Тексерілді:
Оқу жұмысы жөніндегі директордың орынбасары:
_______________________
«________» __________2025ж
|
Бөлім: |
Адамзаттық құндылықтар және әлем мәдениеті. Фонетика |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Муканова Инкар |
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
15.10.2025ж |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әлемнің жаңа жеті кереметі |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.4.1 -мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау . 8.4.2.1 - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды. Сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады. |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Еңбекқорлық және жауапкершілікМәтіндегі нысандарды тұрғызған халықтың еңбегіне құрмет көрсету, олардың тарихи маңызын ұғыну оқушыларды тұлғалық жауапкершілікке жетелейді. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысын тексеру. 2. Үй тапсырмасын тексеру Оқылым алды тапсырмасы «Дөңгелек үстелдегі әліпби» Әр оқушыға бір әріп беріледі, сол әріптен басталатын тақырыпқа байланысты сөз айту. Сұрақ: Сендер әлемнің жеі кереметіне нені жатқызар едіңдер? |
1.Құралдарын түгелдеу. 2.Үйге берілген тапсырманы айтады. Сұраққа өзіне берілген әріптен басталатын сөз айту арқылы жауап береді. |
+ - |
Оқу лық |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы |
Оқылым кезеңі Оқулықтағы 1-тапсырма. Мәтінді “Шеңбер ішінде оқу” әдісімен оқыңдар. Оқылымнан кейінгі тапсырма ФС 1.Кестеде берілген мәліметтерді сәйкестендір.
2-тапсырма Жазылым Қазіргі замандағы адам қолымен жасалған жаңа бір кереметке мысал келтіріп, оның қоғамға пайдасын жаз. Оның адамзат өміріндегі әлеуметтік немесе тұрмыстық маңызын сипатта. Жазған мәтініңді сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктерін сақтап оқып бер.
3-тапсырма Айтылым “Кереметтер тіл қатса...” Мәтіндегі бір кереметті таңдап, сол нысан атынан сөйле. Яғни, өзін сол керемет ретінде елестетіп, оның қоғамға тигізетін әсерін, әлеуметтік және мәдени рөлін, адамзатқа берер құндылығын сипаттап, 2–3 минуттық ауызша монолог жаса. |
Оқушылар мәтінді айнымалы түрде дауыстап оқиды.
3.Мәтінде берілген әлемнің жеті кереметін қазіргі кезеңдегі ғимараттармен салыстырып бағалайды.
Қазіргі замандағы адам қолымен жасалған жаңа бір кереметке мысал келтіріп, оның қоғамға пайдасын жазады. Оның адамзат өміріндегі әлеуметтік немесе тұрмыстық маңызын сипаттайды. Жазған мәтініңді сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктерін сақтап оқып береді.
Мәтіндегі бір кереметті таңдап, сол нысан атынан сөйлейді. Яғни, өзін сол керемет ретінде елестетіп, оның қоғамға тигізетін әсерін, әлеуметтік және мәдени рөлін, адамзатқа берер құндылығын сипаттап, 2–3 минуттық ауызша монолог жасайды.
