Қысқа мерзімді жоспар
7-сынып
Сабақтың тақырыбы: Әлеуметтік желіні пайдаланамын
|
Бөлім: |
||||
|
Педагогтың
аты-жөні: Аманова Шолпан
Ибаимкуловна |
||||
|
Күні: |
||||
|
Сынып:
7 |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
Әлеуметтік желіні
пайдаланамын |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
7.2.6.1. кесте, диаграмма,
шартты белгілер, суреттер мен сызбаларда берілген ақпаратты
сипаттау |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
7.5.1.5
етістіктің қалау рай қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда
қолдану |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушылардың әлеуметтік желілерді дұрыс
пайдалануын қалыптастыру, ақпаратты жауапкершілікпен қабылдау және
бөлісу. Осы сабақта қолданылатын 2025-2026 оқу жылындағы
құндылықтар: әділдік және
жауапкершілік |
|||
|
Ойлау
дағдыларының деңгейі |
қолдану |
|||
|
Бағалау
критерийлері |
✓ Әлеуметтік
желілердің артықшылықтары мен кемшіліктерін талдайды. |
|||
|
Тілдік
мақсаттар |
Оқушылар
әлеуметтік желілерге қатысты терминдермен танысып, оларды өз
жұмыстарында қолдана алады. |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру кезеңі
Қызығушылықты ояту – (3 минут) Ширату тапсырмалары – (4 минут) Жаңа
сабаққа кіріспе (3 минут) |
Қызығушылықты ояту: - Сәлемдесу; - сыныпты
түгелдеу; - оқушылардың назарын аударту; - топқа бөлу. Ширату
тапсырмалары: - Әлеуметтік желілер туралы сұрақтар қою. - Сабақтың
мақсаты мен міндеттерін түсіндіру. |
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. ҚБ «Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы келесі
тапсырмаларға ынталандырады. |
Компьютер,
проектор, презентация.
|
|
Сабақтың ортасы (25 минут), Жаңа
сабақ |
Мәтінмен
жұмыс: Әлеуметтік желілердің пайдасы мен зияны (5
минут). |
Оқушылар
мәтінді оқып, талқылайды. Әлеуметтік желілердің артықшылықтары мен
кемшіліктерін анықтайды. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен бағалау. |
Жұмыс дәптері, интернет
ресурс, оқу құралдары.
|
|
1-тапсырма: Етістіктің қалау рай қызметін анықтау
(5 минут). Оқушыларға етістіктің қалау рай қызметі туралы ақпарат
беріледі. Оқушылар берілген мысалдар арқылы қалау райдың қызметін
анықтайды. |
Оқушылар
етістіктің қалау рай қызметін талдайды және мысалдар
келтіреді. |
ҚБ «Ең
үздік жауап» әдісімен бағалау. |
Жұмыс дәптері, интернет
ресурс, оқу құралдары.
|
|
|
2-тапсырма: Әлеуметтік желілердің артықшылықтары
мен кемшіліктері (7 минут). Оқушылар топта жұмыс істеп, әлеуметтік
желілердің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды және оларды
топта талқылайды. |
Оқушылар
әлеуметтік желілердің артықшылықтары мен кемшіліктерін жазады және
талқылайды. |
ҚБ
«Өзін-өзі бағалау» әдісімен
бағалау. |
Жұмыс дәптері, интернет
ресурс, оқу құралдары.
|
|
|
3-тапсырма: Әлеуметтік желілердің қауіпсіздігі (8
минут). Оқушыларға әлеуметтік желілердің қауіпсіздігі туралы
ақпарат беріледі. Оқушылар қауіпсіздік ережелерін анықтайды және
оларды талқылайды. |
Оқушылар
қауіпсіздік ережелерін жазады және
талқылайды. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісімен
бағалау. |
Жұмыс дәптері, интернет
ресурс, оқу құралдары.
