Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Алғашқы әскери және технологиялық дайындық пәнінің мақсаты, міндеттері және мазмұны
|
Бөлім: |
Кіріспе сабағы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Алғашқы әскери және технологиялық дайындық пәнінің мақсаты, міндеттері және мазмұны |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Взвод командирінің орынбасарын жəне бөлімше командирлерін таңдап, саптағы өз орынын табу. 2.Алғашқы əскери жəне технологиялық дайындық сабағын өткізу тəртібін білу. 3. Оқу орындарында алғашқы əскери және технологиялық дайындық сабағын оқытудың заңнамалық негіздерімен танысу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Алғашқы əскери жəне технологиялық дайындық сабағын өткізу тəртібін біледі, саптағы өз орнын табады; Оқушылардың басым бөлігі: Алғашқы əскери жəне технологиялық дайындық сабағын өту кезіндегі өздерінің құқықтары мен міндеттерін біледі; Кейбір оқушылар: Оқу орындарында алғашқы əскери және технологиялық дайындық сабағын оқытудың заңнамалық негіздерін біледі. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 3' |
Амандасу, танысу, түгелдеу, оқушыларды тексеру. |
Тыңдайды, сұрақтар қоюы мүмкін. |
|
|
|
7' |
Оқушыларды өз араларынан взвод жəне бөлімше командирлерін таңдап, бөлімшелерге бөлінуіне бағыттаймын. Кластағы және саптағы орындарын көрсетемін. |
Взвод жəне бөлімше командирлерін таңдауға қатысады, бөлімшелерге бөлінеді. Саптағы өз орнына тұрады. |
|
|
|
Ортасы 2' |
Білу ҚР Қарулы Күштерінің қандай түрлерін білесіңдер? Болашақта қандай әскери құрамаларда қызмет еткілерің келеді? |
Жауап беру арқылы диалогқа түседі. |
|
|
|
2' |
Түсіну Қазақстан Республикасы Қарулы күштерінде қызмет ету – оның әр азаматының міндеті. Орта оқу орындарында «Алғашқы әскери және технологиялық дайындық» курсын меңгеру жастарға ҚР ҚК-нің қатарында қызмет етуге дайындалуына көмектеседі. Бас қолбасшы мен Қорғаныс министрінің кімдер екенін білесіздер ме? |
Тыңдайды, жауап береді, түртіп алады. |
|
АӘТД оқулығы |
|
4' |
АКТ мен жұмыс АӘТД туралы презентация және жаңа оқулықтың мазмұны мен мәтініне қарай отырып, оқушыларды АӘТД пәнін оқытудың заңнамалық негіздерімен таныстыру. Оқулықтың қандай бөлім, тараудан тұратынын айту. Алғашқы әскери және технологиялық дайындық курсында не оқылатындығы туралы жеткізу. |
АӘТД туралы презентацияны қарайды. Кітап құрылымымен танысады. |
|
|
|
7' |
Қолдану АӘТД оқулығымен жұмыс жасауға бағыттаймын. Сіз алғашқы əскери жəне технологиялық дайындық сабағын өту кезінде оқушылардың тағы қандай құқықтары мен міндеттерінің болғанын қалайсыз? |
АӘТД оқулығын пайдалана отырып, оқушылар алғашқы əскери жəне технологиялық дайындық сабағын өту кезіндегі оқушылардың құқықтары мен міндеттерімен өз бетінше танысады. Оқушылар өз ойларымен бөліседі |
|
АӘТД оқулығы |
|
5' |
Талдау Алғашқы əскери және технологиялық дайындық пәніне қатысты шыққан қандай заңдар мен бұйрықтар бар? Оларда не айтылады? |
Жауап береді |
|
|
|
3' |
Жинақтау Ұлттық қауіпсіздік дегеніміз не? |
Оқушылар өз ойларымен бөліседі |
|
|
|
5' |
Бағалау Өздерін жақсы жағынан көрсеткен оқушыларды атап өтемін. Жарғы бойынша взвод командирінің орынбасарына автоматты түрде сержант, ал бөлімше басшыларына кіші сержант атағын беріп, оларға бұл тек әскери өмірді жете түсіну үшін, сабаққа қатысты қолданылатыны түсіндіріледі. Егер бөлімшесі (взводы) жақсы жағынан көрініп, жоғары жетістіктерге жетсе, одан әрі әскери атақтары көтеріле беретіндігі, мектеп бітіргенше штаб сержант дәрежесіне дейін жететіндігі хабарланады. Ал нәтиже теріс болған жағдайда шені түсіріледі. |
|
|
|
|
Аяқталуы 2' |
Үйге тапсырма беру |
|
|
АӘТД оқулығы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алғашқы әскери және технологиялық дайындық пәнінің мақсаты, міндеттері және мазмұны