|
Дескриптор: -кестеде берілген мәліметтерді сәйкестендіреді -мәтін мазмұнын негізге ала отырып, өз ойымен байланыстыра интерпретация жасайды -әлемнің жеті кереметін қазіргі кезеңдегі ғимараттармен салыстырып бағалайды Жалпы балл-3
Дескриптор: - адам қолымен жасалған бір керметке мысал келтіреді -әлеуметтік немесе тұрмыстық маңызын нақты көрсетеді -жеке көзқарасын білдіреді, ұсыныс айтады -сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктерін сақтап оқып бер Жалпы балл -4
Дескриптор: -таңдалған керемет туралы толық ақпарат береді -әлеуметтік немесе тұрмыстық маңызын сипаттайды -сөйлеуде интонацияны (әуен, тембр, қарқын, кідіріс) орынды қолданады Жалпы балл- 3 |
Оқу лық жұ мыс дәп тері қима қағаздар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың аяғы Кері байла ныс |
Рефлексия «Бүгінгі сабақта мен...» Жаңа не үйрендім? Қиын болған тұсы қандай? Үйге тапсырма: 6 -тапсырма |
Сабақ туралы ойларын айтады,
|
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Оқу лық |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әлемнің жаңа жеті кереметі
Әлемнің жаңа жеті кереметі
Тексерілді:
Оқу жұмысы жөніндегі директордың орынбасары:
_______________________
«________» __________2025ж
|
Бөлім: |
Адамзаттық құндылықтар және әлем мәдениеті. Фонетика |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Муканова Инкар |
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
15.10.2025ж |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әлемнің жаңа жеті кереметі |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.4.1 -мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау . 8.4.2.1 - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды. Сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады. |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Еңбекқорлық және жауапкершілікМәтіндегі нысандарды тұрғызған халықтың еңбегіне құрмет көрсету, олардың тарихи маңызын ұғыну оқушыларды тұлғалық жауапкершілікке жетелейді. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысын тексеру. 2. Үй тапсырмасын тексеру Оқылым алды тапсырмасы «Дөңгелек үстелдегі әліпби» Әр оқушыға бір әріп беріледі, сол әріптен басталатын тақырыпқа байланысты сөз айту. Сұрақ: Сендер әлемнің жеі кереметіне нені жатқызар едіңдер? |
1.Құралдарын түгелдеу. 2.Үйге берілген тапсырманы айтады. Сұраққа өзіне берілген әріптен басталатын сөз айту арқылы жауап береді. |
+ - |
Оқу лық |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы |
Оқылым кезеңі Оқулықтағы 1-тапсырма. Мәтінді “Шеңбер ішінде оқу” әдісімен оқыңдар. Оқылымнан кейінгі тапсырма ФС 1.Кестеде берілген мәліметтерді сәйкестендір.
2-тапсырма Жазылым Қазіргі замандағы адам қолымен жасалған жаңа бір кереметке мысал келтіріп, оның қоғамға пайдасын жаз. Оның адамзат өміріндегі әлеуметтік немесе тұрмыстық маңызын сипатта. Жазған мәтініңді сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктерін сақтап оқып бер.
3-тапсырма Айтылым “Кереметтер тіл қатса...” Мәтіндегі бір кереметті таңдап, сол нысан атынан сөйле. Яғни, өзін сол керемет ретінде елестетіп, оның қоғамға тигізетін әсерін, әлеуметтік және мәдени рөлін, адамзатқа берер құндылығын сипаттап, 2–3 минуттық ауызша монолог жаса. |
Оқушылар мәтінді айнымалы түрде дауыстап оқиды.
3.Мәтінде берілген әлемнің жеті кереметін қазіргі кезеңдегі ғимараттармен салыстырып бағалайды.
Қазіргі замандағы адам қолымен жасалған жаңа бір кереметке мысал келтіріп, оның қоғамға пайдасын жазады. Оның адамзат өміріндегі әлеуметтік немесе тұрмыстық маңызын сипаттайды. Жазған мәтініңді сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктерін сақтап оқып береді.
Мәтіндегі бір кереметті таңдап, сол нысан атынан сөйлейді. Яғни, өзін сол керемет ретінде елестетіп, оның қоғамға тигізетін әсерін, әлеуметтік және мәдени рөлін, адамзатқа берер құндылығын сипаттап, 2–3 минуттық ауызша монолог жасайды.
|
Дескриптор: -кестеде берілген мәліметтерді сәйкестендіреді -мәтін мазмұнын негізге ала отырып, өз ойымен байланыстыра интерпретация жасайды -әлемнің жеті кереметін қазіргі кезеңдегі ғимараттармен салыстырып бағалайды Жалпы балл-3
Дескриптор: - адам қолымен жасалған бір керметке мысал келтіреді -әлеуметтік немесе тұрмыстық маңызын нақты көрсетеді -жеке көзқарасын білдіреді, ұсыныс айтады -сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктерін сақтап оқып бер Жалпы балл -4
Дескриптор: -таңдалған керемет туралы толық ақпарат береді -әлеуметтік немесе тұрмыстық маңызын сипаттайды -сөйлеуде интонацияны (әуен, тембр, қарқын, кідіріс) орынды қолданады Жалпы балл- 3 |
Оқу лық жұ мыс дәп тері қима қағаздар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың аяғы Кері байла ныс |
Рефлексия «Бүгінгі сабақта мен...» Жаңа не үйрендім? Қиын болған тұсы қандай? Үйге тапсырма: 6 -тапсырма |
Сабақ туралы ойларын айтады,
|
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Оқу лық |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













