«Ахмет Байтұрсынұлы атындағы орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары №80
Сабақтың тақырыбы: Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті
|
Бөлім: |
7.4А Алгебралық бөлшектер |
||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, |
Ерсары Айжан |
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Күні: |
02.04.2025 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.16 алгебралық бөлшектерді танып білу; 7.2.1.17 алгебралық бөлшектегі айнымалылардың мүмкін мәндер жиынын табу; |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
- алгебралық бөлшектерді танып білу; - алгебралық бөлшектегі айнымалылардың мүмкін мәндер жиынын табу; |
||||
|
Құндылыққа баулу |
|
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Пе4дагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 8 минут |
Сәлеметсіздер ме? Сыныпты түгендеу Үй тапсырмасын сұрау. ФС тапсырмасы
Аяулым мен
Мәди бау-бақша өсірумен айналысады. Аяулым өзінің
бақшасына 1. Әр алгебралық бөлшекті ықшамдап, қарапайым түрге келтіріңіз. 2. Аяулым мен Мәди қолданған тыңайтқыштардың мөлшерін салыстырыңыз. |
Амандасады, сабаққа дайындалады. Жауабы: 1) Аяулымның тыңайтқыш мөлшері -х+3, Мәди қолданған мөлшер-х-3. 2)Аяулым Мәдиге қарағанда 6 бірлік артық тыңайтқыш қолданады |
Дескриптор: Үй жұмысына 2 балл Дескриптор: - алгебралық бөлшекті қарапайым түрге келтіреді-1б |
|
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жеке жұмыс:
Жұптық жұмыс:
Топтық жұмыс: Х-тің 1) 3;2)4; 3)-2;
4)-1 мен 2; 5) 3 пен 5; 6) - |
Жеке жұмыс:
1)
2)
Жұптық жұмыс:
5)
(-
Оқушылар бірнеше оқушыдан топтарға бірігіп сандардың мағынасы болатын х айнымалысы бар бөлшектер құрастырып жазады. Бірінші болған топ тақтаға шығып бөлшектерді жазады. Барлық топтар дұрыстығын талқылайды |
Дескриптор: - бөлшектің бөліміндегі өрнектен теңдеу құрады-1б; өрнектердің көбейтіндісі мен қосындысын (айырымын) жазады-1 -алгебралық бөлшек құрастырады-1б Дескриптор: - алгебралық бөлшекте айнымалының мәнін орнына қояды-1б; -айнымалының мүмкін мәндерін табадых-1 б Дескриптор: - бөлшектің бөліміндегі өрнектен теңдеу құрады-1б -айнымалының өрнектің мағынасы бар мәндерін табады- -1б |
Алгебра Жалпы білім беретін мектептің 7- сыныбына арналған оқул Алгебра Жалпы білім беретін мектептің 7- сыныбына арналған оқулық Қима қағаздар. |
|
|
|
|||||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Кері байланыс. -Бүгінгі сабақтан жаңа не нәрсе үйрендіңдер? - Қандай қиындықтар кездесті, оны жеңуге не нәрсе көмектесті? -Сабақта істелген жұмыстарыңды қалай бағалайсыңдар? Үйге тапсырма.№ |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
оқулық |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті
«Ахмет Байтұрсынұлы атындағы орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары №80
Сабақтың тақырыбы: Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті
|
Бөлім: |
7.4А Алгебралық бөлшектер |
||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, |
Ерсары Айжан |
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Күні: |
02.04.2025 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.16 алгебралық бөлшектерді танып білу; 7.2.1.17 алгебралық бөлшектегі айнымалылардың мүмкін мәндер жиынын табу; |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
- алгебралық бөлшектерді танып білу; - алгебралық бөлшектегі айнымалылардың мүмкін мәндер жиынын табу; |
||||
|
Құндылыққа баулу |
|
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Пе4дагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 8 минут |
Сәлеметсіздер ме? Сыныпты түгендеу Үй тапсырмасын сұрау. ФС тапсырмасы
Аяулым мен
Мәди бау-бақша өсірумен айналысады. Аяулым өзінің
бақшасына 1. Әр алгебралық бөлшекті ықшамдап, қарапайым түрге келтіріңіз. 2. Аяулым мен Мәди қолданған тыңайтқыштардың мөлшерін салыстырыңыз. |
Амандасады, сабаққа дайындалады. Жауабы: 1) Аяулымның тыңайтқыш мөлшері -х+3, Мәди қолданған мөлшер-х-3. 2)Аяулым Мәдиге қарағанда 6 бірлік артық тыңайтқыш қолданады |
Дескриптор: Үй жұмысына 2 балл Дескриптор: - алгебралық бөлшекті қарапайым түрге келтіреді-1б |
|
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жеке жұмыс:
Жұптық жұмыс:
Топтық жұмыс: Х-тің 1) 3;2)4; 3)-2;
4)-1 мен 2; 5) 3 пен 5; 6) - |
Жеке жұмыс:
1)
2)
Жұптық жұмыс:
5)
(-
Оқушылар бірнеше оқушыдан топтарға бірігіп сандардың мағынасы болатын х айнымалысы бар бөлшектер құрастырып жазады. Бірінші болған топ тақтаға шығып бөлшектерді жазады. Барлық топтар дұрыстығын талқылайды |
Дескриптор: - бөлшектің бөліміндегі өрнектен теңдеу құрады-1б; өрнектердің көбейтіндісі мен қосындысын (айырымын) жазады-1 -алгебралық бөлшек құрастырады-1б Дескриптор: - алгебралық бөлшекте айнымалының мәнін орнына қояды-1б; -айнымалының мүмкін мәндерін табадых-1 б Дескриптор: - бөлшектің бөліміндегі өрнектен теңдеу құрады-1б -айнымалының өрнектің мағынасы бар мәндерін табады- -1б |
Алгебра Жалпы білім беретін мектептің 7- сыныбына арналған оқул Алгебра Жалпы білім беретін мектептің 7- сыныбына арналған оқулық Қима қағаздар. |
|
|
|
|||||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Кері байланыс. -Бүгінгі сабақтан жаңа не нәрсе үйрендіңдер? - Қандай қиындықтар кездесті, оны жеңуге не нәрсе көмектесті? -Сабақта істелген жұмыстарыңды қалай бағалайсыңдар? Үйге тапсырма.№ |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
оқулық |
|
шағым қалдыра аласыз
















