Тақырып бойынша 11 материал табылды

Алғашқы қазақ суретшілері

Материал туралы қысқаша түсінік
Адамгершілік туралы білімдерін толықтыруға ықпал ету. Тақырып бойынша жаңа сөздерді меңгерту,тақырып бойынша сөйлей білуге дағдыландыру.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақтың технологиялық картасы

Мұғалімі:Иманбетова Ж.Г.

Пәні қазақ тілі сыныбы 9 мерзімі «05 » 2018 ж.

Сабақтың тақырыбы: Алғашқы қазақ суретшілері

Сабақтың түрі (типі) Білімін және іс-әрекет әдістерін жетілдіру.

Сабақты ұйымдастыру түрі: түсіндіру, сұрақ жауап,топтық жұмыс

(әдіс-тәсілдері) Көрнекілігі:тақырыпқа байланысты суреттер, карточкалар, грам. кесте, үлестірме қағаздар Кесте, тірек - сызба, кеспе қағаздар интерактивті тақта, стикерлер, постерлер

Сабақтың мақсаты: Етістіктің рай категориясын топтастыра отырып, қалау райдың жасалу жолдарын қайталау. Жаттығу жұмысын орындау.

Білімділік: Адамгершілік туралы білімдерін толықтыруға ықпал ету. Тақырып бойынша жаңа сөздерді меңгерту,тақырып бойынша сөйлей білуге дағдыландыру.

Дамытушылық: оқушылардың дүниетанымын, ойлау қабілетін, жазба, ауызша сөз байлықтарын және шығарма-қ қабілет-н дамыту алған білімдерін өзіндік жұмыстарда қолдана білуге бейімдеу.

Тәрбиелік: Туған халқына, қаласына,Отанына, оның тарихи тағдырына деген құрмет сезімін қалыптастыру.

Кезеңдері

Оқытудың модульдік технологиясы


І.Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу

Сабақта жұмыс жүргізу үшін қалыпты сыртқы жағдайды қамтамасыз ету;

Оқушыларды қарым-қатыныасқа психологиялық дайындау;

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру;

Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру.

мұғалімнің іс - әрекеті
Оқушыларды сабаққа психологиялық дайындау
«Жүректен - жүрекке» (тренинг) Оқушылар бір- біріне жақсы тілектер айтады.

1 мин






2 мин

ІІ.Мақсат қою

Алғашқы суретшілер тақырыбы төңірегінде сөйлей білу. Тақырып бойынша өтетін сөздерді, сөз тіркестерін дұрыс айту, дұрыс жазу. Сын тұрғысынан ойлау қабілетін дамыту

Білімнің беріктігін орнықтыруды қамтамасыз ету және іс-әрекет әдіс-тәсілдерін жетілдіру.


ІІ.Үй тапсырмасын тексеру

2.Үй тапсырмасын тексеру кезеңі

Үйге берілген тапсырманы «Өрмекші торы» әдісін қолданып сұрау.
- Қазақ бейнелеу өнері деген қандай өнер?
- Қазақ бейнелеу өнерінің ежелгі түрі?
- Қазақ бейнелеу өнерінің бастауында кім тұрды?
- Қазақстанда бейнелеу өнерінің кәсіби шеберлерін дайындайтын студия нешінші жылы ұйымдастырылды?
- Онда кім сабақ берді?
- Қазақ бейнелеу өнері шеберлері алғашқы қадамдарын нешінші жылдары жасады?
- Қазақстан суретшілерінің кәсіби шеберлікті тез игеруіне кімдер көмектесті?
- Қазақ бейнелеу өнері шығармаларының алғашқы көрмесі қашан ұйымдастырылды?
- Қай қалада өтті?

10 мин

ІІІ.Өзектілігі білім,білік дағдысын қалыптастыру

Оқу мотивациясын қамтамасыз ету,сабақ мақсатын анықтауда оқушы мен бірлесе іс-әрекеттерді кірістіруді қамтамасыз ету. Оқушылардың субъекті тәжірибесін өзектендіру.

Сабақ кезеңінің мазмұны

Сабақ тақырыбын хабарлау.

Сабақ мақсатын оқушылармен бірге тұжырымдау.

Өткен сабақ пен жаңа сабақты сабақтастыру

5 мин



ІҮ.Жаңа сабақты оқып-білу кезеңі

Ү.Жаңа білім және іс-әрекет амалдарын

практикада қолдану

ҮІ. Жаңа білімді және іс-әрекет амалдарын

бекіту.



