Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Терімшілер – аңшылардан бастап егіншілер мен мал өсірушілерге дейін |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Алиев Азат Кабиденович |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Алғашқы қоғам мәдениеті |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3 ежелгі дүниенің мәдениетіне сипаттама беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
5.2.2.3 ежелгі дүниенің мәдениетіне сипаттама беру |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Психологиялық ахуал қалыптастыру «Шаттық шары» әдісі Үй тапсырмасы «Ханшайымды құтқару» квест ойыны әдісі |
Амандасу,оқушыларды түгендеу. Көңілді әуен қосулы тұрады. Оқушыларды ортаға шақырып бірін-бірі құшақтау арқылы шар құруды ұсынамын.
|
Оқушылар ортаға шығып бірін-бірі құшақтап шар құрады. Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап беру арқылы түрлі кедергілерді бағындырады. |
«Монета» әдісі арқылы бағалау. |
АКТ, монеталар. |
|
Сабақтың ортасы Жаңа тақырып: Алғашқы қоғам мәдениеті «Жаппай оқу» әдісі Тапсырма: (Ө) «Тақтамен жұмыс» Топқа бөлу: Тапсырма: (Т) «Ұялы байланыс» әдісі Сабақтың соңы Қортынды «Бәйге әдісі» әдісі Кері байланыс: «Сиқарлы сандық» әдісі Үй тапсырмасы: |
Жаңа сабақтың тақырыбын жариялаймын. Тақырыпты жұмыс дәптеріне жазуды ұсынамын. Жаңа тақырыптың тақырыпшаларын оқушылармен бірге оқу арқылы талқыға саламын. Жаппай оқу барысында тақтаға кілт сөздерді жазып, анықтамасын нақтылауды тапсырамын. Берілген монеталардың түсіне қарай топтастырамын.
Жаңа тақырып аясында бірнеше сұрақтар қоя арқылы интербелсенді тақтада бәйге ұйымдастырамын. Берілген монеталарды «Үйрендім», «Қолымнан келді», «Маған қиын болды» сандықшаларына орналастыруды тапсырамын. Ежелгі қоғам мәдениеті тақырыбын оқуды тапсырамын. |
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазады. Берілген тақырыпты кезекпен оқып, талқылайды. Оқушылар тақтада жұмыс жүргізеді. Жұмыс дәптеріне жазады. Оқушылар монеталардың түсіне қарай топтасады. Оқушылар топ болып, берілген тақырыпты мәнін ашады. Берілген сұрақтарға нақты, әрі тез жауап беру арқылы бәйгеге қатысады.
Сандықтарға монеталарды орналастырады. Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады. |
«Монета» әдісі арқылы бағалау «Лайк таяқшасы» әдісі Ауызша мадақтау: «Жарайсыңдар», «Тамаша», «Керемет» |
Интербелсенді тақта. Оқулық, жұмыс дәптері. тақта Ұялы телефон суреті А4, Лайк таяқшасы. Интербелсенді тақта. Сандық суреті |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алғашқы қоғам мәдениеті 5 сынып
Алғашқы қоғам мәдениеті 5 сынып
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Терімшілер – аңшылардан бастап егіншілер мен мал өсірушілерге дейін |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Алиев Азат Кабиденович |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Алғашқы қоғам мәдениеті |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3 ежелгі дүниенің мәдениетіне сипаттама беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
5.2.2.3 ежелгі дүниенің мәдениетіне сипаттама беру |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Психологиялық ахуал қалыптастыру «Шаттық шары» әдісі Үй тапсырмасы «Ханшайымды құтқару» квест ойыны әдісі |
Амандасу,оқушыларды түгендеу. Көңілді әуен қосулы тұрады. Оқушыларды ортаға шақырып бірін-бірі құшақтау арқылы шар құруды ұсынамын.
|
Оқушылар ортаға шығып бірін-бірі құшақтап шар құрады. Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап беру арқылы түрлі кедергілерді бағындырады. |
«Монета» әдісі арқылы бағалау. |
АКТ, монеталар. |
|
Сабақтың ортасы Жаңа тақырып: Алғашқы қоғам мәдениеті «Жаппай оқу» әдісі Тапсырма: (Ө) «Тақтамен жұмыс» Топқа бөлу: Тапсырма: (Т) «Ұялы байланыс» әдісі Сабақтың соңы Қортынды «Бәйге әдісі» әдісі Кері байланыс: «Сиқарлы сандық» әдісі Үй тапсырмасы: |
Жаңа сабақтың тақырыбын жариялаймын. Тақырыпты жұмыс дәптеріне жазуды ұсынамын. Жаңа тақырыптың тақырыпшаларын оқушылармен бірге оқу арқылы талқыға саламын. Жаппай оқу барысында тақтаға кілт сөздерді жазып, анықтамасын нақтылауды тапсырамын. Берілген монеталардың түсіне қарай топтастырамын.
Жаңа тақырып аясында бірнеше сұрақтар қоя арқылы интербелсенді тақтада бәйге ұйымдастырамын. Берілген монеталарды «Үйрендім», «Қолымнан келді», «Маған қиын болды» сандықшаларына орналастыруды тапсырамын. Ежелгі қоғам мәдениеті тақырыбын оқуды тапсырамын. |
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазады. Берілген тақырыпты кезекпен оқып, талқылайды. Оқушылар тақтада жұмыс жүргізеді. Жұмыс дәптеріне жазады. Оқушылар монеталардың түсіне қарай топтасады. Оқушылар топ болып, берілген тақырыпты мәнін ашады. Берілген сұрақтарға нақты, әрі тез жауап беру арқылы бәйгеге қатысады.
Сандықтарға монеталарды орналастырады. Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады. |
«Монета» әдісі арқылы бағалау «Лайк таяқшасы» әдісі Ауызша мадақтау: «Жарайсыңдар», «Тамаша», «Керемет» |
Интербелсенді тақта. Оқулық, жұмыс дәптері. тақта Ұялы телефон суреті А4, Лайк таяқшасы. Интербелсенді тақта. Сандық суреті |
шағым қалдыра аласыз

















