кейс талдау «Үнемшілдік кедейдің басына ғана жазған ба?»
Ал, біздің қалаларымыздың біразында жүргізген зерттеу қорытындылары көрсеткендей, қазақстандықтардың үштен екісі инвестиция жасауға әзір емес. Біздің отандастарымыз капитал жинақтаудың мәнін көріп отырған жоқ. Ал, миллионерлердің тәжірибесіне сүйенсек, инвестицияға салған алғашқы қаражаттарын олар өз шығындарын оңтайландыру нәтижесінде мүмкін еткен. Яғни, тапқан табысын көрегендікпен үнемдей отырып, молшылыққа қол жеткізе алған. Әлемдік деңгейдегі ең табысты инвестордың бірі Уоррен Баффет өз капиталын жоқты бар етіп жинақтаған. Қара жаяу газет тасушы ретінде бастаған Баффет мырза, бүгін 13 миллиард АҚШ долларынан тұратын байлықтың иегері. Себебі, ол қашанда қарапайым өмірді қанағат еткен, қымбат коттедж, қымбат мейрамханадан гөрі та- быс қаражатын инвестицияға салғанды жөн деп тапқан. «Ойыңды білдір»
Рефлексия: «Мен өз инвестициямды не үшін жинаймын» |
-өзіндік ойларын ортаға салады. |
презентация |
«Алғабас жалпы орта білім беретін мектебі» КММ 9 сынып жетекшісі А.Е.Асқарованың «Әлемнің әміршісі-еңбек» тақырыбында өткізілген сынып сағатының
Анықтамасы
21.09.2023 жылы 9-сыныпқа ««Әлемнің әміршісі-еңбек» тақырыбында қашықтықтан сынып сағаты өткізілді.
Сабақтың мақсаты:
Еңбек етудің маңызын ашып, экономикалық сауаттылыққа дағдыландыру.
Күтілетін нәтиже:
-
Ел экономикасындағы жаңалықтарды біледі.
-
Абайдың 42 қара сөзінің мағынасын түсінеді.
-
Еңбектің мәні мен адам әрекетіне өзіндік баға береді.
Жоспарға сәйкес оқушылар мына
сұрақтар төңірегінде өз ой-пікірлерін ортаға
салды:
1. Абайдың 42 қара сөзін тыңдау
-Толғамда қандай мәселе қозғалады?
-Еңбек етудің қажеттілігі неде?
-Не үшін еңбек етер едің?
2. Әл-Фарабидің «Ісім оңсын десеңіз, сол істің маманы болыңыз» деген тұжырымындағы ой қандай?
3. Еңбек еткен соң еңбектің ақысы болады. Сол ақы немен өлшенеді?
Сынып жетекшісі: А.Е.Асқарова
шағым қалдыра аласыз













