«Павлодар қаласының №35 ЖАЛПЫ ОРТА БІЛІМ БЕРУ МЕКТЕБІ» КММ
АШЫҚ САБАҚ
Қазақ тілі
Тақырыбы: «Әлеуметтік желі- ең үлкен ғаламтор»
7 сынып
Дайындаған: Садыкова Адина Ерболовна
2023 ж.
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Павлодар қаласының №35 ЖОББМ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Әлеуметтік желі- ең үлкен ғаламтор
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Ғаламтор және әлеуметтік желілер |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Садыкова Адина Ерболовна |
||||||
|
Күні: |
25.01.2023 |
||||||
|
Сынып: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әлеуметтік желі- ең үлкен ғаламтор |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, күрделі жоспар құру. Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді. Көпшілік оқушылар үшін: Ауыспалы осы шақта тұрған сөйлемдерді ажырата білуді үйренеді. Кейбір оқушылар үшін: Шақ тұлғаларын орынды қолдануды үйренеді және көркем сөйлеу мәнерін дамытады. |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
ЕБҚ бар оқушы |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут
|
Оқушылармен амандасады, түгендейді. |
Оқушылар амандасады. |
|
|
|
||
|
4 минут |
Қызығушылықты ояту: -Балалар, әлеуметтік желі дегеніміз не? -Әлеуметтік желінің пайдасы мен зияны қандай деп ойлайсыңдар? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут
10 минут
10 минут |
Мағынаны тану: «Әлеуметтік желі және шынайы өмір» деген тақырыпқа қысқаша ой толғау жазғызады. Дескриптор: -Ой толғау арқылы өз ойларын ашық білдіреді.
Кітаптың 154-бетіндегі мәтінді мәнерлеп оқытқызады. Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді ауыспалы келер шаққа айналдырып, сөйлемдерді жазғыздыртады. Дескриптор: -Оқушы мәнерлеп оқу дағдысын қалыптастырады.
Берілген 7 сөйлемдерді ауыспалы келер шаққа айналдыртып, дәптерлеріне жазғыздырту. Дескриптор: -Ауыспалы осы шақта тұрған сөйлемдерді ажырата біледі. |
«Әлеуметтік желі және шынайы өмір» деген тақырыпқа қысқаша ой толғау жазады.
Мәтінді мәнерлеп оқиды. Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді ауыспалы келер шаққа айналдырып, сөйлемдерді дәптерлеріне жазады.
Берілген 7 сөйлемдерді ауыспалы келер шаққа айналдырып жазады. |
|
Критериалды бағалау |
Оқулық, дәптер
Оқулық, дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 4 минут
1 минут |
«Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі арқылы кері байланыс алу. -Мен бүгін білдім.... - Мен өзімді.....үшін мақтар едім. Мен келесі сабақта білгім келеді.............. Үй жұмысын беру. 157-бет, 5-тапсырма. (жазбаша) |
Тақырып бойынша оқушылар пікірлерін білдіреді. |
|
|
Таратпа қағаздар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әлеуметтік желі- ең үлкен ғаламтор
Әлеуметтік желі- ең үлкен ғаламтор
«Павлодар қаласының №35 ЖАЛПЫ ОРТА БІЛІМ БЕРУ МЕКТЕБІ» КММ
АШЫҚ САБАҚ
Қазақ тілі
Тақырыбы: «Әлеуметтік желі- ең үлкен ғаламтор»
7 сынып
Дайындаған: Садыкова Адина Ерболовна
2023 ж.
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Павлодар қаласының №35 ЖОББМ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Әлеуметтік желі- ең үлкен ғаламтор
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Ғаламтор және әлеуметтік желілер |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Садыкова Адина Ерболовна |
||||||
|
Күні: |
25.01.2023 |
||||||
|
Сынып: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әлеуметтік желі- ең үлкен ғаламтор |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, күрделі жоспар құру. Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді. Көпшілік оқушылар үшін: Ауыспалы осы шақта тұрған сөйлемдерді ажырата білуді үйренеді. Кейбір оқушылар үшін: Шақ тұлғаларын орынды қолдануды үйренеді және көркем сөйлеу мәнерін дамытады. |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
ЕБҚ бар оқушы |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут
|
Оқушылармен амандасады, түгендейді. |
Оқушылар амандасады. |
|
|
|
||
|
4 минут |
Қызығушылықты ояту: -Балалар, әлеуметтік желі дегеніміз не? -Әлеуметтік желінің пайдасы мен зияны қандай деп ойлайсыңдар? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут
10 минут
10 минут |
Мағынаны тану: «Әлеуметтік желі және шынайы өмір» деген тақырыпқа қысқаша ой толғау жазғызады. Дескриптор: -Ой толғау арқылы өз ойларын ашық білдіреді.
Кітаптың 154-бетіндегі мәтінді мәнерлеп оқытқызады. Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді ауыспалы келер шаққа айналдырып, сөйлемдерді жазғыздыртады. Дескриптор: -Оқушы мәнерлеп оқу дағдысын қалыптастырады.
Берілген 7 сөйлемдерді ауыспалы келер шаққа айналдыртып, дәптерлеріне жазғыздырту. Дескриптор: -Ауыспалы осы шақта тұрған сөйлемдерді ажырата біледі. |
«Әлеуметтік желі және шынайы өмір» деген тақырыпқа қысқаша ой толғау жазады.
Мәтінді мәнерлеп оқиды. Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді ауыспалы келер шаққа айналдырып, сөйлемдерді дәптерлеріне жазады.
Берілген 7 сөйлемдерді ауыспалы келер шаққа айналдырып жазады. |
|
Критериалды бағалау |
Оқулық, дәптер
Оқулық, дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 4 минут
1 минут |
«Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі арқылы кері байланыс алу. -Мен бүгін білдім.... - Мен өзімді.....үшін мақтар едім. Мен келесі сабақта білгім келеді.............. Үй жұмысын беру. 157-бет, 5-тапсырма. (жазбаша) |
Тақырып бойынша оқушылар пікірлерін білдіреді. |
|
|
Таратпа қағаздар |
||
шағым қалдыра аласыз