Алғашқы әскери және технологиялық дайындық пәнінің мақсаты, міндеттері және мазмұны
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Алғашқы әскери және технологиялық дайындық пәнінің мақсаты, міндеттері және мазмұны
|
Бөлім: |
Кіріспе сабағы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Алғашқы әскери және технологиялық дайындық пәнінің мақсаты, міндеттері және мазмұны |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Взвод командирінің орынбасарын жəне бөлімше командирлерін таңдап, саптағы өз орынын табу. 2.Алғашқы əскери жəне технологиялық дайындық сабағын өткізу тəртібін білу. 3. Оқу орындарында алғашқы əскери және технологиялық дайындық сабағын оқытудың заңнамалық негіздерімен танысу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Алғашқы əскери жəне технологиялық дайындық сабағын өткізу тəртібін біледі, саптағы өз орнын табады; Оқушылардың басым бөлігі: Алғашқы əскери жəне технологиялық дайындық сабағын өту кезіндегі өздерінің құқықтары мен міндеттерін біледі; Кейбір оқушылар: Оқу орындарында алғашқы əскери және технологиялық дайындық сабағын оқытудың заңнамалық негіздерін біледі. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 3' |
Амандасу, танысу, түгелдеу, оқушыларды тексеру. |
Тыңдайды, сұрақтар қоюы мүмкін. |
|
|
|
7' |
Оқушыларды өз араларынан взвод жəне бөлімше командирлерін таңдап, бөлімшелерге бөлінуіне бағыттаймын. Кластағы және саптағы орындарын көрсетемін. |
Взвод жəне бөлімше командирлерін таңдауға қатысады, бөлімшелерге бөлінеді. Саптағы өз орнына тұрады. |
|
|
|
Ортасы 2' |
Білу ҚР Қарулы Күштерінің қандай түрлерін білесіңдер? Болашақта қандай әскери құрамаларда қызмет еткілерің келеді? |
Жауап беру арқылы диалогқа түседі. |
|
|
|
2' |
Түсіну Қазақстан Республикасы Қарулы күштерінде қызмет ету – оның әр азаматының міндеті. Орта оқу орындарында «Алғашқы әскери және технологиялық дайындық» курсын меңгеру жастарға ҚР ҚК-нің қатарында қызмет етуге дайындалуына көмектеседі. Бас қолбасшы мен Қорғаныс министрінің кімдер екенін білесіздер ме? |
Тыңдайды, жауап береді, түртіп алады. |
|
АӘТД оқулығы |
|
4' |
АКТ мен жұмыс АӘТД туралы презентация және жаңа оқулықтың мазмұны мен мәтініне қарай отырып, оқушыларды АӘТД пәнін оқытудың заңнамалық негіздерімен таныстыру. Оқулықтың қандай бөлім, тараудан тұратынын айту. Алғашқы әскери және технологиялық дайындық курсында не оқылатындығы туралы жеткізу. |
АӘТД туралы презентацияны қарайды. Кітап құрылымымен танысады. |
|
|
|
7' |
Қолдану АӘТД оқулығымен жұмыс жасауға бағыттаймын. Сіз алғашқы əскери жəне технологиялық дайындық сабағын өту кезінде оқушылардың тағы қандай құқықтары мен міндеттерінің болғанын қалайсыз? |
АӘТД оқулығын пайдалана отырып, оқушылар алғашқы əскери жəне технологиялық дайындық сабағын өту кезіндегі оқушылардың құқықтары мен міндеттерімен өз бетінше танысады. Оқушылар өз ойларымен бөліседі |
|
АӘТД оқулығы |
|
5' |
Талдау Алғашқы əскери және технологиялық дайындық пәніне қатысты шыққан қандай заңдар мен бұйрықтар бар? Оларда не айтылады? |
Жауап береді |
|
|
|
3' |
Жинақтау Ұлттық қауіпсіздік дегеніміз не? |
Оқушылар өз ойларымен бөліседі |
|
|
|
5' |
Бағалау Өздерін жақсы жағынан көрсеткен оқушыларды атап өтемін. Жарғы бойынша взвод командирінің орынбасарына автоматты түрде сержант, ал бөлімше басшыларына кіші сержант атағын беріп, оларға бұл тек әскери өмірді жете түсіну үшін, сабаққа қатысты қолданылатыны түсіндіріледі. Егер бөлімшесі (взводы) жақсы жағынан көрініп, жоғары жетістіктерге жетсе, одан әрі әскери атақтары көтеріле беретіндігі, мектеп бітіргенше штаб сержант дәрежесіне дейін жететіндігі хабарланады. Ал нәтиже теріс болған жағдайда шені түсіріледі. |
|
|
|
|
Аяқталуы 2' |
Үйге тапсырма беру |
|
|
АӘТД оқулығы |
шағым қалдыра аласыз
АӘТД туралы презентация.