Кіріспе сөз. Ой тастау.
Балаларды «Сурет» арқылы топқа бөлу. Балаларға суреттердің қиындылары беріледі,суреттерді құрастырады, сол бойынша 2 топқа бөлінеді.
Бүгін біздің сабағымыздың тақырыбы; Алғашқы қазақ суретшілері туралы мәлімет беру. Презентацияны ұсыну. Грамматикалық тақырып қалау рай туралы мәліметтерді есте сақтап, берілген суреттерге қалау рай формасын жасап, сөйлем құрастыру. Топ іші бірлесіп жұмыс жасайды.

Балалар, біз білім шыңына жету үшін көп оқып, көп білуіміз керек. Білім шыңын пирамида түрінде елестетіп, соның шыңына жету үшін тапсырмаларды орындаймыз!

Оқулық мәтінімен жұмыс

Оқулық мәтінімен жұмыс жасаймыз. 2 топқа 2 мәтін беріледі. Оқушылар топта жұмыс жасайды. Мәтінді мәнерлеп , түсініп оқып, мәтін- нің мазмұнын ашамыз, мәтін бойынша сұрақтар құрастырып диалог құраймыз

Жаңа материалды меңгеру дәрежесін тексеру кезеңі

І саты «Қалаймын», «Қаламаймын».
Етістік+ғы/гі+жіктік жалғауы+ келеді/келмейді

Грамматикалық тақырып қалау рай туралы мәліметтерді есте сақтап, берілген суреттерге қалау рай формасын жасап, сөйлем құрастыру. Топ іші бірлесіп жұмыс жасайды.

Балалар, осыдан шығатын қорытынды қандай?

ІІ саты. Мәтінмен жұмыс
2 - тапсырма. Мәтінді түсініп оқып, сұрақтарға жауап беру, өзара сөйлесу. Сөздікте берілген сөздерді қолдану.
Даму – развитие
Үлес қосу – внести вклад
Дүниетаным – познание мира
Ерекшеліктері – особенности
Назар – внимание

Міндеті: жаңа материалды ауызекі және жазба тілде қолдана алу біліктілігін қалыптастыру Оқу, аудару
3 - тапсырмада берілген мәтінді оқып, аудару тапсырылады.
Әбілхан Қастеев (1904 - 1973) – Қазақстан Республикасының халық суретшісі, Ш. Уәлиханов атындағы Қазақ КСР Мемлекеттік сыйлығының лауреаты. Алғашқы қазақ суретшілерінің бірі Әбілхан Қастеев өзінің талантымен Қазақстанның бейнелеу өнері тарихындағы жарқын құбылысқа айналды. Оның есімі ұлттық тарихымыз бен мәдениетімізге өмірі мен дарынын өз халқына толықтай арнап, шексіз беріле еңбек еткен Ш. Уәлиханов, М. Әуезов, С. Мұқанов, Ш. Айманов, Ә. Марғұлан, Қ. Сәтбаев сынды атақты қайраткерлерімізбен қатар тұр.

Жаңа материалды бекіту кезеңі

Сұрақ жауап арқылы жаңа материалды бекіту



12мин

ҮІІ. Жаңа білім және іс-әрекет

амалдарын қорытындылау, жүйелеу

ҮІІІ.Бақылау және өзін-өзі бақылау


Жаңа сабақты қорытындылау

Міндеті:сабақтың тәрбиелік мақсатын ашу; жаңа материал бойынша ойын қорытып айта алуға дағдыландыру

Сонымен бүгін сабақта не білдік?

Қалау рай д/з не?

Үй тапсырмасын беру кезеңі. Міндеттері: оқушыларға үй тапсырмасының мақсатын, мазмұнын, орындау тәсілдерін түсіндіру.

Үйге тапсырма:

1 . 2–тап. 4,5 сөйлем құрастырып, жазбаша орындау ,ереже жаттау.

Сабақтың бағалау кезеңі

Міндеті: Оқушылар бағалау парағы арқылы бір- бірін бағалайды, өзара бақылау, жеке оқушының және сыныптың жұмысы мен қабілеттілігіне сапалы баға беру (ынталандыру, мадақтау, ескерту, т.б.)







12мин

Рефлексия

Оқушының көңіл күйін,іс-әрекетін,оқушылар мен мұғалімнің өзара қатынас рефлекциясына жағдай жасау. Оқушылардың өзін-өзі ұстай білуі және ынтымақтастық қағидаларын түсінуін қамтамасыз ету.

3мин



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.06.2018
984
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12