|
|
|
Сабақтың соңы (10 минут), Қорытынды, Ой
толғаныс, Кері байланыс |
Кері
байланыс: Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық
туғызды Осы ... мені ойландырды |
Оқушылар
білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не
білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін
жазады. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әлеуметтік желіні пайдаланамын
Әлеуметтік желіні пайдаланамын
Қысқа мерзімді жоспар
7-сынып
Сабақтың тақырыбы: Әлеуметтік желіні пайдаланамын
|
Бөлім: |
||||
|
Педагогтың
аты-жөні: Аманова Шолпан
Ибаимкуловна |
||||
|
Күні: |
||||
|
Сынып:
7 |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
Әлеуметтік желіні
пайдаланамын |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
7.2.6.1. кесте, диаграмма,
шартты белгілер, суреттер мен сызбаларда берілген ақпаратты
сипаттау |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
7.5.1.5
етістіктің қалау рай қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда
қолдану |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушылардың әлеуметтік желілерді дұрыс
пайдалануын қалыптастыру, ақпаратты жауапкершілікпен қабылдау және
бөлісу. Осы сабақта қолданылатын 2025-2026 оқу жылындағы
құндылықтар: әділдік және
жауапкершілік |
|||
|
Ойлау
дағдыларының деңгейі |
қолдану |
|||
|
Бағалау
критерийлері |
✓ Әлеуметтік
желілердің артықшылықтары мен кемшіліктерін талдайды. |
|||
|
Тілдік
мақсаттар |
Оқушылар
әлеуметтік желілерге қатысты терминдермен танысып, оларды өз
жұмыстарында қолдана алады. |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру кезеңі
Қызығушылықты ояту – (3 минут) Ширату тапсырмалары – (4 минут) Жаңа
сабаққа кіріспе (3 минут) |
Қызығушылықты ояту: - Сәлемдесу; - сыныпты
түгелдеу; - оқушылардың назарын аударту; - топқа бөлу. Ширату
тапсырмалары: - Әлеуметтік желілер туралы сұрақтар қою. - Сабақтың
мақсаты мен міндеттерін түсіндіру. |
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. ҚБ «Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы келесі
тапсырмаларға ынталандырады. |
Компьютер,
проектор, презентация.
|
|
Сабақтың ортасы (25 минут), Жаңа
сабақ |
Мәтінмен
жұмыс: Әлеуметтік желілердің пайдасы мен зияны (5
минут). |
Оқушылар
мәтінді оқып, талқылайды. Әлеуметтік желілердің артықшылықтары мен
кемшіліктерін анықтайды. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен бағалау. |
Жұмыс дәптері, интернет
ресурс, оқу құралдары.
|
|
1-тапсырма: Етістіктің қалау рай қызметін анықтау
(5 минут). Оқушыларға етістіктің қалау рай қызметі туралы ақпарат
беріледі. Оқушылар берілген мысалдар арқылы қалау райдың қызметін
анықтайды. |
Оқушылар
етістіктің қалау рай қызметін талдайды және мысалдар
келтіреді. |
ҚБ «Ең
үздік жауап» әдісімен бағалау. |
Жұмыс дәптері, интернет
ресурс, оқу құралдары.
|
|
|
2-тапсырма: Әлеуметтік желілердің артықшылықтары
мен кемшіліктері (7 минут). Оқушылар топта жұмыс істеп, әлеуметтік
желілердің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды және оларды
топта талқылайды. |
Оқушылар
әлеуметтік желілердің артықшылықтары мен кемшіліктерін жазады және
талқылайды. |
ҚБ
«Өзін-өзі бағалау» әдісімен
бағалау. |
Жұмыс дәптері, интернет
ресурс, оқу құралдары.
|
|
|
3-тапсырма: Әлеуметтік желілердің қауіпсіздігі (8
минут). Оқушыларға әлеуметтік желілердің қауіпсіздігі туралы
ақпарат беріледі. Оқушылар қауіпсіздік ережелерін анықтайды және
оларды талқылайды. |
Оқушылар
қауіпсіздік ережелерін жазады және
талқылайды. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісімен
бағалау. |
Жұмыс дәптері, интернет
ресурс, оқу құралдары.
|
|
|
Сабақтың соңы (10 минут), Қорытынды, Ой
толғаныс, Кері байланыс |
Кері
байланыс: Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық
туғызды Осы ... мені ойландырды |
Оқушылар
білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не
білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін
жазады. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
шағым қалдыра аласыз
















